13.03.2018
YENİ YERLEŞİM YERİ KONUT PROJELERİ ÇEŞİTLENİYOR Yusufeli yeni yerleşim yeri konut projeleri çeşitlenmeye devam ediyor. Yusufeli yeni yerleşim yerinde hak sahibi listelerine bağlı olarak yaklaşık 2 binin üzerinde konut inşa edilecek. İkinci bölgede 334 konut, 1 lise, toplum sağlığı merkezi ve jandarma komutanlığı inşaatları yapımı devam ediyor. Birinci bölgenin de önümüzdeki aylarda ihale edilmesi planlanıyor. Kamu yapıları ve konut projelerinin yavaş yavaş ortaya çıktığı projede Yusufelilerin istekleri doğrultusunda alışveriş caddeleri oluşturuluyor. Konut altlarının dükkân olarak planlandığı ana cadde de 4 farklı tip mimari tarzda konutlar yapılıyor. (Resmi binaların cephesi yöresel mimariye uygun taş kaplama ve ahşap malzemeyle süsleniyor.)

 İkinci bölgede ve gelişme alanında yapılacak konutlar da yöresel mimariye uygun farklı bina cepheleriyle çeşitlenecek. Bütün binalarda asansör ve her daireye ait park yeri yer alacak. Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, “Yeni Yusufeli’nin kurulmasına elimizden geldiğince katkı vermeye çalışıyoruz. Vatandaşların talep ve beklentilerini karşılamak için gayret ediyoruz.” dedi.

Yeni konut projelerinde mekânsal büyüklüklerin farklılaştığı projede salon 25-42 m², balkon 2,5-10,5 m², yatak odası 12-20 m² ve mutfak 12-15 m² büyüklükte olacak. 

Bu haber 1273 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com