11.07.2018
YÖRESEL KİLİM DOKUMA ATÖLYESİ KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI Yusufeli Belediyesi, Yusufeli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, İŞKUR ve Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğiyle açılan Yusufeli Belediyesi Kadın Sanat Evi Yöresel Kilim Dokuma Atölyesi’nde yapılan çalışmalar ve çıkan ürünlerle alakalı koordinasyon toplantısı yapıldı.

 Koordinasyon toplantısına, Yusufeli Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşler Müdürü Vekili Mehmet Akıllı, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe Aslıhan Eroğlu ,Yusufeli Halk Eğitimi Müdürü Selim Sılacı ve İşkur İl Müdürlüğünden Şube Müdürü Elif Kantar katıldı. Yöresel Kilim Dokuma Atölyesi’nde yapılan koordinasyon toplantısında 5 aydır devam eden el emeği göz nuru birçok kilim ve seccadenin hazır hale geldiği tespit edildi.

 
Koordinasyon toplantısına katılan Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr.Ayşe Aslıhan Eroğlu yaptığı açıklamada, motif işlemelerinin çok başarılı olduğunu, şartların kilim kursu için uygun hale getirildiğinden ve Yusufeli Belediyesi’nin, bu alanda çalışma yapan tek kurum olduğundan bahsederek, uzun yıllar bu alanda Yusufeli Belediyesi’ne danışmanlık yapmak ve destek olmak istediğini söyledi. Yusufeli Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşler Müdürü Vekili Mehmet Akıllı, kursiyerlerin çalışma tempolarından ve isteklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu alanda önümüzdeki yıllarda daha güzel ürünler çıkarabileceklerinden bahsetti.
 
Yusufeli Belediyesi Kadın Sanat Evi Yöresel Kilim Dokuma Atölyesi 5 aydır, 25 kursiyerin katılımıyla devam ediyor. Kilim dokuma kursunun dersliği ve malzemeleri Yusufeli Belediyesi, kurs öğreticisi Yusufeli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından karşılanmakta kilim dokuma atölyesinde çalışan her bir kursiyere İŞKUR tarafından günlük 35 TL ödenmektedir. Yöresel Kilim Dokuma Atölyesi’nde yapılan çalışmalar kurs bitiminde açılacak olan sergide sergilenecek.

Bu haber 1302 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : yusufeli.bel.tr

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com