08.03.2018
GENÇ TEMA TOPLULUĞU KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ Artvin’de TEMA Temsilciliği’ne bağlı oluşturulan Genç Temalılar Topluluğu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir etkinlik gerçekleştirdi. Artvin Çok Katlı Otopark önünde stant açan Genç Temalılar, Kadınlar Günü nedeniyle vatandaşlara tohum dağıttılar.

 Artvin Çoruh Üniversitesi Genç Tema Topluluğu üyeleri Dilber Güneş (Topluluk Başkanı), Edanur Mızrak, Rabia Babahan, Merve Özgün, Büşra Pöze’den oluşan üniversiteliler, yoldan geçen kadınların gününü kutladı. Tema Topluluğu üyeleri standa uğrayan kadın ve erkekler meşe palamudu ve meyve tohumlarında oluşan bir hediye verdiler. Ayrıca broşür dağıtarak TEMA’nın çalışmalarını aktardılar.

Gençler; Kadınlar Günü’ne yönelik şu açıklamalarda bulundular.
 Merve Özgün: “Kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz. Onlara şiddetin olmadığı ve haklarını daha çok korunduğu bir dünya diliyoruz.”
Dilber Güneş: (AÇÜ Topluluk Başkanı): “Kadınlar olarak öldürülmediğimiz, cinsel istismara uğramadığımız, susturulmadığımız, haklarımızın elimizden alınmadığı yıllar istiyoruz. Nice Mutlu yıllar…”
Büşra Pöze: “Dünya Kadınlar Günü’ne özel tohum dağıtıyoruz. Şiddetin daha az olduğu kadınların sesinin daha çok çıktığı dünya diliyoruz.”
Rabia Babahan: “Bugün çok güzel bir amaç için toplandık. İnşallah kadınlara şiddetin daha az olduğu, cinsel istismarların azaldığı, cezaların azaltılmadığı daha güzel bir dünya diliyoruz.”
Edanur Mızrak: “Güzel bir amaç için topladık. Daha çok sesimizi duyurmak için Kadınlar Günü’nü kutlamak için toplandık. Daha güzel bir dünya diliyoruz.”
Genç Temalılar hep birlikte şunları söylediler: ”Biz diyoruz ki bu tohumu bir kadının şifalı elinden toprağın bereketli bağrına kavuşturmanız umuduyla. Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun.”
 
Temacılar kendi imkanları ile topladıkları ve Orman Bölge Müdürlüğünden temin ettikleri tohumları hediye ambalajı yaparak vatandaşlara sundular.  
 
Stant saat 16.00’kadar açık tutuldu. Genç Temalılar özellikle kadınlara bu tohumları vererek Kadınlar Günü’nü kutladı ve onlara tohumları toprakla buluşturmalarını istediler.  
 

Bu haber 937 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com