13.03.2018
“İSTİKLAL MARŞI ŞAHLANIŞ, DİRİLİŞ DESTANIDIR.” CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul ;İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Kurul, mesajında, Kurtuluş Savaşı destanı İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıl dönümünü kutlamanın onuru ve mutluluğunun yaşandığını ifade etti.

 Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın canla başla bir bütün olarak verilen onurlu bir mücadele olduğunu aktaranBaşkan Kurul, şunları kaydetti:

“Tarihin akışını değiştiren Kurtuluş Savaşı ulusal birlik ve beraberliğimizin en üst düzeye çıktığı büyük bir kahramanlık destanıdır. Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı ile Kurtuluş Savaşımızı ölümsüzleştirmiştir. İstiklal Marşımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 12 Mart 1921 tarihli oturumunda ‘Milli Marş’ olarak kabul edilmiştir.
İstiklal Marşı bağımsızlığına düşkün Türk milletinin duygu ve düşüncelerini anlatmıştır en iyi anlatan eserdir. Mehmet Akif Ersoy’un, Türk ulusunun, yurt ve bayrak sevgisinin, özgür yaşama tutkusunun, haksızlıklara karşı duruşunun, ulusal birlik ve bütünlüğünün simgesi olarak yazdığı İstiklal Marşı, olanaksızlıklar içinde verdiğimiz mücadeleden sonra yeniden şahlanışımızı anlatan eşsiz bir eserdir.
İstiklal Marşımızın TBMM tarafından ulusal marş olarak kabul edilişinin 97. yıl dönümünde, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını ve Kurutuluş Savaşımıza yürekli kalemiyle destek olan ve milletimize İstiklal Marşını armağan eden büyük şair Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

Bu haber 511 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com