15.05.2018
ARTVİN DEMOKRASİ PALTFORMU İSRAİL VE ABD’Yİ KINADI VE LANETLEDİ! Artvin Demokrasi Platformu, İsrail’in yaptığı insanlık dışı katliamı kınadı. Artvin Eğitim Sen, Cumhuriyet Halk Partisi, Artvin Halkevleri, Türkiye Komünist Parti Artvin İl Başkanlığı, ÖDP, TMMOB, 78’liler Derneği, Yeşil Artvin Derneği’nin oluşturduğu Demokrasi Platformu ABD ve İsrail’i kınayarak ortak bir basın açıklamasında bulundu.

 Basın açıklamasına CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber,  CHP İl Genel Meclis Üyesi Suat Kesen,  CHP Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk,   TMMOB İl Temsilcisi Hakan Yavuz, Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Muammer Akın,   Türkiye Komünist Partisi Artvin İl Başkanı Emre Sumenoğlu, 78’liler Derneği Başkanı Seyfettin Altıkulaç, Eğitim Sen Artvin Şubesi Başkanı Köksal Gümüş, Artvin Halkevleri Başkanı ve Doğu Karadeniz Bölge Temsilcisi Dursun Ali Koyuncu. Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Artvin Belediyesi Meclis Üyesi Nermin Albayrak, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı (AFGAD) Sami Özçelik ve vatandaşlar katıldı. İsrail ve Amerika aleyhine atılan sloganlar eşliğinde Demokrasi Platformu adına basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen Artvin Şube Başkanı şu ifadelere yer verdi;

İSRAİL DEVLETİ’NİN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ KATLİAMI KINIYOR, LANETLİYORUZ!
 “ABD’nin 22 yıl önce aldığı Kudüs’ün İsrail’in Başkenti olduğuna dair kararını bugün hayata geçirmek istemesini bizler daha ilk günden açık bir provokasyon ve sadece Ortadoğu coğrafyasını tehdit eden bir tehlike değil, tüm dünya barışını tehlikeye sokacak nitelikte olduğunu söylemiştik. Çünkü Kudüs birçok ulusun ve bütün semavi dinlerin kutsalıdır.
Ne yazık ki, kararından ve provokasyondan vazgeçmeyen, başta Ortadoğu olmak üzere tüm dünyada çatışma zemini yaratacak politikalara hız kazandıran, emperyalist politikalarla Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren ABD, Filistin’de bugün onlarca Filistinlinin yaşamını yitirmesine, yüzlercesinin yaralanmasına yol açacak gelişmelerin de fitilini ateşlemiş oldu.
ABD ve İsrail, emperyalist amaçları doğrultusunda Kudüs’ü iç politika malzemesi yaparak çözüm yerine çözümsüzlüğü, barış içinde bir arada yaşam yerine çatışma ve kaosu derinleştirmektedir. Çünkü kandan ve kaostan beslenen uluslararası silah tüccarlarının kazançları dünyadaki savaşların artmasına bağlanmıştır ve bu vahşilik her geçen gün artarak devam etmektedir.
ABD, provokasyona yol açan bu kararından derhal vazgeçmeli, Filistin halkının meşru talepleri kabul edilmelidir.Nerenin başkent olacağına ABD ya da İsrail politikacıları değil orada yaşayan halklar karar vermelidir.
Emperyalizme ve işgalciliğe karşı koyarak tarihine ve geleceğine sahip çıkmanın bilinciyle, onurlu direnişiyle ezilenlere yol göstermeye devam eden Filistin halkının meşru mücadelesini destekliyor, dayanışma duygularımızı iletiyor, ABD provokasyonunu ve barışçıl gösterileri silah zoruyla bastırarak katliama yol açan İsrail devletini kınıyoruz. Tarafımız, ezilen halklardan tavrımız ise emperyalizme karşı durmaktan yanadır.
“BU SAVAŞ, YOKSUL FİLİSTİN HALKININ SALDIRGAN
İSRAİL´E KARŞI YÜRÜTTÜĞÜ BAĞIMSIZLIK SAVAŞIDIR.
Bu vesileyle Filistin halkının özgürlük mücadelesine taa başından beri destek vermiş ve bizlere ışık tutmuş Türkiyeli 68 Kuşağı devrimcilerini de anmak ve hatırlamak boynumuzun borcudur. Selam olsun 68 Kuşağına…
“Bu savaş, yoksul Filistin halkının saldırgan İsrail´e karşı yürüttüğü bağımsızlık savaşıdır. Bu savaşın kısa zamanda barışa ulaşması, haklıların saldırganlar karşısında haklarını elde etmesine bağlıdır. Bu savaşın uzaması, Ortadoğu ülkelerinin yararına değil, petrol sömürüsünü sürdürmek isteyen ve iki tarafa da silah satan emperyalistlerin yararınadır.”
Bu nedenle şiddet ve insanlık dışı uygulamalar derhal sonlandırılmalı, Filistin ve İsrail halklarının bir arada ve barış içinde yaşamaları için gerekli siyasal adımlar atılmalıdır.
Gün Filistin halkıyla bir olma, mücadelelerini yükseltme, seslerine ses katma günüdür. Gün “katil İsrail Filistin’den Defol” deme günüdür. Yaşasın Ortadoğu’daki tüm halkların kardeşliği ,kahrolsun savaş kahrolsun ABD ve emperyalizm!..

Bu haber 717 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com