16.04.2018
ARTVİN KISA FİLM YARIŞMASINA HAZIR Uluslararası Altın Boğa Doğa Filmleri Festivali kapsamında yapılacak olan kısa film yarışması için katılımcılara “Kısa Kafası” ekibi tarafından sınıf eğitimleri verildi.

 Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi ve Artvin Çoruh Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği, 14-19 Mayıs tarihlerinde ikincisi düzenlenecek olan Uluslararası Altın Boğa Doğa Filmleri Festivali kapsamında bu yıl ikincisi yapılacak olan kısa film yarışması için katılımcılara “Kısa Kafası” ekibi tarafından sınıf eğitimleri verildi. Kısa Kafası ekibi; 14 Nisan Cumartesi günü Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Konferans Salonunda lise kategorisine 15 Nisan Pazar günü Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Salonunda Üniversitesi ve Serbest gruba kısa film çekimi için 2 oturumda eğitim verdi.  Öğleden önce olan ilk oturumda kısa film için gerekli olan temel eğitimler verilerek ekip ruhu oluşturucu aktiviteler yapıldı. Öğleden sonra olan ikinci oturumda birinci oturumda öğrendikleri teorik bilgileri pratiğe dökerek Kısa Kafası ekibi önderliğinde sahne çekimleri yaptılar.  

Eğitim programına katılan katılımcılar: “Eğitimlerin çok faydalı geçtiğini belirterek, kısa film çekiminde akıllarına takılan tüm soruların cevaplarını bulduklarını kısa film çekerken nelere dikkat edeceklerini ve hangi programları kullanacaklarını öğrendiklerini belirttiler.
Eğitim sonrası katılımcılara Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe imzalı katılımcı sertifikası verildi.
Kısa Kafası ekibi; Çağlar Sayın, Yağmur Kokoz, Savaş Emre Kokoz ve Orhan Önder Yaycıoğlundan oluşmaktadır.  
Sınıf eğitimine katılamayıp online eğitimlerini tamamlayan katılımcılarında sertifika alma hakları devam etmektedir. 

Bu haber 375 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com