06.03.2018
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ KIŞLA, 7 MART KURTULUŞ GÜNÜ NEDENİYLE MESAJ YAYINLADI Milletvekili Kışla mesajından şunları kaydetti: "Bugün, Artvin’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümünü bir kez daha büyük bir sevinç, coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 97 yıl evvel 7 Mart 1921 günü halkımızın Rus ve Ermenilere karşı verdiği “var olma mücadelesi” diplomatik ve askeri başarılarıyla adeta taçlanmış ve Artvin ebediyen anavatanına kavuşmuştur.

Bu var olma mücadelesi şüphesiz kahraman ecdadımızın bize bıraktığı en büyük mirastır. Ben bu uğurda vatanımızın birlik ve beraberliği için, büyük ve güçlü Türkiye için hayatın her alanında, aldığımız her görevde bu kutsal görev uğruna çalışmayı bir borç biliyorum. Sizlerden aldığımız görevle bu uğurda, gelecek nesillerimize daha güzel bir Artvin daha güzel bir Türkiye bırakabilmenin gayreti ve çabası içindeyiz.
Millî günlerimiz, bayramlarımız, kurtuluş günlerimiz ve dinî bayramlarımız millî birlik ve beraberliğimizin pekiştiği günlerdir. Bu birlik ve beraberliğin sadece kurtuluş günleri ve bayramlarla sınırlı olmaması, ülkemiz adına yapılacak her güzel çalışmada aynı birlik ve beraberlik anlayışıyla hareket edilmesi gerektiğini belirtmek istiyorum.
Bu anlamlı günde Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Artvin’in kurtuluşunda canlarını feda eden kahraman ecdadımızı, şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum.
Artvin’imize yaptığımız hizmetlerimiz Hopa Dağı Cankurtaran Tüneli gibi ulaşım, eğitim, sağlık vs. alanlarda yaptığımız onca hizmet bizlerin ilimize olan sevgimizin ve Artvin’imize olan aşkımızın göstergesidir. Bütün bu hizmetler ilimizin gelişmesi için gösterilmiş çabalardır.
Son 16 Yılda Artvin’de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde büyük işler yaptık hamdolsun. Son 15 yılda ilimize 15 trilyonun üzerinde yatırım sağladık. Bütün ilçelerimizde hastanelerimizi yeniledik. Yeni ve modern binalarda kaliteli sağlık hizmeti verilmeye başlandı. Bütün ilçelerde hastanelerimizi yeniledik. Bütün ilçelerimizde okullarımızı yeniledik. Yeni okullar açtık. Açmaya da devam ediyoruz. Üniversitemiz her yıl büyümeye devam ediyor. Kayak Merkezimiz, Artvin ilk kez yüzme havuzuna kavuştu. Bütün ilçelerimizde spor salonu, futbol sahaları yaptık. Artvin’in tarihine geçecek işleri başardık. İlimizin 60 yıllık rüyası Cankurtaran Tüneli’ni hamdolsun trafiğe açtık. Kemalpaşa beldemizin yıllardır beklediği ilçe olma hayalini gerçekleştirdik. Kemalpaşa’yı ilçe yaptık. Artvin tarihinde ilk defa doğalgaza yine hamdolsun bizim dönemimizde kavuşuyor. Sahilde Artvin Rize Havaalanı ile beraber ilimize ulaşım çok daha kolay olacak. Birçok kamu kurumunda yatırımlarımız devam ediyor. İlimize hizmetlerimiz ve hizmet aşkımız artarak büyüyor.
Bu anlamlı günde Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Artvin’in kurtuluşunda canlarını feda eden kahraman ecdadımızı, şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum.
Bu vesileyle Artvin´in kurtuluşunun 97´inci yılında tüm Artvinli hemşerilerimin kurtuluş gününü en içten dileklerimle kutlar, selam, sevgi ve muhabbetlerimi sunarım."
 
 

Bu haber 489 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com