08.03.2018
Artvin Belediyesine bağlı olarak çalışan dolmuşçular yeni yerine kavuştu. S.S. 33 Nolu Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Artvin-Erzurum Karayolu üzerinde tünel çıkısında kendilerine tahsis edilen yerde yaptırdıkları hizmet binası törenle açıldı.

 

 Açılışa Artvin Valisi Ömer Doğanay, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Oda temsilcileri, şoför odaları kooperatifi temsilcileri ile siyasi parti ve diğer sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

VALİ DOĞANAY: ŞOFÖRÜN İTİBARINI KORUYUN
Artvin Valisi Ömer Doğanay, açılış kurdelesini kestikten 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutladı. Dolmuşçuların tarafından yaptırılan yeni yerin gerçekten çok güzel olduğunu söyleyerek emeği geçenler başta Remzi Yıldız olmak üzere şoför esnafına teşekkür etti.
Doğanay: “Artvin’imiz günden güne güzelleşiyor. Sivil toplum kuruluşları, basın, siyasiler, kamu idaresi ile Artvin’i daha da güzelleştirmeye devam edeceğiz.
Esnaf olarak taşıyıcılar olarak gerçekten şoförlük ahlakına niteliklerine sahipsiniz ama ben de sizlerden istirham ediyorum. Bu doğruluğunuzu, bu itibarınızı bir insanın bir yerden bir yerden yere taşınmak isteyenin insanın hiçbir tereddüt etmeden aracınıza binsin bu imajınız devam etsin diyorum. Binalar olur, araçlar olur ama itibar denen şey ne para ile ne pul ile alınır. İtibar çok özel bir şeydir.” dedi.
“Onun için şoförümüzün itibarın esnafımızın itibarını koruyalım.” diyen Vali Doğanay, “Bu duygu ve düşüncelerle bu binanın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” temennisinde bulundu.
 
 
Belediye Başkanı Kocatepe, Belediye olarak sadece merkezdeki minibüslere değil, Seyitler, ilçelerden gelen minibüsler, okul taşıtları diğer servis esnafına hizmet verdiklerini söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü
“Böyle güzel mekanların oluşturması noktasında destek oluyoruz. Bu bizim görevimiz.
Bir şehirde olması gereken şeyler. İmkanlar oldukça, önümüzde fırsatlar oldukça, ilgili kooperatifler bize destek oldukça hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Bir ay kadar önce Seyitler Kooperatifinin yeni yerine açmıştık.
İlçe minibüslerimize İskebe’de yer yapıldı. Köy minibüslerine Paçacıların olduğu yerde yer yapmak istiyoruz. Böylelikle sağda solda dağınık olan yerleri toparlayacağız.
Bu işin sahipleri şoför esnafının kendileridir.
Hukuku prosedüre takılmadan yapmak önemli. Sayın Valimiz bu konuda ‘yapın!’ dedi ‘ben buradayım’ dedi. Bu sahili artık şehrin büyüme alanı olarak görüyorum.
Bu vesile Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” dedi.  
 
 
Kooperatif Başkan Remzi Yıldız da açılış konuşmasında Vali Doğanay ve Belediye Başkanı Kocatepe’ye teşekkür etti.
Yıldız, konuşmasına şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Kooperatifi hizmetlerini ve yerin yapım konusunda konuşan Yıldız şunları söyledi: ”Bugün burada S.S. 33 Nolu ve
Son Durak İstasyonu’nun açılışını yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Kooperatifimiz 32 üyeden oluşuyor. Dolmuşçular olarak sabah 07’den – gece 23.30’a kadar Artvin halkına toplu taşıma hizmeti sunmaktadır.
Malumuzdur ki Artvin’in coğrafi yapısı bozuk Nüfusu az olmasına rağmen ulaşım yönünden
toplu taşımanın en kalitesini ve diğer illere nazaran en düşük ücretle yapmaktayız.
 
Daha önce Küçük Sanayi Sitesi’nde bulunan yerimiz Defterdarlık tarafından satışa sunulması nedeniyle tahliye etmek zorunda kaldık. Yer konusunda çalışma yaparak konuyu Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımıza götürdük.
Her ikisi de gerekli talimatları verdiler. Sağ olsunlar var olsunlar bu yerin yapılması için talimatlarını verdiler. Gördüğünüz gibi bize yer konusunda önümüzü açan, esnaf ziyaretleri yapan, Son Durak İstasyonu’nun mimarların olan Saygı Değer Valime ve Belediye Başkanımıza alkış istiyorum. Diğer emeği geçenlere de teşekkür ediyorum. “dedi.
 
Artvin Belediyesine bağlı olarak şehir içinde toplu ulaşım ağında çalışan 33 Nolu Kooperatifin 32 üyesi bulunuyor. Daha önce Hazine’ye ait Artvin Küçük Sanayi Sitesi içinde bulunan yerlerinin satılması sonucu sıkıntı yaşayan dolmuşçuların imdadına Artvin Valisi Ömer Doğanay ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe yetişti.
Artvin Belediye Mezbahası’nın hemen yanında karayolu kenarında yapılan yer tahsis süreçleri ve hukuki prosedürün tamamlanmasının ardından Kooperatif üyeleri tarafından yaptırılan tek katlı hizmet binasının içinde yemekhane, dinlenme odası ve müdüriyet bulunuyor. Dışarıda ise tel örgü ile çevrilmiş alan içinde Belediye Dolmuşları park alanı bulunuyor. Dolmuşlar 7 gün boyunca sabah 07.00 gece 23.30’a kadar hizmet veriyor.  
 
 

Bu haber 1137 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )
KEŞKE SANAYİDE OLSAYDI DURAK
DOLMUŞCULARIN TOPLANIP ESKİ YERİ ALACAK PARASI YOKMUYDU? DÜNYANIN PARASINI KAZANIYORLAR. YİNE DE YENİ YERLERİ HAYIRLI OLSUN. AMA ŞÖYLE BİR DURUM DA VAR; LÜTFEN DOLMUŞÇU ŞOFÖRLERE İLETİLSİN ZIRT PIRT HER YERDE YOLCU İNDİRİP BİNDİRMESİNLER. BIKTIK! DURAK HARİCİNDE HER YERDE DURUYORLAR. TRAFİĞİN SIKIŞMASINA HER ZAMAN SEBEP OLUYORLAR. YA DA SABAHLARI ÖZELLİKLE FAZLA YOLCU ALABİLMEK İÇİN KAPLUMBAĞA GİBİ GİDİYORLAR. KENDİLERİNE TEPKİ GÖSTERİNCE DE ASLAN KESİLİYORLAR !!!
 ALİ VELİ -- 12.03.2018 09:58
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com