02.05.2018
ARTVİN BELEDİYESPOR KULÜP BAŞKANI ZAFER İNCE ATEŞ PÜSKÜRDÜ Artvin Belediyespor Kulüp Başkanı Zafer İnce, Final Spor maçı sonrası yaptığı basın açıklamasında; Final Spor’u aldığı haklı galibiyetten dolayı tebrik ederek sezonun genel durumu ve Artvin Belediyespor’un karşılaştığı zorlukları değerlendirdi.

 Artvin Belediyespor Kulüp Başkanı İnce: “Sözlerime başlamadan önce Final Sporu aldığı haklı galibiyetten dolayı tebrik ediyorum.

Geçtiğimiz sezon 1. Lig’e takım davet edilmesinde final grubunda oynadığımız için bizim ve Mersin’in davet edilmesi gerekirken bölgeselden Konya’nın takımı davet edildi.
Bu sezon gruplar oluşturulurken Erzurum temsilcisi ve bizim takımı ayrı gruplara koyulduktan sonra kuralar çekildi. Bu çekilen kuralar neticesinde bizler her hafta Türkiye’nin bir yanına giderken Batı takımlarının iki kez gelmesini engellemek ne kadar adil olmuştur?
Rakiplerin Bir Kez Geldiği Yolu Biz Her Hafta Gidiyoruz
Sezon boyunca gerek sahamız, gerek şehrimizin uzaklığı konusunda spekülasyonlar yaratıldı. Oysa biz daha kötü salonlarda mücadele etmek zorunda kaldığımız gibi sezon başından bu yana onların bir kez geldiği yolu biz her hafta gittik ama bunu hiçbir zaman bahane haline getirmedik. Gerek takımlara gerek Federasyon temsilcilerine elimizden geldiğince Artvin’in misafirperverliğini sunduk. Sanırım bütün herkeste bu durumdan memnun kalmıştır.
Hakem Yönetimlerinde Farklılıklar Kafamızı Karıştırdı
Final Grubu’ndaki maçların daha dikkatli yönetilmesi gerektiğini düşünürken son derece adil olmayan yönetimlerle karşılaştık. Deplasmanda oynadığımız maç ile evimiz de oynadığımız maçla hakem yönetimi olarak son derece farklılık gözlemledik ve nedensen bu farklılıklar bizim aleyhimize yönelikti.
Final Grubu öncesi birçok farklı kaynaktan duyduğumuz ama inanmak istemediğimiz ‘Çıkacak takımların belli olduğu’ söylentilerine hala inanmak istemesek de biraz kafamız karıştı.
Deplasmanda oynadığımız Manisa BBSK maçında son derece kasti faullerin yapıldığı gerek tribünden gerek şeref tribününden hakem ve oyuncularımıza küfür edildiği salonda bando çalınarak seyirci baskısına izin verildi. Bu duruma hiçbir şekilde tepki göstermedik.
Kendi evimizde ise hakem kararları ile son derece rakip takımların korunduğu, rakip takımın antrenörünün maç boyunca sahanın ortasında maç yöneterek ve oyuncularımın koşu alanında durarak engellemesini ve seyircilerimizi provoke etmesine göz yuman hakem bu konuda uyarı yaptıktan sonra Final Spor antrenörünün tekrar ihlal etmesi üzerine genel menajerimizin uyarıda bulunmasına takımımızın aleyhine teknik faul vermeyi uygun görmüştür. Tribündeki birkaç seyircimizin küfür etti gerekçesiyle dışarı çıkarılması bizim skorda ivme kazandığımız dakikalarda denk getirilmiştir. 3 gün önce deplasmandaki Manisa BBSK maçında haksız yere oyundan ihraç edilen ve görüntüleri elimizde mevcut olan oyuncumuz soyunma odasına giderken bütün tribünün ettiği küfürler duyulmamıştır.
Doğu Karadeniz’in Başarılı Takımı Olmamızdan Rahatsızlık Duyuluyorsa Onurumuzla Takımımızı Çekeriz
Doğu Karadeniz’in başarılı takımı olmamızdan rahatsızlık duyuluyorsa bu bize açıkça söylensin gerekirse bu olaylar daha da çirkinleşmeden takımımızı onurumuzla ligden çekmesini biliriz.” dedi.

Bu haber 766 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Fatih TÜYSÜZ

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com