22.05.2018
ARTVİN’DE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BELLİ OLDU Artvin 27. Dönem milletvekili adayları belli oldu. Erken seçim kararının alınmasının ardından 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayları partilerine müracaat etti. Seçime katılacak olan siyasi partiler milletvekili aday listelerini 21 Mayıs Pazartesi saat 17.00’ye kadar Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etti. Türkiye genelinde seçime katılacak olan tüm siyasi partilerin adayları belli olurken, Artvin’de tablo şöyle oluştu.

 ADALET VE KALKINMA PARTİSİ:

 
1-Erkan Balta 2-Muzaffer Çorbacı
 
CUMHURİYET HALK PARTİSİ:
 
1-Uğur Bayraktutan 2- Yalçın Emiralioğlu
 
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ:
 
1-Okan Aktaş- 2 İsmihan Özcihan
 
İYİ PARTİ:
 
1-Filiz Akyüz 2-Kamil Aksu..
 
SAADET PARTİSİ:
 
1-Salih Berber 2-Gültekin Soydan
 
VATAN PARTİSİ
 
1-Nevzat Acar 2-Naci Yaşar Kara
 
Milletvekili adaylarının belli olmasının ardından partilerde toplantılar yapılarak durum değerlendirmesi yapıldı. Bundan sonra yapılacak olan siyasi çalışmalarla ilgili istişareler yapıldı. Bu yıl Milletvekili 1. Sıra adaylarında daha çok partiye emek vermiş, ya il başkanları, ya kurucu başkanların tercih edildiği görüldü.
 
SIRALAMAYA GİRMEMİŞ OLSAM DA BEN PARTİM İÇİN
ŞİMDİDEN BİR NEFER GİBİ ÇALIŞMALARA ÇOKTAN BAŞLAMIŞTIM
 
İYİ Parti’den 1. Sıra Milletvekili adayı olan Filiz Akyüz, listeler açıklandıktan sonra yaptığı açıklamada; “Yİ Parti Artvin 1. Sıra Milletvekili Adayı Olarak Bizleri Onurlandıran Başta İYİ Parti Genel Başkanımız MERAL AKŞENER Hanımefendiye, İl Başkanımız KÖKSAL İSPİRLİ Beyefendiye, Gençlik Kolları Başkanımız KAAN ARSLAN Beyefendiye ve Tüm İlçe Başkanlarımıza, Teşkilatlarımıza Teşekkürlerimizi Sunuyorum. Bugün İtibariyle Aday Çalışmalarımıza Start Veriyoruz... İYİ Parti beni 2. Sıraya da koysaydı, sırlamaya da koymasaydı ben, her durumda İYİ Parti için, Artvin için, Türkiye için 24 Haziran seçimleri için çalışmalarıma çoktan başlamıştım.
 
Ben Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Meral Akşener’e, Genel Merkez’e, İyi Parti’yi kuran ilçe teşkilatlarına, İl teşkilatını oluşturan değerli dava arkadaşlarıma bir kere daha gönülden teşekkür ediyorum. Şuna herkes inansın. Artvin iyi olacak, Türkiye iyi olacak. Ve Artvin tarihinde bir ilke imza atacak.
 
ARTVİN 1930’DA İLK KADIN BELEDİYE BAŞKANINI
SEÇEREK ADINI TARİHE YAZDIRDI.
İLK KADIN MİLLETVEKİLİNİ SEÇEREK
2018’DE DE YENİ BİR TARİH YAZABİLİR
 
Bugüne kadar kadın Milletvekili aday adayları çıktı. Ancak seçilebilecek topluma mal olmuş yüzde oranı yüksek kitle partileri içinde 1. Sıradan hiç kadın milletvekili adayı çıkmadı. En demokratı bile kadınlara karşı siyasette ayrımcılık yapıyor. Bu seçimi kadınlar kazanacak. Bakın Türkiye’de ilkler yaşanacak. Artvin İlk kadın belediye Başkanı Sediye Ardahan’ın adını 1930’larda tarihe yazdırmışsa, 2018’de de bir ilkini yazdırabilir. Artvin ilk kadın Milletvekilini meclise gönderebilir. Türkiye ilk Kadın Cumhurbaşkanını seçebilir. Bunun için tüm şartlar olgunlaşmış durumda..
 
ARTVİN HALKI BU TARİHİ 24 HAZİRAN’DA
VERECEĞİ BİR OYLA YAZABİLİR
 
Artvinli kadınlar, erkekler yaşlı genç, dedeler, nineler sandığa atacakları bir oyla bunu başarabilirler. Artvin İyi parti ile bunu pekala başarabilir. Kadınlar eğer bu ülkenin yarısından fazlasına sahipse siyasetteki temsili yeti de en az %25 olmalı. Yani 600 kişilik mecliste eğer 150 kadın milletvekili yoksa orada kadınlar hala Atatürk’ün istediği seviyeye gelememiş demektir. Bu bakımdan benim adaylığımda bu yönüyle tek.
 
BİZ GÖNÜLLERE DOKUNACAĞIZ, ÇALMADIK
KAPI SIKMADIK EL BIRAKMAYACAĞIZ
 
En başından dediğimiz gibi çalmadık kapı, sıkmadık el, dokunmadık gönül bırakmayacağız. Türkiye’nin içinde bulunduğu çok zor durumu insanlarımıza en güzel şekilde, kırmadan, en güzel dil ile anlatacağız. Türkiye gerçekten demokrasi tarihinin en zor seçimini, demokrasinin kaderini belirleyecek bir seçime gidiyor. İnsanlarımıza bu bilinçle anlatacağız. Bu aşamada özellikle yerel basınımızla yakın çalışacağız. Çalışmalarımızı Artvin halkıyla paylaşacağız.”dedi.
 
Diğer partilerden henüz bir açıklama gelmediği için onların düşüncelerini daha sonra siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

Bu haber 1067 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com