09.03.2018
Yardım Melekleri Yeni Başkanını Seçti Geçtiğimiz günlerde 17. Olağan Genel Kurullarını tamamlayan Yardım Sevenler Derneği Artvin Şubesi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Artvin Yardım Severler Derneği Yeni Başkanı Yeşim Sancal seçildi.

 Yardım Severler Derneği Artvin Şubesi yeni yönetimi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Yeşim Sancal, Emel Öztürk, Handan Budak, Deniz Öztürk, Cansu Arslan, Seher Bibenoğlu, Esin Kurul, Gözde Keskin Özarslan, Ebru Altun katıldı. 

Toplantıda görev dağılımı yapılırken Artvin Yardım Sevenler Derneği yeni başkanı Yeşim Sancal oldu. Sancal yönetim adına yaptığı konuşmada, derneğimize yıllardır emek veren bizden önceki dönem başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ve Türk Milletinin yükseliş yolu olan Atatürk ilkelerine Laik Cumhuriyete bağlı kalmayı ve sosyal yardım konularında yurt gerekli hassasiyetin gösterileceğinden kimsenin şüphesi olmasın dedi.
Sancal öte yandan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında şunlara değindi;” Kadına yönelik şiddetin önlenmesi, toplumsal cinsiyet eşitsizliği problemi; ekonomik ve toplumsal hayatın eşitlik ilkesi kapsamında düzenlenmesiyle mümkündür. Kadınları toplumsal hayat dışına itmeye çalışan, cinsiyetçi ve ayrımcı politikalardan ve uygulamalardan vazgeçilmelidir.
Başta ülkemiz kadınları olmak üzere bütün kadınların sosyal, ekonomik, siyasi, kültürel, din, cinsiyet gibi kavramlar çerçevesinde karşı karşıya kaldığı sorunlara çok yönlü bir bakış açısıyla çözüm üretilmelidir. Bir ülkede kadınlar iş ve çalışma hayatında etkin değilse, o ülkenin kalkınması, büyümesi, hedeflerini gerçekleştirmesi de mümkün değildir. Bu nedenle kadının kimlik, kişilik ve özgürlük mücadelesinin desteklenmesi hepimizin ortak görevidir." dedi.

Bu haber 2396 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com