09.05.2018
CHP İL, İLÇE VE KADIN KOLLARI 100 BİN İMZA İÇİN ADLİYEDEYDİ Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin imza toplayan adaylara destek vermek için CHP İl, Merkez İlçe ve Kadın kolları Başkanlığı birlikte bu adaylar için imza verdi.

 CHP İl Başkanı Ahmet Biber, demokrasinin tam da böyle bir şey olduğunu, demokrasiyi tıkamaya kalkışanlara karşı böylesine onurlu bir davranışta bulunan Türk halkına teşekkür ettiğini belirterek; ”Malumunuz olduğu üzere 24 Haziran’da 2 seçimi aynı anda yapacağız. Üstelik bu seçimler ne yazık ki OHAL içinde yapılacak. Cumhurbaşkanı adayı olabilmek için meclis dışında bulunan partiler veya kişiler 100 bin imza ile aday olabilecekler şeklinde bir düzenleme yapıldı.

MİLLET İTTİFAKININ TEMELİ MİLLETTİR
Bu haksız, adil olmayan, demokrasiyi işlemez hale getirip birilerine muhtaç etme, birilerine mecburen oy vermek gibi zor durumda bırakma planından başka bir şey değildir. CHP, bu anti demokratik plana karşı demokrasiyi işler hale getirmek için tarihi bir görev üstlendi. Cumhur ittifakına karşı MİLLET ittifakını oluşturdu. Millet ittifakında birilerinin geleceği değil, ülkenin ve milletin geleceği söz konusudur.  Bir kişinin değil, gerçekten 80 milyon insanın geleceği söz konusudur. Millet ittifakında hiçbir şahsi veya partilerin çıkarı yoktur.  Tamamen siyaset üstü, vatan millet sevgisiyle dolu insanların oluşturduğu samimi insanların ittifakıdır. Millet ittifakının ana temeli MİLLETTİR. Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi “Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidara Kalacaktır.” Şiarıyla bir araya gelen vatansever, demokrasiden, cumhuriyetten, ülkeden, milletten yana insanların buluştuğu partiler ve siyaset üstü bir oluşumdur.
 BU KEZ MİLLET HER ŞEYİN FARKINDA
Bundan dolayıdır ki biz de il, ilçe ve kadın kollarımızla birlikte 100 bin oy gereken adaylara imza vermek için adliyeye seçim kuruluna geldik.  Önümüzde gerçekten çok çok önemli bir seçim var. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ve Adalet ve Kalkınma Partisi 16 yıldır hesapsızca çok kötü bir şekilde kullandığı halkın kredilerini tüketmiştir.
Ülke ekonomisi tarihinin en ağır dönemini yaşıyor. Dolar 4 TL’yi, Avro 5 TL’yi, Benzin 6 TL’yi aşmış. İnsanların borçları katlanmış, alım gücü sıfırlanmış ve borç batağına düşmüştür. Mutluluk verici olan şudur ki, herkes ama herkes bunun farkında ve hiç olmadığı kadar bunun bilincinde. O yüzden 25 Haziran’da Türkiye önemli bir karar vermiş olacak. Türkiye Cumhuriyeti kazanacak, 80 milyon kazanacak. Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar kalacaktır. Hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.”dedi. 

Bu haber 536 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com