15.05.2018
İYİ PARTİ İL, İLÇE, MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI VE ANNELER BORÇKA TEKBAŞ DÜĞÜN SALONUNDA BULUŞTU Artvin İyi Parti 24 Haziran seçimlerine çok sıkı çalışmalarla hazırlanıyor. Birçok etkinliği yapan, milletvekili aday adaylarını tanıtan ve Anneler Günü nedeniyle Borçka’da buluşan İyi Partililer burada Milletvekili aday adaylarıyla buluştu ve iyi anneler “Anneler Günü”nde eğlenerek seçim çalışmalarının hızlanacağı günler için moral depoladı. Geceye, İl Başkanı Köksal İspirli, Merkez İlçe Başkanı Emrah Özkan, Murgul İlçe Başkanı İshak Yavuz, Hopa İlçe Başkanı Mürsel Şişman, Arhavi İlçe Başkanı Faik Atabek, Kemalpaşa İlçe Başkanı Harun Altunsoy, Şavşat İlçe Başkanı Taner Kara, Ardanuç İlçe Başkanı Selçuk Babacan, Yusufeli İlçe Başkanı Mahmut Kaçmaz’ın yardımcısı katılırken, milletvekili aday adayları Filiz Akyüz, Hüseyin Işık, Kamil Aksu katıldı.

  Borçka İlçe Başkanlığının düzenlediği Anneler Günü Etkinliği’nde İyi Parti 27. Dönem Milletvekili aday adayları da bu vesileyle ilk kez bir araya geldi. Bu arada 16 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 10.30’da Artvin Merkez Şelale Düğün Salonu’nda milletvekili aday adayları seçmenlerine kendilerini tanıtacaklar. Borçka’daki Anneler Günü’nde bu nedenle hiçbir konuşmada bulunmayan milletvekili adayları sadece orada bulunan anneleri selamladı.

TEKBAŞ DÜĞÜN SALONU ANNELERE YETMEDİ
İYİ Parti Borçka İlçe Başkanı Recep Çırak, Anneler Günü nedeniyle salonun tamamını annelere tahsis ederek, programın sunumundan diğer bölümlerine kadar tüm etaplarında anneleri görevlendirdi. Erkekler, salonda yer almadı. Tekbaş Düğün Salonu annelere dar geldi.
 İYİ Parti Anneler Günü etkinliği sunuculuğunu Sibel Şentürk yaptı. Şentürk, programa geçmeden önce anneler hakkında bir kaç cümleden oluşan bir konuşma yaptı. Bu gecenin annelere özel olduğunu, bu nedenle siyasetten çok onları konuşacaklarını, konuşmak isteyen annelerin konuşacağını anlattı.
 GECEDE GENEL BAŞKAN MERAL AKŞENER’İN İL BAŞKANI
İSPİR VE BORÇKA İLÇE BAŞKANI ÇIRAK’IN MESAJLARI OKUNDU
Program saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Gecede İYİ Parti Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’in Anneler Günü mesajı okundu. İYİ parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ulu Önder Atatürk´ün annesi Zübeyde Hanım ile başlayan mesaj mesajında şu ifadeler yer aldı;
"Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün anneleri, milletimizin kalbindeki en müstesna yere sahip Zübeyde Hanımefendinin yüksek şahıslarında; Ülkemin ve dünyanın tüm annelerinin anneler gününü kutluyorum. Sevgisinden bir an bile şüphe duymadığımız, Ömrü oldukça başımızın üzerinde taşıdığımız, Yokluklarında kendimizi kimsesiz hissettiğimiz annelerimiz…
Evlatlarının huzur ve güven içinde yaşamasını istemek dışında hiçbir talebi olmayan annelerin içleri rahat olsun diye bir an bile durmadan, yorulmadan çalışıyoruz. Annelerin ve evlatlarının sorunsuz, daralmadan, rahat nefes aldığı bir Türkiye dileğiyle ´Anneler Günü´ kutlu olsun."dedi.
 SEVGİNİN VE TOPLUMUN, MİLLETİN TEMELİ ANNEDİR
Ardından il başkanı Köksal İspirli’nin anneler Günü mesajı okundu. Başkan Köksal ispirli’nin mesajında şu ifadeler yer aldı;
 “Eğer güçlü, geleceği parlak bir vatan, bir Türkiye istiyorsak geleceğin anneleri olacak kız çocuklarımızı en iyi şartlarda eğitmek ve en iyi şartlarda yetiştirmek için canla başla çaba sarf etmeliyiz. Toplumun temeli aile ve ailenin temeli annedir. Bu sebeple bir topluma anneler yön verir, bir toplumu anneler değiştirir. İyi donanımlı, iyi eğitimli anneler, geleceği düşünerek tasarlayan bakış açılarıyla, iyi eğitimli, çalışkan, dürüst bir gelecek yetiştirir ve bu anlamda başarılı ve sağlıklı toplumların temelinin atılmasında ve oluşmasında katkı sağlamış olurlar.
SAĞLIKLI BİR TOPLUM, SAĞLIKLI BİREYLERİN YETİŞMESİ MUTLU,
HAYATA, GELECEĞE UMUTLA BAKAN ANNELERLE MÜMKÜNDÜR
Sağlıklı bir toplum, sağlıklı bireylerin yetişmesi mutlu, hayata, geleceğe umutla bakan annelerle mümkündür. Bu nedenle kadına yönelik her türlü şiddetin ve istismarın ortadan kaldırıldığı bir dünya yaratmalıyız. Eğer güçlü, geleceği parlak bir vatan, bir Türkiye istiyorsak geleceğin anneleri olacak kız çocuklarımızı en iyi şartlarda eğitmek ve en iyi şartlarda yetiştirmek için canla başla çaba sarf etmeliyiz.
 Anne; karşılıksız sevgi, şefkat, sabır, hoşgörü, fedakârlık ve merhamettir. En mutlu anlarımızda, başa çıkamadığımız tüm zor süreçlerimizde sığındığımız en güvenilir liman annedir. Çocuklarının mutlu olması için büyük fedakârlıklar gösteren annelerimizin tek beklentisi ise hiç şüphe yok ki yetiştirdikleri evlatların milletini ve ülkesini seven, hayırlı insanlar olduklarını görmektir. Bu nedenle annelerimize yalnızca bir gün değil her gün hürmet ve özen göstermeliyiz. Unutmayalım ki dünyadaki bütün kötülükleri yenebilecek en etkili güç sevgidir. Sevgi de anne ile başlar.
Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım olmak üzere annelerimizin ellerinden öpüyor, her annenin ve her anne adayının Anneler Gününü saygı ve sevgiyle kutluyor, vefat eden annelere Allah’tan rahmet diliyor ve şehit annelerine de minnet ve şükranlarımı sunuyorum”.
“CENNET ANNELERİN AYAKLARI ALTINDADIR.”
Borçka İlçe Başkanı Recep Çırak’ın Anneler Günü mesajında ise şu ifadeler yer aldı; “Cennet Anaların ayağı altındadır.” Bütün annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyoruz. Özellikle şehit annelerimizin acılarını paylaşıyor, ellerinden öpüyorum. Onlar vatan için, millet için evlatlarını feda edebilecek kadar büyük, onurlu annelerdir. Bu vesileyle de tüm şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Ruhları Şad olsun, mekânları zaten cennettir.”
  MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI SADECE SELAMLAMADA BULUNDU, KONUŞMA YAPMADI
Başkan Çırak’ın mesajının ardından Milletvekili Aday adayları sahneye davet edildi. Milletvekili aday adayları burada hiçbir konuşma yapmayarak selamlamanın ardından salondan ayrıldı.  Milletvekili aday adayları içinde tek kadın aday olan Filiz Akyüz ise bir anne olarak annelerle birlikte gecenin sonuna kadar salonda yer aldı.
 Artvin’in yetiştirdiği önemli sanatçılarımızdan Rafet Özpehlevan ve müzisyen Cem Şahin ile Gece boyunca eğlenen anneler, Türkiye’nin İyi olacağını, bundan hiç şüphelerinin olmadığını dile getirdiler.
 TÜRKİYE’DE İLK TEŞKİLATLANMAYI BİTİRMİŞ İLÇE İSE BORÇKA İL ARTVİN’DİR!”
Gecenin sonunda kısa bir değerlendirme yapan Borçka İlçe Başkanı Recep Çırak; “Biliyorsunuz İl olarak ilk teşkilatlanmayı tamamlamış teşkilat Artvin Teşkilatıdır. Bunu Sayın Genel Başkanımız bilir. Ama bunun yanında ilçe bazında da ilk teşkilatlanmayı yapan ve rekor sayılabilecek bir sayı ile ilk teşkilatlanan ilçe başkanlığı da Borçka İlçe Başkanlığıdır. Bu yıl Anneler Günü etkinliğini Borçka’da yapmak için gerekli istişarelerde bulunduk. Diğer ilçeler ve İl Teşkilatı bu önerimizi kabul etti.
ÇALMADIK KAPI, DOKUNMADIK YÜREK, SIKMADIK EL, BIRAKMAYACAĞIZ
Tüm ilçe ve il teşkilatı Anneler Günü nedeniyle bir araya geldik. Çok da güzel oldu. Bu gecede ne il başkanımız, ne ilçe başkanlarımız, ne milletvekili aday adaylarımız hiç birimiz konuşma yapmadık. Kürsüye çıkıp konuşma yapmadık. Hepsini iyi anneler yaptı. Gecemize partimiz dışında başka partilerimizin de anneleri katıldılar, bizleri onurlandırdılar. Ben böylesine güzel bir gecenin yapılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.
TÜRKİYE İYİ OLACAK, ARTVİN İYİ OLACAK 80 MİLYON HEPİMİZ İYİ OLACAĞIZ
Önümüzde çok zorlu ve önemli 2 seçim var. Çalmadık kapı dokunulmadık, yürek, sıkılmadık el bırakmayacağız. Çünkü bu seçim gerçekten çok önemli bir seçimdir. Hiç kimse endişe etmesin. Evet, bugün ülkemiz zor durumdadır, milletimiz sıkıntıdadır. Ama buna yürekten inanın. Türkiye iyi olacak, Artvin iyi olacak. 80 milyon hep birlikte iyi olacağız. Allah hepimize kolaylık versin.” dedi.

Bu haber 827 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com