18.04.2018
ARTVİN’DE SOLAR DURK PROJESİ HAYATA GEÇİYOR Artvin Belediyesinin ve Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleriyle Artvin Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı Solar Durak Projesi hayata geçiyor. Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik ve Elektronik Teknolojileri Alanı, Bilgisayar Teknolojileri Alanı, Mobilya İç Mekân Tasarımı Alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan enerjisini güneş panellerinden alacak olan Solar Durak yakında Artvin caddelerinde yerini alacak.

 Güneş enerjisi panelleriyle kendi enerjisini üretecek olan ahşaptan imal edilmiş ‘Solar Durak’ içerisinde, Artvin’in turizmi alanlarının tanıtıldığı LCD televizyon, tablet, mini PC, 220 volt priz, USB şarj yuvası ve güvenlik kamerası yer alıyor.

Solar Durak projesi hakkında bilgi vermek ve vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkürlerini sunmak için Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi makamında ziyaret eden Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü Şehmus Bulut, Durağı tamamen ahşap olarak imal ettiklerini birkaç eksiğini tamamladıktan sonra istenilen yere monte edilebileceğini söyledi.
Başkan Kocatepe, Artvin’e yakışır bir proje hazırladıkları için Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde emeği geçen idareci öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek durağın vatandaşlar tarafından en işlek kullanılan caddede yer alacağını söyledi.
Ziyaret sonunda Okul Müdürü Şehmus Bulut, Müdür Yardımcısı Adnan Uzun ve Mobilya İç Mekan Tasarım Alanı Şefi Bülent Köse, Başkan Kocatepe’ye okulun atölyesinde lazer kesimle imal ettikleri tabloyu hediye ettiler.

Bu haber 899 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com