25.07.2018
ŞAİR GÖKMEN SAKİN’İN SÜRPRİZ ARTVİN ZİYARETİ Artvin’in fahri hemşehrisi, Erciş’in Şair yürekli şiir adamı Gökmen Sakin’in 3 yıl aradan sonra Artvin’i ziyaret sürprizi. 3 arkadaşıyla birlikte Artvin’e ve Hopa’ya gelen Gökmen Sakin gazeteci dostu Sami Özçelik’le tesadüfen Artvin Haypet Caddesi’nde rastladı. Buradan NO1 cafede çay sohbetinde bulunan dostlar, 3 yıl önceki 7 İklim 7 Bölge Şiir etkinliğini konuştu.

 ARTVİN ÇOK ÖZEL BİR COĞRAFYA, BİZİM ERCİŞ GİBİ

 Erciş’ten birlikte geldiği arkadaşlarını tanıtarak sohbete başlayan Şair Gökmen Sakin;” Çok değerli arkadaşlarım,   DHA Erciş muhabiri Barış Kul, Anadolu Basın Birliği muhabiri Yunus Göral ve Bursa’da ikamet eden Ercişli İşadamı Zafer Aras ile birlikte Artvin’e, Hopa’ya geldik. Burada ağabeyimiz Yaşarlar İnşaat sahibi Mehmet Arif Yaşar’ı ziyarete geldik.
ARABADA SAMİ AĞABEYE RASTLARIZ DEDİM RASTLAŞTIK
 Ben, Artvin’e ilk kez 14 Mayıs 2016 yılında Halk Şairi Gülden Taş’ın daveti üzerine 7 İklim 7 Bölge Şiir yarışmasında gelmiştim. Programın sunucusu Sami Özçelik ağabeyimizle orada tanıştık ve dostluğumuz hep devam etti. Bugün de sabah Artvin’e indiğimizde aracımızı park etmek için bir sokağa girdik. Tesadüfen ona rastladık. Aslında Erciş’ten çıkarken arayacaktım ancak, telefonlar zaman zaman siliniyor. Araçta arkadaşlarla konuşurken Sami ağabeyden söz ettik. Ona burada rastlayabiliriz, dedim. Vallahi karşılaştık.
 BEN ARTVİN İNSANINI, ARTVİN DOĞASINI KISACA ARTVİN’İ ÇOK SEVDİM
Ben, Artvin insanını, Artvin’in doğasını, kısaca Artvin’i çok sevdim. Beni bir Artvin’in yeşili, bir de Erciş’in yeşili çarpmıştır. Doğası güzel olan memleketin şairi bol olur. Bu doğaya, bu güzel insanlara bakıp ta şiir yazmamak elde değil. Bu güzel mekânda yaptığımız çay sohbetimiz bizim için güzel bir anı olacak, dostluklarımızın pekişmesi olacak. Manevi annem Şair Çiçek Köse’ye, Halk Şairi Gülden Taş’a, o gece aynı atmosferde şiirler okuduğumuz şair arkadaşlarıma, Şavşatlı Şair ağabeyim Yalçın Temiz’e herkese selamlarımı iletiyorum.”dedi.
 GÖKMEN SAKİN GERÇEKTEN ÇOK GÜÇLÜ BİR ŞAİR
Şair Gökmen Sakin’i Artvin’de gören gazeteci-Yazar Sami Özçelik,”13- 14 Mayıs 2016 tarihlerinde Halk Şairi Gülden Taş’ın, Artvin Valiliği ile birlikte Artvin’de ilk kez gerçekleştirdiği 7 İklim, 7 Bölge Şiir Şöleninde programın sunuculuğunu yapacak olan Oktay Köse’nin o tarihlerde Artvin’de olamaması nedeniyle sunucu olarak görev aldım.
BU ÜLKE BİZİM
Gerçekten güzel bir program oldu. O gece Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde programı izleyen şiir severler unutulmaz bir gece yaşadı. Şairler şiirlerini okudu. Her şair 1 şiir okurken istek üzerine Gökmen sakin 2 şiir okudu. 2 şiiri de çok güzledi. Bir tanesi Türkiye’de hit olmuş “OTOMOTİK GELİNLER” bu şiir istek üzerine okunurken, “ “BU ÜLKE BİZİM”şiiri o gecenin en anlamlı şiiriydi. Daha sonra Şavşat’a gittik.
Orada da çok güzel bir şiir gecesi yaşandı. O günden sonra da sevgili Gökmen ile dostluğumuz sosyal medyadan devam etti. Zaman zaman yerel basında haberlerini yaptım, paylaştım. Ben Gökmen’i Artvin’in Fahri hemşerisi, fahri şairi ilan ettim. Bugün 24 Temmuz Basın Bayramı. Bir dostu burada görerek çifte bayram yaşamış oldum. Gökmen ile birlikte gelen değerli arkadaşları DHA Erciş muhabiri Barış Kul, Anadolu Basın Birliği muhabiri Yunus Göral ile de tanışmış oldum. Erciş’e mutlaka gitmeyi düşünüyorum. Ne zaman nasip olursa...
KÖYLERİYLE BİRLİKTE NÜFUSU 250 BİNİ AŞAN ERCİŞ 10 KERE İL OLMAYI HAK EDİYOR
 Bu arada Erciş’in nüfusu köyleriyle birlikte 250 bini aşıyor. Ercişliler İl olmayı bekliyor. Artvin 25 bin nüfusu ile il. Erciş il olmayı 10 kere hak etmiş. Ben de bir gazeteci olarak Erciş’in il olması için Erciş halkını destekliyorum. Gitmedim ama şimdi dünya küçük, avucunuzun içinde. Bir tıkla istediğiniz yeri anında dolaşma imkânınız var. Erciş, tıpkı Artvin gibi mavi ile yeşil’in dans ettiği, kaynaştığı güzel bir memleket.
CANKURTARAN TÜNELİ 50 YIL BOYUNCA KONUŞULDU YAZILDI
 VE NİHAYETİNDE ISRARLLI OLMAK NETİCESİNİ VERDİ YAPILDI!
Ercişliler, il olma isteklerini sözden, şiirden eyleme taşırlarsa daha etkili olacağını düşünüyorum. Burada bir örnek vereceğim. Cankurtaran Tüneli tam 50 yıldır konuşuldu, yazıldı. Kazalar oldu. Canlar kaybedildi. Her seferinde ötelendi. Yerel basın farklı yollar üretti. Mesela gazeteciler kışın karda oryantal getirip dikkat çekti. İmza kampanyaları düzenlendi. Başka etkinlikler yapıldı. Nihayetinde bu 5 bin 250 metrelik tünel bugün yapılmış durumda ve trafiğe açıldı. Şimdi Ercişli dostlarımız bu tünelden geçecekler.  Ben Gökmen ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Yaşamlarında sağlık, işlerinde başarılar diliyorum. “dedi.

Bu haber 359 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com