12.03.2018
ADD OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI AYLA VARAN YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ Atatürkçü Düşünce Derneği Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurula Artvin Barosu Başkanı Av. Ali Uğur Çağal, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, ARTSO Başkanı Kurtul Özel, ESOB Başkanı Demirhan Elçin, Artvin Halkevleri Şube Başkanı Dursun Ali Koyuncu, Eğitim İş Artvin Şube Başkanı Filiz Karakuş Yılmaz, CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul AFGAD Başkan Yardımcısı Sami Özçelik ve dernek üyeleri katıldı.

 Olağan Genel Kurul, gündem gereği Divan Teşekkülü oluşturularak başlandı. Divan Başkanlığına Ali Uğur Çağal, Demirhan Elçin ve Orhan Bilgin seçildi.

 
SAYGI DURUŞU YAPILDI VE İSTİKAL MARŞI OKUNDU
 
Gündem gereği saygı duruşu yapıldı, ardından İstiklal Marşı okundu. Faaliyet ve hesap raporunun okunmasının ardından konuşmalar, temenni ve dilekler bölümünde ADD Artvin Şubesi Başkanı Av. Ayla Varan bir konuşma yaptı.
Varan konuşmasında; “Ülkenin içinde bulunduğu zor ve kritik süreçte çok söz söylemenin, sızlanmanın değil, elden geldiğince daha çok çalışmanın esas olduğunun bilincindeyim.
“GÜN DAHA ÇOK ÇALIŞMA GÜNÜDÜR.”
Gün, sadece “Mustafa Kemal’in izindeyim, Mustafa Kemal’in askerleriyiz.” sözünün artık yetmediği gündür. Gün, çalışmak, çalışmak ve yine çalışmak günüdür. Gün; cesaret destek ve birlik olma günüdür. Bu hedefle yola çıkıyoruz. Atatürk ilke ve devrimlerinin ve Cumhuriyetin kuruluş manifestosu olduğu günümüzde, bize yol gösterecek olanın da yine Atatürkçü Düşünce ve Atatürk ilke ve devrimleri olduğunu bilerek yola çıkıyoruz.
 
 BU TOPRAKLARDA UMUTSUZ OLMAYA GEREK YOK
 
Bu topraklarda umutsuz olmaya gerek yok. Bu topraklarda yarınların umudu yine milletin kendisi olmuştur. Yolumuz Atatürk’ün yolu, hedefimiz çağdaş yarınları kucaklayan aklın yoludur. TBMM’nin kurulmasında tek ve en önemli hedef; geleceğine egemen her türlü korkudan arınmış, hacı, hoca, üfürükçü, muskacı korkusundan geleceğini temin edememe korkusundan, üst yöneticiye kendini beğendirememe korkusundan; dinlenme, izlenme, aranma korkusundan uzak “Fikri Hür, Vicdanı Hür” eşit yurttaşlardan oluşan bir toplum ve ulus yaratmaktı.
Bugün ne yazık ki bu hedef ortadan kaldırıldı, daha doğrusu tersine döndü. Artık, bizler burnuna halka takılıp birer zavallılar haline getirilmeye çalışıldık. Artık, “Peygamber gibi üst yönetici ne olur ki diyen bir kitle yaratıldı. Bütün bu olumsuzluklara rağmen; çözümde, umut da bizleriz. Bu yolda bize verdiğiniz desteklerinizden dolayı, burada olduğunuzdan dolayı çok teşekkür ediyorum. “ dedi.
 
KONUŞMALAR BÖLÜMÜNDE DİLEK
VE TEMENNİLER DİLE GETİRİLDİ
 
Daha sonra söz alan Dernek üyesi emekli öğretmen Mahmut Yaşar, Atatürk’ün unutturulmaya çalışıldığını, buna karşılık ADD olarak daha çok çalışılmasının zorunlu olduğunu söyledi. Milli Eğitime artık tarikat mensuplarının protokol imzalayarak girip, sosyal proje adı altında ülkeyi geriye götürdüklerini savundu. Geçmişte ADD’nin okullara gidip şiir, kompozisyon, resim yarışmaları gibi etkinlikleri yapabildiklerini ancak artık gidilemediğini söyledi.
 
 ADD Yönetim Kurulu Üyesi Saniye Meriç de Atatürk genci olarak hiçbir zaman umutsuzluğa düşmediğini, Atatürk’ün bu ülkeyi bu nedenle gençlere armağan ettiğini, muhteşem bir Atatürk gençliğinin varlığından söz etti.
 
ADD Artvin Şubesi Kurucularından Emekli Öğretmen Cemal Ulutürk, ADD’nin çeşitli etkinliklerle Atatürkçü düşünceyi anlatması için daha çok çalışması gerektiğini, kendilerinin de yönetimde yer almadan her zaman destek vermeye hazır olduklarını söyledi.
 
 YENİ YÖNETİM GENÇLERLE, SİYASİ PARTİ
VE STK’LARLA DAHA ÇOK İLGİLENMELİ
 
ADD Üyesi Av. İzzet Varan da “ ADD Artvin Şubesini kuranlara, bugüne kadar hizmet edenlere çok teşekkür ediyoruz. Yeni oluşacak yönetimin gençleri nasıl katabiliriz?   Konusunu gündeme almalıdır. Atatürk konulu tiyatrolar yapılmalı ve bunu da Atatürkçü kendi gençlerimiz oynamalıdır. Atatürkçü Düşünce Derneği Halk Oyunları ekibi kurulabilir. Siyasi partilerle ilişkilerini iyi tutması gerekir. Özellikle gençlik yapılanması ve siyasi parti ve STK’larla yakın ilişki içinde olunmalıdır.
 
Divan Başkanı Av. Ali Uğur Çağal, ADD Artvin Şubesi Olağan Kurulu’nun hayırlı olmasını dileyerek seçimler bölümüne geçti. Tek liste ile gidilen yeni yönetim kurulunda daha çok gençlere yer verildi. Buna göre,
 
 BAŞKAN: AYLA VARAN, YÖNETİM KURULU ASIL ÜYELER:
 
 Saniye Meriç, Nevnihal Zeytinci, Ali Murat Tiryaki, Hüseyin Küçük, Sibel Kantar, Murat Küçükay seçildi. 
 
DENETLEME KURULU ASIL ÜYELER;
Nursal Bülbül, Necati Altun ve Halil Şişman.
 
GENEL MERKEZ DELEGELER:
Saniye Meriç, Avni Yılmaz ve İzzet Varan.
 

Bu haber 684 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )
Kutlama
Sevgili avukatim ADD başkanlığına yeniden seçilmiş olmanızdan dolayı tebrik ediyorum.Hep birlikte güzel yarınlara
 Halit Yilmaz -- 12.03.2018 19:15
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com