19.05.2018
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ’NDEN 19 MAYIS’TA GENÇLERE ATATÜRK TİŞÖRTÜ Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi Artvin Çoruh Özel Eğitim İş Okulu öğrencilerine 19 Mayıs öncesi Atatürk tişörtleri hediye etti.

 Gençlik Haftası kapsamında düzenlenen şiir kompozisyon etkinliklerinde yazdığı kompozisyon ile dereceye giren engelli Ahmet Yılmaz’a Atatürk tişörtü ve özel hediyeler verilmişti. Hediye verilmesi sırasında konuşan Başkan Ayla Varan, diğer öğrencilere de birer Atatürk tişörtü hediye edeceği sözünü verdi. 19 Mayıs öncesi tüm öğrenciler için yaptırılan tişörtler teslim edildi. Bu tişörtlerle poz veren öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi.

 Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Av. Ayla Varan, “ Biz dernek olarak Atatürk’ü yaşatmak, yaşamak ve anlatmak için çalışıyoruz. Atatürk sevgisi özellikle çocuklarda, gençlerde çok büyük yer tutuyor. Biz yaptığımız etkinliklerle zaman zaman gençlerimizle buluşuyoruz. Buluşmamızın ortak noktası elbette ki Mustafa Kemal Atatürk, onun ışığında ilkeleridir.
 Biz 23 Nisan ve 19 Mayıs için şiir ve kompozisyon yarışması açtık. Bunları değerlendiren komisyonumuzu kurduk. Emekli öğretmenlerimiz Cemal Ulutürk, İsmail Yaşar ve Mahmut Yaşar, eserleri inceledi. Dereceye girenleri belirledi. Biz de bu arkadaşlarımıza çeşitli hediyeler verdik. Gelecek yıllarda bu etkinliğimiz devam edecek. Çoruh Özel Eğitim İş Okulu öğrencilerine Atatürk Tişörtü sözümüz vardı. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı öncesi sözümüzü tuttuk. Ben bu vesileyle 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Bu gençlerimizle her zaman gurur duyduğumuzu belirtmek isterim.” dedi.

Bu haber 299 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com