07.05.2018
BİR YUMRUK GİBİ AYAKTAYIZ! CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam edilişinin 46. Yılı nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında ise şu ifadeler kullanıldı;

 “Aradan 46 yıl geçmesine karşın yitirdiğimiz yoldaşlarımızın fiziksel varlıkları bugün aramızda değilse bile onların düşünce ve inançları bütün canlılığı ile halkımızın bağrında bayraklaşarak yaşamaktadır. Her ne değin gözümüz yaşlı, yüreğimiz yasta olsa da bizler hınçla sıkılmış bir yumruk gibi ayaktayız.

Devrimci idealleri ve halkların özgürlüğü uğruna canlarını dahil, her türlü bedelin tereddütsüz ödenmesiydi. Böyle olduğu içindir ki, onlara karşı egemen sınıfların yöntemleri son derece kıyıcı oldu. Öyle ki; dünyanın hiçbir ülkesinin egemen sınıfı, kendi gençliğine karşı bu denli düşmanlık gütmedi. Ülkeye ve halka bağlı, en yetenekli ve atak bu devrimciler idam edildi. Onların idamı toplumun ve halkın adalet duygusunu zedeledi. Böyle olduğu içindir ki 46 yıldır içtenlikli, dürüst gençliğin ilgi alanına giriyorlar. Bizim gibi genç insanların esin kaynağı oluyorlar.
Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan ve devrimci arkadaşlarını hiç unutmadık. Yaktıkları devrim ateşini bir an bile söndürmedik. Ülkeleri için geleceklerinden, doğacak çocuklarından ve baba olma hayallerinden vazgeçtiler. Onları hatırlamak, onları katleden faşist sisteme karşı unutulmadıklarını ve unutulmayacaklarını gösteren bir meydan okumadır. Bugün bizim önümüze engel koymaya, bizi susturmaya çalışan iktidar güçlerine karşı hep birlikte savaşmaya ve onların bıraktığı yürekle yolumuza devam etmeye hazırız. Denizler´i anmak onlar için ağlamak değildir. Yüreğinizi ve cesaretinizi ortaya koymaktır. Onları yüreğimizde yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.
 Bizler Deniz´leri yas tutarak ve acı içerisinde anmıyoruz. Bayrağı hep birlikte taşıyoruz. Bu bayrağı taşımak şeref ister yürek ister, onur ve kararlılık ister. Bu bayrağı taşımayı Mustafa Kemal´den, Deniz´lerden öğrendik. 46 yıldır ülkemizde değişmeyen tek bir şey var, o da Amerika´nın işbirlikçileri halen iktidardadır. Bu kapsamda yaşamlarını bağımsızlık, demokrasi, sosyalizm mücadelesine adayan ve dağ başlarında, sokak ortalarında, işkence odalarında Denizler gibi öldürülen Mahirleri, Ulaşları, Sinanları, İbrahimleri, Hüseyinleri, Taylanları, Erdalları ve daha nicesini saygı ve özlemle anarken bu siyasal cinayetlerde sorumluluğu olan herkesi de lanetliyoruz.
 24 Haziran akşamı Denizlere, Yusuflara, Hüseyinlere olan borcumuzu onların bütün ideallerini yeniden yeşertmek için bizden sonraki kardeşlerimize mutlu, huzurlu, aydınlık bir Türkiye bırakmak için sonuna kadar mücadele edeceğiz ve bu yobaz, gerici,ırkçı,ayrıştırıcı iktidarı yıkıp 25 Haziran sabahına mutlu,huzurlu insanların ayrıştırılmadığı bir Türkiye bırakacağız. Son olarak sözlerimi Denizin sözleriyle bitirmek istiyorum. "YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE, KAHROLSUN EMPERYALİZM! "

Bu haber 503 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com