01.04.2018
TÜRK KADINI CEVABINI SANDIKTA VERECEKTİR! İyi Parti Artvin İl Başkanı Filiz Akyüz, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın isteğiyle TBMM’de düzenlenen 18 Mart Çanakkale anmasında Meclis Başkanlığı taraflarından kadın oyuncuların sahneye çıkmasının engellenmesine tepki gösterdi. Başkan Filiz Akyüz, bu davranışların, kadına, Atatürk’e, cumhuriyete, laikliğe karşı yapılmış amaçlı, kasıtlı davranış olduğunu dile getirdi.

 Başkan Akyüz, İyi Parti Olağan Genel Kurul için gittiği Ankara’dan yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 
CAHİLLER, SİYASETÇİLERİN TUTUM VE
DAVRANIŞLARINDAN CESARET ALIYOR!
 
“Türk Kadını, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile dünya kadınları arasında öne çıkmış, birçok Avrupa ilkesinden önce seçme ve seçilme hakkı elde etmiştir. Cahiliye döneminden kalma düşünceyi çağımıza taşıyan cahiller ne yazık ki kadına şiddet uygulamaya devam ediyor. Bugün gerek İslam ülkelerinde gerek ülkemizde, gerek dünyada cehaletin esiri olan erkekler tarafından kadına karşı şiddet katlanarak artmıştır.
 
Ne yazık ki, kadına şiddet uygulayanlar, bu cesareti Sayın Kahraman gibi siyasilerin eylem söylem ve davranışlarından alıyor. Atatürk’ün kurduğu TBMM Başkanlığı’nda oturan başkan, Atatürk’ün işaret etiği muasır medeniyetler yolunda çağdaş, milli değerlere saygılı, kadını, erkeğiyle toplumu ayrıştırmayan ayırmayan, ötekileştirmeyen bir yönetim anlayışı benimsemelidir. Ne yazık ki Meclis Başkanı Kahraman tutum ve davranışlarıyla en şok tartışılan kişi olmuştur.
 
İYİ PARTİ’DE KADIN KOLLARI BULUNMUYOR ÇÜNKÜ…
 
İyi Parti’de Kadın Kolları bulunmuyor. Çünkü biz böyle bir oluşum kurduğumuzda adıyla birlikte bir ayrıştırmayı diğer partiler gibi en başta yapacağımızı Genel Başkanımız Sayı Meral Akşener tarafından dile getirilmiştir. Bundan dolayı kadın kollarımız yoktur.
TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın tiyatro sanatçısı kadınların sahneye çıkmasını engellemesinden sonra yaptığı açıklama ikna edici olmamıştır. İYİ Parti, kadını erkeğiyle toplumu ayrıştırmadan siyaset yapacaktır. Ülkemizin nüfusunun yarısı kadındır. Kadın erkek diye toplumu ayrıştırmak asla doğru değildir.
Bu bağlamda bizim Genel Başkanımızın bir kadın olması Türk siyaseti için, Türk kadını için büyük bir şans olmuştur. Kadına yönelik şiddet olsun, başka meseleler olsun siyasi görüşüne bakmaksızın tüm kadınların ortak bir kararlılıkla tepki göstermesi gerekir.
 
KADINLAR ATATÜRK SAYESİNDE MİLLETVEKİLİ, BAKAN, BAŞBAKAN OLDU
HEP BERABER GÖRECEĞİZ BUNDAN SONRA CUMHURBAŞKANI DA OLACAK
 
Kadınlarımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk sayesinde, doktor, mühendis, pilot, mimar, avukat oldu. Sanayide, ekonomide, iş dünyasında, kültürde, sanatta, siyasette kendisine yer buldu. Milletvekili oldu, bakan, başbakan oldu. İddia ediyorum, önümüzdeki seçimlerde Cumhurbaşkanı da olacak. Kadın bir toplumun anasıdır. Evinin direğidir. Saygıdır, sevgidir, merhamettir, şefkattir.
 
 GENELBAŞKANIMIZ SAYIN AKŞENER
KARRAMAN’A TEPKİ GÖSTERDİ!
 
Şunu iddia ediyorum ki önümüzde yapılacak seçimlerde Türk kadını, kendisine reva görülenlerin, yapılanların cevabını sandıkta verecektir. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener bu duruma tepki koyarken, “Çanakkale Zaferi bu milletin kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle kazanılmıştır. Zaferin sahibi yüce milletimize, böyle bir ayrımcılığı reva gören İsmail Kahraman´ı istifaya davet ediyorum. Milletin vicdanının temsilcisi yüce Meclisimizde kadın düşmanlığı yapılamaz!" diyerek, Kahraman’ı istifaya davet etmiştir.
 
“BİR TOPLUM, BİR MİLLET ERKEK VE KADIN DENİLEN İKİ CİNS İNSANDAN MEYDANA GELİR.
MÜMKÜN MÜDÜR Kİ, BİR TOPLUMUN YARISI TOPRAKLARA ZİNCİRLERLE BAĞLI KALDIKÇA..”
 
Son olarak, Atatürk’ün Türk kadınları için söylediği güzel bir sözle bitirmek istiyorum. Kadınlar üzerinden Mustafa Kemal Atatürk ile hesaplaşmak isteyenler asla amaçlarına ulaşamayacaktır. Şimdi paylaşacağım Atatürk’ün kadınlarımıza dair bir sözünü bugün siyasette kadın kolları, bürokrat, vekil, bakan, tüm kadınlarımızın dikkatine sunuyorum. 
 
Burada sadece bir partinin kadınları değil, tüm kadınlar aynı şekilde birlik içinde tepki göstermesi gerekir. Atatürk’ün “Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!” sözü size ne anlatıyor? Günlerce prova yapmış, çalışmış, devlet tiyatroları, kadın tiyatro sanatçılarımızı rolü olduğu halde sahneden alıkoymanın ne demek olduğunu bir kere daha düşünün. ”dedi.

Bu haber 519 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com