22.05.2018
ŞAVŞAT ÇAYINA OTOMOBİL UÇTU 1’İ KAYIP 2 ÖLÜ Artvin’de otomobilin nehre düşmesi sonucu meydana gelen kazada kaybolan 3 kişiden 2’sinin cesedine ulaşıldı.

 Dün akşam saatlerinde Artvin - Şavşat Karayolunun yaklaşık 30. kilometresi Bağcılar Köyü civarında meydana gelen kazada Salkımlı Köyü (Tolgum) köyü din görevlisi Kerim Çiftçi’nin kullandığı 08 AR 685 plakalı otomobil nehre düştü. Kazada Kerim Çiftçi ile araçta bulunan Dursun Gül, Selim Aksakal suya kapılarak kayboldu.

AFAD, Jandarma ve Hopa Deniz Polisi ekiplerinden oluşan yaklaşık 30 kişilik arama kurtarma ekibinin çalışmamaları neticesinde ilk olarak kaza yerine yakalık 200 metre uzaklıkta aracın içinde Dursun Gül’ün cesedi bulundu.
Arama kurtarma çalışmalarının devamında da kaza yerine yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta Kerim Çiftçi’nin cesedine ulaşıldı. Selim Aksakal’ı arama kurtarma çalışmaları ise devam ediyor.
Arama kurtarma çalışmalarına katılmak için Ankara’dan 10 kişilik Jandarma Arama Kurtarma Ekibi ile Trabzon’dan 7 kişilik sahil güvenlik ekibinin kente geldiği öğrenildi. Kazada kaybolan kişilerin yakınları da nehir kenarlarında arama kurtarma çalışmalarına katıldığı gözlemlendi.
HASTANEDEN DÖNÜYORLARDI
Artvin- Şavşat Karayolu Bağcılar mevkii 30’ncu kilometrede  Çoruh Nehri´ne uçan otomobilde akıntıya kapılarak kaybolan ve cesedi olay yerinden 2 kilometre uzaklıkta deniz polisi dalgıçlarınca bulunan otomobil sürücüsü Salkımlı Köyü İmamı Kerim Çiftçi´nin cesedi, iş makinesi ile kıyıya çıkarıldı. Çiftçi´nin kazada hayatını kaybeden kayınpederi Dursun Gül´ü tedavisi için otomobiliyle Artvin´e hastaneye götürdüğü, dönüş yolunda ise kazanın meydana geldiği öğrenildi. Kazada kaybolan Selim Aksakal´ı ise AFAD, jandarma, itfaiye ile deniz polisi dalgıçlarınca arama çalışmaları sürüyor.
İDDİAYA GÖRE TIRLAR YOLU DARALTIYOR, KAÇACAK YER KALMIYOR!
Öte yandan olay yerinde bulunan bazı vatandaşların iddiasına göre bölgede TIR geçişlerinin yoğunluğundan kaynaklı bu tür kazalar oluyor. Yolun tek şeride düştüğü yerlerde TIR’ların peş peşe ve hızlı bir şekilde geçişleri kazaların başlıca sebepleri olarak gösterildi. Ayrıca, tehlikeli sayılabilecek yerlerde bariyerlerin olmaması ise bu yollarda gezen araç ve yolcular için her an tehlikenin gerçekleşme tehlikesini barındırıyor.
 KERİM ÇİFTÇİ BUNDAN 5 YIL ÖNCE TRAFİK KAZASI SONUCU
HAYATINI KAYBEDEN DİN GÖREVLİSİ TANER GÜL’ÜN KUZENİYDİ
Bundan 5 yıl önce 18 Ocak 2013 tarihinde ekmek almak için durduğu fırının önünde Artvin merkez’de meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Taner Gül’de Salkımlı Köyü din görevlisiydi. http://www.08haber.com/haberGoster.php?hid=8226 Aradan 5 yıl geçtikten sonra 21 Mayıs 2018 tarihinde bir Ramazan gününde meydana trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Salkımlı Köyü Camii Din görevlisi Kerim Çiftçi Taner Gül’ün kuzeniydi. Ramazan gününde 5 yıl sonra tekrar büyük acı yaşayan Çiftçi, Gül ve Aksakal ailesini teselli etmek için dost akraba ve arkadaşları taziyede bulunarak acılarını paylaşıyor.

Bu haber 1774 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 2 )

Yollar çok virajlı çok dar ve de tehlikeli, tırların bu yollardan gidip gelmesi kesinlikle yasaklanmalı ya da yollar genişletilmeli yetkililer duyun lütfen..
  -- 23.05.2018 09:51

BU ISSIZ, DAR, MEBESESİZ VE BARİYERSİZ YOLLARDA BİR TIR TARAFIDAN DEREYE ATILIRSAK SEBEBİNİ KİM BİLEBİLİR.
  -- 22.05.2018 15:25
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com