04.04.2018
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUM Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Biber, “5 Nisan Avukatlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Biber, Avukatların yargının çok önemli bir unsuru olduğuna dikkat çekerek, “Avukatlar güçlerini hukukun üstünlüğünden ve doğru temsile olan inançlardan alırlar. Onlara güvenimiz her zaman tam olacaktır.” İfadelerini kullandı.

 M. Kemal Atatürk’ün “Adalet gücü bağımsız olmayan bir milletin, devlet halinde varlığı kabul olunamaz.” Sözünü hatırlatarak mesajını veren Başkan Biber,   05 Nisan Avukatlar Günü mesajı şöyle;

“Türkiye Cumhuriyeti dünyada yaşanan değişimlere açık, evrensel değerleri önemseyen yapıda, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmayı her alanda sürdürebilecek demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir. Yürütmenin yargı üzerindeki baskıcı ve yönlendirici tutumunun yoğun bir şekilde yaşandığı bir süreçten geçiyoruz. Demokrasinin yaşamsal aracı olan yargı bağımsızlığının zedelenmesi kuşkusuz yurttaşlarımızın devlete karşı olan güvenini sarsmıştır.
Bu kapsamda gerek ülkemizin bir hukuk devleti olmasında, gerek bireyin hak ve özgürlüklerinin kullanılmasında ve savunulmasında avukatlarımız, önemli bir görev üstlenmektedir.
Bireyi hakları konusunda bilgilendiren, yönlendiren, haklarının korunmasında ve kullanılmasında onlara yardımcı olan avukatlarımız, meslek etiğine ve kanunlara bağlı, adaletin sağlanması hususunda kararlı tavırlarıyla da toplumumuzca takdir edilmektedirler.
Avukatlar güçlerini hukukun üstünlüğünden ve doğru temsile olan inançlardan alırlar. Onlara güvenimiz her zaman tam olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, hukuk devletimizin ve adaletin yapı taşları değerli avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Gününü kutlar, esenlikler dilerim.”dedi.

Bu haber 354 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com