13.02.2018
ARTVİN BİR DEĞERİNİ DAHA KAYBETTİ Artvin- Ardanuç bir yiğidini, bir değerini daha, Ulvi Norman’ı kaybetti.

 Ankara’da ikamet eden emekli öğretmen Ulvi Norman, 3 yıldır mücadele verdiği amansız hastalığına yenilerek hayata veda etti. Tanıyan herkesin derin saygı duyduğu Norman’ın ölümü dostları arasında büyük üzüntüye neden oldu. 73 yaşında hayata veda eden Norman, 13 Şubat 2018 Salı günü öğlen namazını müteakip Ankara Gölbaşı Merkez Cami´nden kaldırılarak Gölbaşı Mezarlığında sonsuzluğa uğurlandı.

Ulvi Norman’ın kadim dostlarından hemşehrisi , Artvin’in yetiştirdiği önemli spor adamlarımızdan biri olan Dursun Ali Pehlivan, dostunun vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Pehlivan,” 70 yıllık dostumu, sırdaşımı, kardeşimi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. O çok özel bir insandı. Şairdi, çok güzel sesi vardı ve türküler söylerdi. İyi bir nüktedandı. Hazır cevap ve neşe dolu bir insandı.
CAN: 70 yılda dostluğunu, adamlığını, eğitimdeki üstün başarılarını, taklit yeteneğindeki süperi, üstün yetenekli şarkı türkü söyleme yeteneğini, ihtiyaçlı herkese koşarak çare bulduğunu vb. yardımcılık dışında da büyük eğitimci olmanız herkesçe takdire şayan olmadın mı?
Büyük adam can dostum, arkanda bıraktığın saygı ve sevgi dolu izlerinle adın asla unutulmayacak seni herkes çooooook seviyordu can dost. Can dost. Ben bitkinim, ne diyeyim. ...!!!!!!!!!! Ailesinin, yakınlarının, sevenlerinin ve dostlarının başı sağolsun! Mekânın Yıldızlar olsun güzel insan Hoşçakal! “ ifadelerine yer verdi. Aynı zamanda kaligrafi sanatkarı olan spor adamı Dursun Ali Pehlivan, 70 yıllık dostu, arkadaşı Norman’ın adını kaligrafi ile yazarak sosyal medyadan paylaştı.
2 çocuk babası olan Emekli Öğretmen Ulvi Norman’a  Allah’tan Rahmet, Norman ailesine sabırlar diliyoruz…

Bu haber 846 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )
Nazım ın ceviz ağacı gibi idin..
Kaç kolun,kaç Elin vardı? Dostunun peşine koşarken kaç yorulmaz ayak izi bırakmışsındır bilemeyiz? Cüzdanı ve yüreği dostuna açık bir insan...kör kuyulardan su çıkaracak bir büyük dost...hayatı,nasılda acılar içinden süzerek Kocaman mutluluklar dağıttın....belki kırgınlığı en ciddi bana duydun! Ama benim şuanki kırgınlığım ....olmadı ...kırıldım sana...babam gitti sen vardın..şimdi ..? Artık bu hayatı saymıyorum.hoşça kal sen...bahar Ada'm.çiçeklerin hiç solmayacak.
Doğanay demirel  -- 17.02.2018 20:58
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com