26.05.2018
ÇARŞI MAHALLESİ MUHTARI SEZAHİR ŞAHİN; “ZAMANI GELİNCE GİTMEYİ DE BİLMELİ İNSAN” Artvin Merkez Çarşı Mahallesi Muhtarı Sezahir Şahin’den örnek bir davranış. Yerel seçime 1 yıl kala tekrar aday olmayacağını ilan edip, bundan sonra görevi gençlere ve daha çok çalışacak, daha çok hizmette bulunacağını Artvin halkına anlatarak ikna edenlere devredeceğini söyledi.

 Sezahir Şahin´i, tanıyanlar bilir ki son derece düzgün, samimi, dost ve işini en güzel şekilde yapan bir insan. Onun bugüne kadar ütüsüz, kravatsız, sakallı, özensiz bir şekilde giyinen ve konuşan bir insan hiç olmadı. Gerek vizyonuyla, gerekse söz ve davranışlarıyla insanlara saygı gösterdi. Artvin´e hizmet etmekten başka hiç bir kötülüğü olmadı.

 
Sezahir Şahin, Artvin Merkez Çarşı Mahallesi Muhtarı olarak seçimlere 1 yıl kala yaptığı açıklama ile hem sevenlerini üzdü, hem de örnek olacak bir davranışta bulundu.
 
Neden böyle bir açıklama yaptığını da anlatan Şahin, “Ben 78 yaşındayım. Hayatım boyunca Artvin’e çeşitli kademelerde makamda ve siyasette hizmet ettim. İşimi yaparken disiplin içinde olması gerektiği gibi, bulunduğum mevkide bana ihtiyaç duyulduğunda anında bulabilecekleri şekilde hep işimin balında bulundum. Evraklarımı devlet ciddiyetiyle dosyaladım, arşivledim. Bana bir şey sorulduğunda anında cevap vereceğim şekilde klasörledim.
 
 ARTVİN MERKEZ ÇARŞI MAHALLESİ MUHTARI’NDAN
 HERKESE ÖRNEK OLACAK ANLAMLI BİR DAVRANIŞ
 
Ama şimdi bakıyorum, yaşım 78 bitmiş. Gelecek yıl seçimler olacak 79 oldum. Seçildiğimi düşünün ki, Artvin Merkez Çarşı Mahallesi bu açıklamamdan dolayı sitemde bulunanlar oluyor, halkın teveccühü ile seçilirim de. Ama 5 yıl sonra 84 yaşında oluyorum.
 
O zaman kim ölü kim sağdır. Ne gerek var? Zamanı geldiğinde herkes çekilmeyi bilmeli, gençlere yer açmalı, yol açmalı. Ben şimdiden Çarşı Mahallesi Muhtarlığını düşünenler varsa yol açıyorum. Buyursunlar, seçmene kendilerini, yapacaklarını anlatsınlar, seçilsinler. 
 
 Bugüne kadar bana teveccüh gösterip, beni bu görevlere layık gören Artvin halkına, Çarşı Mahallesi sakinlerine gönülden teşekkür ediyorum. Ben hakkım varsa şimdiden helal ediyorum. Halkımızın da haklarını helal etmelerini istiyorum.
 
 UMRE’YE GİTTİM ÇOK MUTLU OLDUM.
 ALLAH HERKESE NASİP ETSİN
 
Yakın zamanda Umre’ye gittim. Allah herkese de nasip etsin. Çok mutlu oldum. Allah bana bu güzellikleri nasip etmişse bana şükretmek düşer, yeni yüzlere yol açmak, yer açmak düşer. Kimler bu göreve talip olacaksa ben hepsine başarılar diliyorum. Onlara da benim yaptığım gibi zamanı geldiğinde bırakmayı ve yeni yüzlere yer açmalarını öneriyorum.”dedi. 
SEZAHİR ŞAHİN KİMDİR?
Sezahir Şahin 1940 yılında Artvin’de doğdu. Artvin Adliyesi’nden emekli oldu. Uzun yıllar Artvin’de arzuhalcilik(Dilekçe yazma) yaptı. Siyasette önemli görevlerde bulundu.   Ağzalık, muhtarlık görevlerinde bulundu. Şahin, akordeon çalmakta da usta isimlerdendir. Ancak aldığı görevlerin ağırlığı ve zamanın yetmemesi nedeniyle akordeonunu istediği gibi doya doya icra edemedi.
 
Sezahir Şahin’in küçük oğlu Mustafa Şahin, İstanbul Beşiktaş’ta Folklor eğitmen olarak büyük başarılara imza atıyor. Büyük oğlu İslam Şahin, Artvin devlet Hastanesi’nden yeni emekli oldu. Ortanca oğlu İsmail Şahin ise Artvin Adliyesi’nde çalışırken 2006 yılında henüz 37 yaşındayken hayata veda etti. Daha sonra eşini de kaybeden Şahin, ‘Her şeyin Allah’tan’ geldiğini ve ona döneceğini belirterek acılarını kalbine gömdü ve hangi görevi yapmışsa yürekten yaptı.
 
ARTVİN’DE ÇOK SEVİLEN VE SAYGI
DUYULAN BİR DEĞERDİR SEZAHİR ŞAHİN
 
Artvin’de çok sevilen ve saygı duyulan Sezahir Şahin’in bu kararı almasından sonra birçok kişi eğer halk isterse bırakır, istemezse bırakamaz. Ama yaptığı herkesime, herkese örnek olacak güzel bir davranış. Zamanı gelince gitmeyi, bırakmayı, teşekkür etmeyi bilmeli. Yani zirvede bırakmayı ve zirvede hatırlanmayı bilmeli. O zaman yaptıklarınızla kişiliğinizle anılırsınız.

Bu haber 593 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com