03.05.2018
4-5 MAYIS TARİHLERİNDE KİMSEYE RANDEVU VERMEYİN 7 İKLİM 7 BÖLGE ŞAİRLERİ ÜÇÜNCÜ KEZ ARTVİN’E GELİYOR Artvin, bu yıl 3’üncüsü düzenlenen 7 İKLİM 7 BÖLGE “ Âşıklar Ve Şair Şöleni’ne hazırlanıyor. Program bu yıl Artvin’de 04 Mayıs 2018 Cuma günü akşam Saat; 19.00’da Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde Şavşat’ta ise 05 Mayıs 2018 Cumartesi akşam Saat: 19.00’da Şavşat Belediye Düğün Salonunda yapılacak.

 Bu yıl Artvin’de 3’üncüsü düzenlenen 7 BÖLGE 7. İKLİM ÂŞIKLAR VE ŞAİRLER ŞÖLENİ hazırlıkları son hızıyla devam ederken, organizasyonunu Artvinli Halk Şairi Gülden Taş yapıyor. Programa Artvin Valiliği, İl Kültür Müdürlüğü, Artvin Belediyesi, Şavşat Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla destek verirken, yapılacak olan şölene yine yedi bölgeden değişik şehirlerden 5 âşık 1 ozan ve 12’si değişik illerden şair katılıyor. Artvin’den ise 5 şair katılacak.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Halk Şairi Gülden Taş; ”Artvin’de bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz 7 BÖLGE 7. İKLİM ÂŞIKLAR VE ŞAİRLER ŞÖLENİ Artvin ve Şavşat’ta yapılacak. Artvin’deki program 4 Mayıs Cuma günü akşamı. Ahmet Hamdi Tanpınar’da Saat 19.00’da başlayacak. Şavşat’ta ise 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü Belediye Düğün Salonu’nda yapılacak.
ÜÇ YILDIR SANAT, KÜLTÜR VE EDEBİYAT KÖPRÜSÜ KURUYOR
Üç yıldır amacımız geçmişten geleceğe köprü görevi yapıp ilimizi edebiyat alanında da Türkiye’de hatta yurt dışında tanıtmak olduğunu söyleyen Gülden Taş: “Buraya program için gelenlerden Artvin hakkında yazdıkları şiir ve yazılarını ileriki yıllarda bir kitap da toplamayı hedefliyoruz, bu yüzden yapılan programa her yıl farklı illerden ilk kez katılan şairleri ve âşıkları davet etmeye dikkat ediyoruz.
Hakikaten muhteşem bir sanat, kültür ve edebiyat köprüsü kuruyoruz. Katılım ücretsiz olup tüm halkımız davetlidir. Artvin’deki program Ahmet Hamdi’de şiir severler, kolayca gelebilecekler, Şavşat’taki de aynı şekilde şehir içinde. Ben tüm Artvin halkını şimdiden davet ediyorum. Artvin bu konuda yapılacak kaliteli etkinliklerle sanat, kültür ve edebiyat merkezi olabilir.”dedi.

Bu haber 475 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com