15.05.2018
BAŞKAN KOCATEPE, TERÖR DEVLETİ İSRAİL’İN YAPTIĞI HAİN SALDIRIYI KINADI Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, terör devleti İsrail’in yaptığı hain saldırıyı kınayarak şehit olan Filistinli Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diledi.

 Kocatepe; “Bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken; bir yandan da kutsallarımız çiğnenip topraklarımıza el uzatılmaktadır. Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak Siyonizimin bu devirdeki yaptığı terör saldırılarını hep birlikte görüyoruz. Kudüs’ün işgalci siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslâm Âlemi’ne hatırlatıyoruz. Âlem-i İslam´ı reel politik kaygılardan arınarak, Amerika’dan, İsrail’den değil Allah´tan korkmaya ve O´na (cc) teslim olmaya çağırıyoruz. Artık ümmetin prangalarından kurtulması ile Filistin´in özgürlüğüne kavuşması gerekmektedir. 

Filistinli kardeşlerimiz terör devleti İsrail´in kuruluş yıl dönümü protesto etmek için bir araya gelip yürüyüş yaparken İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonrasında 1’i bebek 59 Müslüman kardeşimiz şehit edilmiş binlerce yaralanma olmuş. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”dedi.
Milli yas ilan edilmesi nedeniyle Artvin’de bayraklar yarıya indi.
İsrail´in Gazze´ye yönelik saldırısının ardından Türkiye´de yaşanan saldırılar ve bu saldırılar sonrası meydana gelen katliam nedeniyle Filistinlilerle dayanışma içerisinde olmak, şehitleri saygıyla anmak maksadıyla Ülkemizde 3 gün süreyle milli yas ilan edildi.
Türkiye genelinde milli yas ilan edilmesinin ardından Artvin’de valilik, belediye ve diğer kamu kurum ve kuruluşları bayraklarının yanı sıra dünyanın en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe’deki bayrak da yarıya indirildi.
 

Bu haber 457 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com