22.06.2018
ARTVİN BELEDİYESİ KAFKASÖR PROGRAMINI AÇIKLADI! 29- 30 Haziran, 1 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan Artvin Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali programı belli oldu. Başboğa’nın bu yılki ödülü 16 bin TL.

 38. Artvin Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali bu yıl 29- 30 Haziran, 1 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleşecek. Festival her yıl olduğu gibi bu yılda renkli görüntülere sahne olması bekleniliyor. Artvin Belediyesi festival programını açıkladı.29 Haziran günü Çok Katlı Otopark önünden kortej yürüyüşü ile başlayacak festival açılışı Atatürk Anıtı’na festival çelenginin konulması ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin konuşmalarıyla başlayacak.

Şüphesiz Festivalin Kafkasör Arena’da yapılacak olan Cumartesi ve Pazar günü ekinlikleri merakla bekleniliyor. Festivale büyük anlam katan boğa güreşleri bu yılda Cumartesi ve Pazar günü olmakla beraber iki gün sürecek. Her boy kendi kategorilerinde yarışırken dereceye girenler ödülleri dağıtılacak. Artvin Belediyesi yönetim kadrosu ve ekipleri festivale hazırlılara şimdiden başladı.
Boş Kategori 16 Bin TL
Festivalin en önemli ayağı olan boğa güreşleri için ödüller açıklandı. İlin en önemli boğa güreşleri organizasyonu olan Kafkasör boğa güreşlerinde birbirinden önemli boğalar kıyasıya kozlarını paylaşacak. Günün sonunda ise derece giren boğaların sahipleri ödüllendirilecek. Baş Boğa 16 Bin TL para ödülüne layık görülürken, baş altı 14 Bin, büyük orta 12 bin, küçük orda 10 bin,        ayak 8 bin,    deste 6 bin, süper baş ise 6 bin TL para ödülü verilecek. 

Bu haber 699 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )
Festival Tarihi Doğru mu?
30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde YKS yapılacak.Sınava girecek öğrencilerimiz umarım bu hareketlilikten etkilenmez.Özellikle gürültü konusunuda gerekli önlemlerin alınacağını umuyorum.Öğrencilerimize başarılar, festivale katılanlara iyi eğlenceleler ve seyirler diliyorum.
 Halil DEMİR -- 28.06.2018 16:41
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com