18.05.2018
HOPA’DA YENİ BİR SAĞLIK KOMPLEKSİ DAHA YAPILIYOR Hopa’da yıkılan eski Devlet Hastanesinin yerine yapımı projelendirilen sağlık Kompleksinin yapımına başlandı. Hopa’da yıkılan eski Devlet Hastanesinin yerine yapımı projelendirilen Sağlık Kompleksinin yapımına başlandı.

 Orta Hopa Mahallesi’deki eski Devlet Hastanesini bulunduğu bölgede 4750 m2’lik kapalı alan olarak yapılması planlanan sağlık kompleksi (Aile Sağlığı Merkezi,Toplum Sağlık Merkezi,112 Acil Yardım İstasyonu,7 ünitelik Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi ve Fizik Tedavi Merkezi) yapımı için Sağlık Bakanlığı tarafından Müteahhit Kazım Keskin’e yer teslimi yapıldı.

Hopa AK Parti İlçe Başkanı İlyas Güven temel açma çalışmalarını yerinde inceledi. Güven burada yaptığı açıklamada şunlar söyledi:“Bugünden itibaren temel açma çalışmalarına başlanan ve yaklaşık 7 milyon TL’ye mal olacak olan Sağlık Kompleksinin 400 gün içerisinde tamamlanması  planlandı. Hopa’ya ikinci Sağlık yatırımı olan projenin başından sonuna kadar takipçisi olan ve ilçeye kazandıran Milletvekilimiz Dr. İsrafilKışla ‘ya ve Sağlık Bakanlığı yetkililerine  teşekkür eder, yeni kompleksimizin ilçe halkımıza hayırlı olmasını temenni ederiz”.
Sağlık Kompleksi temel atma çalışmalarının başlaması Hopalılarda büyük sevinç yarattı. Çalışmaları yakından izleyen vatandaşlar emeği geçenlere teşekkür etti.
 

Bu haber 677 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Hayati AKBAŞ

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com