03.08.2018
CHP’Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BAŞKAN DR. EMİN ÖZGÜN’ÜN RUHUNA LOKMA DAĞITTI Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye meclis üyeleri önceki dönem Artvin belediye Başkanı Emin Özgün’ün ölümünün ikinci yılı nedeniyle ruhu için lokma dağıttı.

 Artvin’in eski Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün, iki yıl önce Ankara’da geçirdiği trafik kazasında vefat etmişti. Ölümünün ikinci yılında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclis üyeleri Dr. Emin Özgün’ün ruhuna lokma dağıttılar. Merkez Cami önünde düzenlenen lokma ikramı CHP eski Kadın Kolları Başkanı Nebahat Katırcı’nın organizasyonunu yaptığı şirket tarafından düzenlendi.

Organizasyona CHP’li Belediye meclis üyeleri; Sinan Saraç, Akın Dede, Ayhan Keskin, Cemal Bekçi eşlik etti. Nermin Albayrak il dışında olduğu için katılamadı. Lokma dağıtımında Belediye Başkanı Kocatepe de gelerek ikramdan aldı ve Başkan Özgün’e rahmet diledi. Belediye Meclis Üyesi Tahsin Arslan, “Her zaman her yerde söylerim. Merhum Emin Özgün, çok değerli bir başkandı. Onun kendisine has yönetim yeteneği vardı.
Kimse kusura bakmasın, yönetimde, idarede Emin Özgün gibi olmak, herkesin aşı değil. Allah Rahmet eylesin.”dedi. İl Genel Meclis Üyesi Suat Kesen, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, CHP Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, Çarşı Mahallesi Muhtarı Sezahir Şahin lokmalardan alarak rahmet diledi ve andı. Yakın arkadaşları Uğur Pelenk, Hakkı Seyhan lokma dağıtımında bizzat görev alarak Belediye Meclis Üyelerine yardımcı oldu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ikramda açıklama yapan Belediye meclis üyesi Sinan Saraç, organizasyonun CHP’li belediye meclis üyeleri tarafından yapıldığını ifade ederek şunları söyledi,”Artvin’imize güzel hizmetlerde bulunan efsane belediye başkanımız Dr. Emiz Özgün’ün aramızdan ayrılışının ikinci yılındayız. Kendisini rahmet ve minnetle anarken, ruhuna lokma ikramında bulunduk.
Emin Özgün, özgün ve özel bir kişilikti. Bu şehre 15 yıl hizmet etmiş büyüğümüzdü. Bu şehir onunla Türkiye’nin en temiz şehri olarak anıldı. Çevre konusunda doğa konusunda hassastı. Çöp ve temizlik konusunda titizliğini herkes biliyor. Cerattepe için Artvin halkıyla birlikte en önde mücadele etti. Cerattepe nedeniyle yargılandı. Onu hiç unutmadık, ruhu şad, mekanı cennet olsun. “ dedi.
 BAŞKAN KAYBETMEDİ BİZ KAYBETTİK, ARTVİN KAYBETTİ
Lokma dağıtım kültürünü ilk kez Artvin’e getiren CHP Kadın Kolları eski başkanı Nebahat Katırcı;” Birkaç önce başladığımız lokma dökme işinde en anlamlı günü bugün yaşadım. Çünkü ben Başkan Emin Özgün ile 15 yıl birlikte çalışmış, onunla birlikte belediyeden ayrılmışım. Herkes burada bir şeyler söyledi. Anlattı, konuştu. Ben başkanımızı çok yakından tanırdım. O hayatını Artvin’e, Artvin halkına adamış bir dava adamıydı. Emin Özgün tepeden tırnağa Artvin’di. Onun yokluğu hepimizi derinden üzdü ve etkiledi. Onu üzenler oldu, dost gibi görünenler oldu. Ama o hiçbir zaman kaybetmedi. Biz kaybettik, Artvin kaybetti. Nur içinde yatsın.”dedi.
BAŞKAN ÖZGÜN ÇOK ÖZEL BİR İNSANDI
Başkan Özgün’ün ruhu için döktürülen lokmalardan alan vatandaşlar. Özgün’e rahmet dileyerek bazıları duygulanarak gözyaşlarını tutamadı. Emin Özgün’ün çok özel bir insan olduğunu, Artvin’in efsane başkanı olarak hafızalarda yaşayacağını belirten Kibar Bozar,” Ben merhum Emin Özgün gibi bir başkanın Artvin’e gelmeyeceğini düşünüyorum. O, 15 yıl bu ili yönetti.
Düşünce olarak aynı düşüncenin insanı olmamamıza rağmen, bize yaklaşımı, Artvin’e hizmeti bir başkaydı. Bugün ölümünün 2 yılı olmuş. Allah Rahmet eylesin. Burada onun fotoğrafıyla fotoğraf çektirmek istiyorum. Başkan Emin Özgün, örnek bir başkan, örnek bir idareci ve örnek bir insandı. Kızardı, bağırırdı ama 5 dakika sonra gönül almasını da bilirdi. Ben şahsen onu çok severdim. Allah Rahmet etsin. Bu lokmayı döktüren ve anmamıza vesile olan Belediye Meclis Üyelerine teşekkür ediyorum.”dedi.
Lokma dağıtımında orada bulunan Hakkı Seyhan, Başkan Özgün, bizim dostumuzdu, ağabeyimiz, arkadaşımız, sırdaşımızdı. Onu çok erken kaybetmenin üzüntüsünü yaşamaya devam ediyoruz. Kardeş demek ille de aynı anneden doğa insanlar için söylenmez. O, benim kardeşimdi, yokluğunda Artvin benim için o kadar büyük boşluk haline geldi ki anlatamam. Allah Rahmet eylesin.” dedi.
BAŞKAN ÖZGÜN ÇİZGİSİNDEN HİÇ SAPMAMIŞTIR
Akrabası olan emekli matematik öğretmeni Uğur Pelenk de, Emin Özgün bir markaydı. Herkes ondan bahsederken hep aynı cümleleri kullandıklarına dikkat ettim. Onun bir çizgisi vardı. O çizgide zigzag çizdiği, geri adım attığı görülmemiştir. İdarecilik, yöneticilik aynı zamanda sağlam karakter ve kararlılık ister. Bunun yanında insanların gönüllerine de hitap etmek gerekir. Başkan Özgün bunu genel olarak başarmış Artvin’in çok önemli değeridir. Işıklar içinde yatsın.”dedi.
EMİN ÖZGÜN KİMDİR?
1954 Yılında Artvin’de doğdu.  İlk, orta ve lise eğitimini Artvin’de tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini 1980 yılında bitirdi.
Emin Özgün Adapazarı Devlet Hastanesi’nde sonra İstanbul Koşu Yolu Kalp Hastanesi’nde Diş Hekimi olarak görev aldı.  Artvin hasretiyle yanan Emin Özgün memuriyetten istifa ederek, Artvin’e geldi. Serbest diş hekimi olarak çalışmaya başladı.  Özgün CHP kimliği ile politikaya girdi. CHP merkez ilçe başkanlığını da yaptı. 1999 da Artvin Belediye Başkanı seçilen Emin ÖZGÜN 2009 yerel seçimlerinde üçüncü kez Artvin Belediyesi Başkanı seçildi.  2016´da Ankara´da trafik kazasında hayatını kaybetti.

Bu haber 427 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com