10.04.2018
ÖĞRETMEN HİÇ BİR DÖENMDE BU KADAR AŞAĞILANMAMIŞTI! Artvin Eğitim İş Sendikası İl Temsilcisi Filiz Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın performans değerlendirmesine tepki göstererek, “Eğitim İş olarak, başarının adresinin, Atatürk ilkeleri doğrultusunda, Laik, Bilimsel, Ulusal ve parasız eğitim” olduğunu söyledi.

 Artvin Eğitim-İş Sendikası İl Temsilcisi Filiz Yılmaz, Millî Eğitim Bakanlığının Performans Değerlendirme sistemine tepki gösterdi. Yılmaz sendika binasında sendikaya bağlı eğitimcilerin katılımıyla basın açıklaması düzenledi.

Yılmaz, burada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:” Bilindiği üzere MEB uzun zamandır, dile getirmiş olduğu "Performans Değerlendirme Sistemi" ni, bir taslak ile ete kemiğe büründürmüştür. Eğitimin en önemli öznesi olan öğretmen, hiçbir dönemde bu denli aşağılanmamıştır. Performans Değerlendirme adı altında, öğretmene dayatılan bu sistem bilimsellikten uzak olduğu gibi, dünyanın hiçbir
ARTVİN EĞİTİM: İŞ PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİNE HAYIR
yerinde benzeri bir uygulama yoktur.
Söz konusu performans değerlendirme, eğitime hiçbir katkı sağlamayacağı gibi, öğretmenler arasındaki "İş Barışı"nı bozacak, öğretmenle öğretmeni, veliyi, okul idaresini ve öğrenciyi karşı karşıya getirecektir. Sistemin, eğitimde kaos ortamını inşaa edeceği gün gibi açıktır.
Söz konusu değerlendirmenin temelleri MEB tarafından 2016 yılında atıldığında, Eğitim İş binanın nasıl şekilleneceğini görmüş ve yargıya taşımıştır. Bugün de aldığı kararla, Eğitim İş, üyeleriyle "Performans Değerlendirmesi"ne katılmayacak, bu orta oyununun figüranı olmayacaktır.
Eğitim İş olarak, başarının adresinin, Atatürk ilkeleri doğrultusunda, laik, bilimsel, ulusal ve parasız eğitimden geçtiğini yineliyor, öğretmenlik mesleğinin onuruyla oynayacak her türlü çabanın karşısında olacağımızı kamuoyuna saygı ile bildiriyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 845 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com