30.05.2018
CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE; “BORÇKA BENİM İKİNCİ MEMLEKETİMDİR.” CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Artvin halkıyla, öğretmenlik mesleğine başladığı ilk yer olan Borçka’da buluştu.

 Miting alanına gelmeden önce g İnce, burada basın mensuplarına,” Devlet, eğitimde ve okullarında ayırım yapmaz. İmam Hatip Liseleri de Fen Liseleri de bizimdir. Benim Cumhurbaşkanlığımda böyle bir şey olmayacak.” dedi.

 
FETÖNÜN BÜTÜN İSTEKLERİ YAPILMADI MI?

29 Mayıs 2018 Salı günü önce saat 14.00’te Trabzon’da vatandaşlara hitap eden İnce, aynı gün saat 17.30’da Borçka’da Artvililere Belediye önündeki alanda hitap etti. Gerek Borçka’da, gerek Trabzon’da yağmurla gelen İnce, konuşmasına da bununla başladı. Yağmurun bereket olduğunu herkese eşit yağdığını belirten İnce, Yalova’dan sonra ikinci memleketinin Borçka olduğunu söyledi. Borçkalılar da daha önce İnce’yi fahri hemşeri olarak gördüklerini söylemişlerdi. Konuşmaya başlamadan önce sahnede Atabari oynayan ve en başa geçerek komutçu olan İnce’nin Atabarını çok iyi bilmesi ise dikkatlerden kaçmadı.
Konuşmasına FETÖ ile ilgili iddialarını yineleyerek başlayan İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini mahkemeye verdiğini, bundan dolayı da korkmadığını söyledi.
İnce, ““FETÖ’nün istediklerini rektör yapmadı mı? Ne istediğinizde verdik demedi mi? Peki size soruyorum sizin her istediğinizi verdi mi? FETÖ ile ortakken kardeşken Türkiye’ye birlikte ihanet ederlerken gayet iyilerdi. Ne zaman FETÖ bunlara ihanet etti. O zaman kardeş kavgası başladı. FETÖ’üler bunlara hırsız, bunlar FETÖ’cülere darbeci diyor.”
“Şimdi masal anlatıyor bana. Senden korkacak halim yok. Doğruları söylemeyi devam edeceğiz. Bunlar yakında İnce hastalığa tutulur. Telaş içindeler.”

“KUANTUM SÖZÜNÜ SİZDEN DUYDUM”
“Çocuklarımızı iyi eğiteceğiz. İlk tayinim burada İmam Hatip Okulu’ydu. Az önce eski okuluma uğradım. Öğrencilerimden birisi dedi ki: “İlk kez kuantum sözcüğünü 30 yıl önce sizden duydum.”
“İmam Hatip’teki çocuklar benim çocuklarım. Bir baba evlatları arasında nasıl ayrım yapmazsa bir Cumhurbaşkanı da okulları arasında ayrım yapmaz. Fen lisesindekiler de imam hatiptekiler de benim evlatlarım”
“Her şeyi böldü. Milleti böldü, camileri böldü, şehitleri böldü. 15 Temmuz şehitleri başka maaş alıyor, diğer şehitlerimiz başka. Gönülleri böldü. Ben 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Sağcının solcunun, Alevi’nin Sünni’nin, hepsinin… Önce barışacağız.”

“SEN HİÇ KÖPRÜ YAPTIN MI?”
“İkide bir soruyor sen hiç köprü yaptın mı? Ben de soruyorum sen hiç şeker fabrikası yaptın mı? Habire satıyorsun. Sen Atatürk’ün yaptıklarını satıyorsun.”
“Demirel’in yaptığı köprüden 10 liraya geçiyoruz da senin yaptığın köprüden neden 100 liraya geçiyoruz? 40 bin araç garantisi vermişler 20 bin geçiyor, üstünü bizim cebimizden alıyorlar. Bizden alıyorlar, AKP’li kardeşlerim, sizlerden de alıyorlar.”
“Geçtiğimiz günlerde bisiklet hediye ettiler, ben de sahnede bindim. Hemşehrim diyor ki: “İnce sen bisiklete binmeye devam et.” Ben bisiklete bineyim, sen de beygire bin binebiliyorsan.”

ERDOĞAN’A TELEVİZYON ÇAĞRISI
Ben meydanlarda kavga etmek istemiyorum. Bir TV kanalına Erdoğan’la birlikte çıkalım, milletin önünde, danışmanlarla birlikte gelsin. Ben tek başıma geleceğim. Ekonomi tartışalım. Dış politika tartışalım. Oturalım, arkamıza üniversite diplomalarımızı asalım, tartışmaya başlayalım. Güzel olmaz mı? Millet dinlesin, tarımda eğitimde, ekonomide ne olacak.”

Yağmur altında kendisini dinlemeye gelen ve alandan ayrılmayan Borçka halkına Cumhurbaşkanı seçildiği takdirde fındığın 15 TL’den alınacağı müjdesini verdi. Emeğin halkının verileceğini, Türkiye’nin artık tüketen değil, üreten ve eskisi gibi kendi kendisine yeten ülke olacağını söyledi. Bugün fasulyeden, pirince, nohuttan, soğana, ottan ete kadar her şeyi dışarıdan ithal eden bir ülke haline getiren AKP’nin ve Genel Başkanı Erdoğan’ın artık bu ülkeye verebileceği hiçbir şey kalmadığını, bundan sonra ancak zarar vereceğini savundu.Bu haber 893 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com