20.05.2018
GALATASARAYLILAR 19 MAYIS’TA ÇİFTE BAYRAM YAPTI! “GÖRÜYORSUNUZ ANLATMAYA GEREK YOK MÜKEMMEL” Galatasaraylılar çifte bayram yaşadı. Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlattığı 19 Mayıs 1919 Atatürk’ün Anma Gençlik ve Spor Bayramının 99’ncu yılında süper ligin son maçında Karşıyaka ile şampiyonluk maçına çıktı. Beraberliğin de yettiği karşılaşmayı 1-0 kazanan Cim Bom Süper Lig Şampiyonu oldu. Türkiye’nin dört bir yanında taraftarlar sokağa çıkarak kutlamalarda bulundu.

 MAÇIN SON DÜDÜĞÜ İLE GALATASARAYLILAR COŞTU!

 Maçın son düdüğünün çalmasının ardından zaten hazırlık olan Artvinli Galatasaraylılar araçlarını alıp konvoylar oluşturdu. Galatasaray flamalarını ellerine alıp şehir turu attı.  Halit Paşa Meydanı’nda sevinçlerini yaşadı.  Galatasaray Taraftarlar Derneği Artvin Şube Başkanı Murat Varan, kutlamaların başladığı an itibarı ile sokağa çıkıp hem taraftarların kontrollü bir şekilde kutlama yapmalarını, hem de ilk heyecanı en güzel şekilde yansıtmak için trafiği de aksatmadan dikkatli olmaları için uyarılarda bulundu. 
 SON MAÇA KADAR SÜREN ÇOK ZOR VE HEYECANLI BİR YIL DOLU!
 Galatasaray Taraftarları Derneği Artvin Şube Başkanı Murat Varan, bu yıl yeniden şampiyon olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek; Artvin Galatasaray taraftarları olarak mutlu sona ulaştığımız için çok mutluyuz. Bütün Türkiye, hatta yurt dışında bile şu an aynı anda bu heyecan yaşanıyor. Artvin’de de bu coşku ve heyecanı, mutluluğu görüyorsunuz. Gerçekten bu yıl lig çok zor oldu. Bir ara şampiyonluktan koptuk gibi. Oldu. Efsane İmparator Fatih Hoca’nın yeniden takıma gelmesiyle takım bir rüzgâr yakaladı.
GÖRÜYORSUNUZ ANLATMAYA GEREK YOK!
Bu öyle bir rüzgârdı ki hızını hiç kesmeden artırarak şampiyon oldu. Şu an Artvin sokakları cıvıl cıvıl cıvıl. Hani bir internet fenomeni vardı ya. Görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz mükemmel!” tam bu... Kadını erkeği, genci, yaşlısı güzel bir mutluluk yaşıyor. Spor da budur zaten. Bir mutluluk, birlik beraberlik, dostluk vesilesidir. Bu yıl biz şampiyon olduk başka zaman başka takımlar olabilir. O zaman onların taraftarları sevinir, mutlu olur. Yani Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon, Başakşehir ve diğer takımlar olmadan Galatasaray da olmaz. Şampiyon bir takım oluyor. Şampiyon olana da saygı duyulur, tebrik edilir.
ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARI İÇİN DERNEK YÖNETİCİLERİMİZLE KARAR VERECEĞİZ
 Şampiyonluk kutlamaları ile ilgili dernek yöneticilerimizle bir araya gelip nerede, nasıl, ne zaman, ne şekilde bir kutlama yapacağımıza karar vereceğiz. Şimdilik bu kadarını söyleyebilirim. Bu akşam çok mutluyuz. Çünkü 19 Mayıs 1919 Atatürk’ün samsun’a çıkıp Milli Mücadeleyi başlattığı günün 99’ncu yılı. Böyle bir günde şampiyonluk sevinci yaşamak ta Galatasaraylılara nasip oldu. Bu bakımdan ayrı bir şans bizim için. Bana bu fırsatı verdiğiniz için taraftarlar adına yerel basın olarak size teşekkür ediyorum.”dedi.
 Galatasaray taraftarları şampiyonluk sevincini yaşarken şampiyonluk şarkılarını seslendirdi. Galatasaraylı olmayan ezeli rakip taraftarları da Galatasaraylıları tebrik etti ve alkışladı. Bu da güzel bir görüntü oluşturdu. 

Bu haber 738 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com