09.04.2018
ARTVİN ARICILAR BİRLİĞİNDEN DE YERLİ ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI Artvin Arıcılar Birliği de Yerli Esnafa Destek Kampanyasına katıldı. Artvin Arıcılar Birliği Başkanı İbrahim Durmuş, yerli esnafın çok önemli hizmetler verdiğini, sıcak paranın ilde kalmasında sigorta görevi gördüğünü belirtti.

 Her zaman yerli ürünlerin tercih edilmesi gerektiğini anlatan Başkan Durmuş, bu kapsamda Artvinli bal üreticilerinin korunması için Birlik olarak çalışmalar yaptıklarına da dikkat çekerek,”Artvin Arıcılar Birliği olarak yerel esnafa destek kampanyasına biz de destek veriyoruz. Çünkü biz de yerel esnafız. Artvin’e değer üretiyoruz, marka üretiyoruz. Bugün Artvin Balı bir markadır. Markalaşma çalışmalarımız da hızla devam etmektedir. Kaçak ve nereden geldiği belli olmayan ballar hem bizim bal kalitemize zarar veriyor, hem de bal üreticilerimizi zor durumda bırakıyor.

ARTVİN’DE ZİNCİR MARKETLER ENFLASYONU VAR!
Türkiye genelinde olduğu gibi Artvin’de de zincir mağazalar enflasyonunun varlığı ortadadır. Ana arterlerden, sokaklara, mahallelere, boş buldukları tüm apartmanların altına zincir marketler açılmaya devam ediliyor. Bu doğru bir şey değil. Bu durum mahalle bakkallarını, yerli marketleri, yerli esnafları yok eder. Bundan en büyük zararı ise tüm Artvin için konuşuyorum Artvin halkı çeker. Düğününüzde, cenazenizde, meclisinizde, sosyal etkinliklerde yanınızda hep yerel esnafı görürsünüz. Zincir marketlerin sahiplerinin kim olduğunu bile bilmezsiniz. Zincir mağazalarda olsun. Tüketiciler için rekabet de olsun. Ama bu kadarı fazla...
BİR MARKET ONLARCA ŞUBE AÇMASIN HER ŞEYİ SATMASIN!
Bir market onlarca şube açmasın. Her şeyi satmasın. Bazı şeyleri de yerel esnafa bıraksın. Bunun için geçmişte düzenleme yapılmaya çalışıldıysa da maalesef bugüne kadar bir sonuç çıkmadı. Burada haksız rekabet söz konusudur. Sayın Valimizin yerli esnafla ilgili hassasiyetini biliyoruz. Yerel medyada çağrıları yayınlandı. Biz de Arıcılar Birliği olarak yerel esnafımız desteklemek için bu etkinliğe katılıyoruz. Üyelerimize yerel esnaftan alışveriş yapmalarını öneriyoruz, rica ediyoruz.
 YEREL ESNAF SADECE ZİNCİR MARKETLERLE DEĞİL
İNTERNET ALIŞVERİŞ SİSTEMİYLE DE MÜCADELE EDİYOR!
Yerel esnafı sadece zincir marketler bitirmiyor. İnternet üzerinde yapılan alışveriş de vuruyor. Hem zincir marketlere, hem internet alışveriş sistemine karşı yerel esnafı koruyacak hiçbir sigorta yok. Bunun için mutlaka düzenleme yapılması gerekiyor. Zincir mağazaların bulundukları yerde kazançlarının en azından bir kısmını bulundukları yerlerde sosyal sorumluluk projesi kapsamında halka sunması gerekir. Biz bugüne kadar böyle bir girişim ve etkinlik duymadık.
MARKALI, AMBALAJLI, BARKOTLU YEREL BAL ÜRÜNLERİMİZİ TERCİH EDİN!
Son olarak; markalı, ambalajlı, barkotlu bal ve bal ürünlerimizin tercih edilmesini, yerel bal üreticilerimize sahip çıkılmasını rica ediyoruz. Şimdi duyuyoruz, televizyondan bal siparişi verenler oluyor. 10 şişe bal yüz TL. yanında saat, ayakkabı yada başka bir şey!. Allah aşkına böyle bir şey olabilir mi? Aldığınız ürün bal değil. NBŞ yan Nişasta bazlı şeker ürünleridir. Bunlar obeziteye, kansere neden olmaktadır, satılması da alınması da aslında yasak olduğu halde maalesef gündemden düşmüyor. Yerel esnafa, yerel üreticilere, zanatkarlara, sanatçılara, şairlere, yazarlara, kısaca toplumun her kesimine birlikte sahip çıktığımızda güçlü, üreten, mutlu, huzurlu, sağlıklı bir toplum oluruz.”dedi.

Bu haber 494 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com