06.03.2018
Milletvekili Kışla Murgul’da Muhtarla Bir Araya Geldi Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın her yıl düzenli olarak yaptığı ilçelerdeki köy muhtarları ile toplantılarından en sonu Murgul ilçesinde gerçekleştirildi. Toplantıya Murgul Kaymakamı Arif Oltulu, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Dilberoğlu, AK Parti Murgul İlçe Başkanı Sami Gülsuyu ve köylerin muhtarları katıldı.

 Toplantının açılışında kısa bir konuşma yapan İlçe Başkanı Sami Gülsuyu katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür ederek. İktidar partisi olarak Murgul’un sorunları ile her zaman yakından ilgilendiklerini belirterek bu konuda bizim en önemli gücümüz Milletvekilimize bu hizmetlerin buraya gelmesi için yaptığı emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Çalışmalarımızda İsrafil Kışla’nın Gücünü Hissediyoruz
Daha sonra söz alan Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş ise belediye olarak Murgul’un tarihinin en büyük yatırımlarını gerçekleştirdiklerini söyledi. Alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını ve birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Çavuş: “Arkamızda Sayın Milletvekilimizin gücünü hissediyoruz. Maddi olarak projelerimize destek gelmesinden ziyade bizi motive eden bizim gibi işlerimizi tek tek takip eden süreçlerde her aşamada elinden gelen desteği bize sağlayan bir milletvekiline sahip olduğumuz için çok şanslıyız” ifadelerini kullandı.
Murgul’a Çok Büyük Yatırımlar Geldi
“Sayın Milletvekilimizi anlatmaya gerek yok aslında tüm Murgul biliyor ve farkında nasıl çalıştığını vekilimizin diyen Murgul Kaymakamı Arif Oltulu; “Sayın vekilimizi anlatmaya gerek yok. İşlerimizi sağ olsun bizden daha çok takip ediyor. İşlerimiz kolaylaşıyor. Çok büyük yatırımlar geldi sayesinde Murgul’a. En son yol projesi zaten devrim niteliğinde. Maliyeti yaklaşık 90 trilyon civarında. Böyle nüfusu az olan ilçelere genelde böyle yatırımların 10’da birini görürüz normalde bu tüm Türkiye’de böyledir ama ben burada gördüm ki burası bir il ayarında yatırım alıyor desek yeridir. Çok şükür devletimizin imkanları iyi. Biz de gelen parayı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Asfaltı yarım kalan köylerimiz var inşallah bu sene onları da tamamlayacağız. Yine sayın vekilimizin de bizim de en önem verdiğimiz konulardan birisi su. 2-3 köyümüzün su problemi var. Onları da bu yaz çözeceğiz inşallah. Ben Sayın Milletvekilimize çalışmalarından hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Ülkemiz Çok Güçlü Çok Şükür
Sözlerinin başında Afrin’de istiklal ve istikbalimiz uğruna canlarını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anan Kışla; terörden ne çektiğimizi biliyoruz. Askerimiz orada inşallah başarılı olacak. Bu bir istiklal mücadelesidir. Terörden ne çektiğimizi yıllardır hepimiz biliyoruz. Ülkemiz çok güçlü çok şükür. Nereden nereye geldik. Güçlü ülke olmak zorundayız. Dost bildiklerimizi gördük. Amerika Avrupa hepsini gördük. Cumhurbaşkanımıza ateş eden helikopterin pilotları orada. Demokrasi dersleri veren dost bildiğimiz ülkelerin bugün neler yaptığını hep beraber görüyoruz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi kendi göbeğimizi kendimiz geçeceğiz. Bu günlerde bir proje bir yıl ertelense ne olur ama çok şükür devam ediyor.
Hopa Tüneli Murgul’a Yarayacak.
İhalesi yapılan Murgul Borçka tünel çıkışı arasındaki yol. Açılan Cankurtaran Tüneli ve daha sonrasında Sayın Başbakanımızın sözünü verdiği Borçka’ya kadar duble yolla beraber sahile olan ulaşım rahatlayacak. Cankurtaran çıkışı ile Borçka arası uzunluğu 7. km duble yol olacak. İnşallah bir iki aya ihale olacak. Hazırlıklar son aşamada 750 milyon TL. O da geldi mi Borçka Hopa arası azalacak. Rize Artvin Havalimanını bile lüzumsuz eleştiriyorlar. Oradaki uluslararası havalimanında adı bile Rize Artvin olmasının ekonomik değeri çok yüksek Artvin’in tanıtımı için. Bakın para verseniz böyle bir reklam yapamazsınız. Rize zaten Trabzon’dan işini görüyordu. Bu havalimanı bize çok yarayacak. Yolların tamamlanması ile beraber 1 saate çok rahat Artvin Merkezden çıkan birisi Havalimanında olacak.
Bu sene asfalt sıkıntısı yaşamayacağız inşallah. Karayolları sıfır asfalt plenti kuracak. İkincisi Belediye bir plent kurdu. Toplamda 3 plentimiz var. İl Özel İdaremizin imkanları geçen seneye göre daha da iyi. Bu sene daha fazla iş yapma imkanımız var. Gerekirse üretime göre kiralayacağız.
Macahel tüneli, Sahara sırada var. Artvin bağlantı yolu var. İlçelerin geleceği açısından da bu yatırımları çok önemsiyorum.  
Murgul’da Fabrikanın Kapatılması İle İlgili Sorunu Çok Şükür Çözdük
Kapatılan işletme ile ilgili Murgul’da yaşanan sorunla ilgili çok uğraştıklarını ifade eden Kışla; ”Fabrikaların kapatılmasıyla bir sıkıntı yaşadı burada. Ama çok şükür aştık. Burada çalışan 750 kişiyi öyle bir boşluğa düşürdüler ki 10 yıl 15 yıl çalışan adam çok zor durumda kaldı. Ama sonunda bakanlarımız, başbakanımızın devreye girmesiyle tekrar açıldı. Merak ediyorum. Bu işçilerimizi bu duruma düşüren akıl hocaları kim di? Ben bugüne kadar siyaseti çirkinleştirmedim. İstismar etmedim. Ya bunlar çevreci filan değiller. Yıllarca çöpü oraya döktüler biri bir şey demedi. Mehmet  Kocatepe geldi buna çözüm buldu. Bir çevreci ona ödül vermedi. Şu ana kadar kanalizasyonlarımız dereye akıyordu. Biz gelene kadar. Sorsan çevreciler. Bir gün bir eyleminizi görmedik bununla ilgili, ama iş Ak Parti düşmanlığına gelince görüyorsunuz nasıl saldırdıklarını.” ifadelerini kullandı.
Toplantı daha sonra Kaymakamlığın yapılan hizmetler ile ilgili sunumu ve köy muhtarlarının taleplerinin dinlemesi ile devam etti.
Küre Mahallesi’nde Yangın Sonucu Evlerini Kaybeden Vatandaşları Ziyaret Etti
Toplantı sonrasında Murgul Kaymakamı Arif Oltulu, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Dilberoğlu, Ak Parti Murgul İlçe Başkanı Sami Gülsuyu ile birlikte Küre mahallesinde evlerini kaybeden vatandaşları ziyaret eden Kışla, vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında ilgililerle istişarelerde bulundu. Kısa zaman içerisinde vatandaşların evlerine tekrar kavuşabilmeleri adına gerekli çalışmaların yapılacağını iletti.

Bu haber 420 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com