11.02.2018
İYİ PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI EMRAH ÖZKAN OLDU İyi Parti Artvin İl Teşkilatı ilçe kongrelerini tamamladı. 10 Şubat 2018 Cumartesi günü, aynı gün; Borçka, Murgul, Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa birinci olağan ilçe kongreleri yapıldı. 11 Şubat 2018 Pazar günü ise Artvin Merkez, Şavşat, Ardanuç ve Yusufeli ilçe kongreleri gerçekleştirildi.

 Artvin Merkez İlçe Kongresi Şelale Düğün Salonu’nda yapıldı. Kongreye; CHP İl Başkanı Ahmet Biber ve il yönetimi, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, AFGAD Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, Artvin Belediyesi Meclis Üyesi Tahsin Arslan ve partililer ve vatandaşlar katıldı.

Merkez İlçe Kurucu Başkanı Yahya Taşkın’ın tekrar aday olmadığı olağan kongreye Emrah Özkan’ın tek listesiyle gidildi.

AFRİN ŞEHİTLERİ ANILDI. ŞEHİTLERİN
SİYASET ÜSTÜ OLDUĞUNA VURGU YAPILDI
Açılış, saygı duruşunun yapılması, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan teşekkülü oluşturuldu. Divan Başkanlığına Nedim Yavuzdemir, üyeliklerne ise Hasan Akın, Neslihan Karahan ve İbrahim Gümüş önerildi ve oy birliği ile kabul edildi. Divan Başkanı Nedim Yavuzdemir, Afrin  Operasyonu nedeniyle şehit düşen askerlerimizi anarak milletimizin başı sağolsun dedi. Afrin’in ve şehitlerin siyasete malzeme yapılmaması gerektiğini dile getirdi. Yavuzdemir, İyi Parti’nin neden kurulduğunu, kuruluş aşamasında yaşanılan zorlukları özetledi.
 
“MEDENİYET YOLUNUN TAŞLARINI CESURLAR DÖŞER!”
Faaliyet raporu ve hesap raporunun ardından dilek temennilerle konuşmalar bölümü birleştirildi. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gönderdiği mesaj okundu. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mesajında şu ifadeler yer aldı;
“Medeniyetin yolunu cesurlar döşer” diyerek çıktığımız bu yolda aynı cesareti gösteren dava arkadaşlarım, İYİ Parti ve milletim adına hepinize saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Bu topraklar için canını veren şehitlerimizin ruhu şad olsun. Vatan toprakları için savaşan Mehmetçiklerimiz sağ olsun, var olsun.
 
BİZLER İYİ PARTİDEYİZ ÇÜNKÜ
Bizler İyi Parti’deyiz. Çünkü demokrasinin ayaklar altına alınmasına seyirci kalamıyoruz. Çünkü bizler, haksızlığa, hukuksuzluğa sessiz kalamıyoruz. Çünkü gençlerimiz, mutsuz ve umutsuzken bizler mutlu olamıyoruz. Çünkü bizler, binlerce yıllık tarihimizin ve Atatürk’ün emanetini sahipsiz bırakamıyoruz. Çünkü bizler, Türk milletinin huzur içinde refah içinde çok daha iyi bir Türkiye ‘de yaşayabileceğine inanıyoruz.
 
KURULAMAZ DEDİLER KURDUK TUTUNAMAZ
DEDİLER MİLYONLARCA YÜREĞE TAHT KURDUK
-Türkiye İyi Olacak- dedik ve bu yolda tüm gücümüzle sizlerle birlikte, milletimizle birlikte emin adımlarla ilerliyoruz. Henüz kuruluşumuzun üzerinden birkaç geçmiş olmasına rağmen “Ne mutlu bizlere ki”   İyi Parti Türk siyasetinde en ön sırada yer edinmiş ve milyonların umudu olmayı başarmış bir hareket haline gelmiştir. ‘Kurulamaz’ dediler, kurduk. ‘Tutunamaz’ dediler tutunduk. Bugün de ‘iktidar olamaz!’ diyorlar, and olsun ki yarında iktidar olduğumuzu göreceğiz.
Her gün nefret saçanlar, topluma nifak sokanlar, kavga etmeyi maharet bilenler, koltuğa yapışmayı başarı sayanlar İyi Parti’yi anlayamayacaklar.
Türkiye’nin iyi olabilmesi için önce bizler iyi olmalıyız. Kuruluşumuzda olduğu gibi bu sevgi mabedine katılmak ve milletine hizmet etmek için kapımıza gelen milyonlarca vatandaşımız olacak. Her birini, kucaklayın, dinleyin, İyi Parti çatısı altına davet edin. Bizler ne % 40 ile ne % 50 ile yetineceğiz. Bu mücadele % 100’ü hayır duasını alana kadar devam edecek. İlçe kongremiz hayırlı uğurlu olsun.”
HESAP VE FAALİYET RAPORLARI OKUNDU
Hesap raporunu Yaşar Yener okudu. Faaliyet raporunu ise Suat Akyüz okudu. Henüz çok yeni bir teşkilat oldukları için faaliyet olarak, kuruluş çalışmaları dışında fazla bir şey yapamadıklarını söyledi.
-BİZİM KADIN KOLLARIMIZ YOKTUR
 İyi Parti Kurucu İl Başkanı Filiz Akyüz, kısa bir konuşma yaparak, İyi Parti’nin 80 milyonun umudu haline geldiğini söyledi. Akyüz, “ 10 ve 11 Şubat tarihlerinde tüm ilçelerimizin kongrelerini bitiriyoruz. İl kongremizi de yaptıktan sonra Genel Merkez kongremizi yapmış olacağız. İyi Parti’ye çok yoğun bir ilgi var. Ama maalesef büyük bir baskı, korku da hakim. İnsanlar korkuyor. Ama şunu da söylüyorlar. Biz gönülden İyi Parti’yi destekliyoruz. Başarılar diliyoruz.” diyorlar. Bakın biz de kadın kotası diye bir şey yoktur. Biz de Kadın Kolları yoktur. İyi Parti’de kadın erkek, herkes asli unsurdur. Bundan dolayı İyi Parti siyasete daha geniş açıdan bakıyor.
 MEVLANA MİSALİ ÜLKEYİ MİLLETİ
SEVEN HERKESE KAPIMIZ AÇIK
Ankara’da bir afiş görmüştüm. Bir Derviş, küçük bir çocuğa madem bize geldin bizdensin diyor. Orada bir algı yapılıyor. Oraya gitmeyen ne olacak. Biz böyle düşünmüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti için, Milletimiz için iyi şeyler düşünen herkesi, sağcı, solcu, şucu, bucu ayırmaksızın Mevlana’nın anlaşyışı ile kabul ediyor ve karşılıyoruz. Genel Başkan’ımız Sayın Meral Akşener’in Türk halkıyla başlattığı hareket ‘Hepimize, Türkiye’ye iyi gelecek!’ diyor, kongremizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”
 İyi Parti Merkez İlçe Kurucu Başkanı Yahya Taşkın, 1. Olağan Kongre’de aday olmadı. Kurucu Başkan olarak yaptığı konuşmasında: “ Partimizin kuruluş aşamasında Türkiye’nin böyle bir dönemde herkesi kucaklayan bir partiye ihtiyacı olduğuna inandığım için, kuruluş aşamasında yer aldım. Elimi değil, gövdemi koydum. Görevi güzel bir arkadaşımıza devretmenin mutluluğunu yaşıyorum.“dedi.
BİZİ BU GÖREVE LAYIK GÖREN DEĞERLİ
ARKADAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Daha sonra söz alan Merkez İlçe Başkan Adayı Emrah Özkan, “Ya nasip diyerek çıktığımız bu yolda bugün 1. Olağan Kongremizi gerçekleştiriyoruz. Bizler bu göreve layık gören tüm partili arkadaşlarımıza şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum.
Bizler, haklının hakkını teslim edeceğiz. Bizler bu yolda aldatan da aldanan da olmayacağız. Makam ve koltuk değil, Artvin’e ve sizlere hizmet etmek için çalışacağız. Bireysel, şahsi çıkarları bir kenara bırakıp hep birlikte bu anlamlı yürüyüşte saygı, sevgi çerçevesinde İyi bir Artvin ve İyi Bir Türkiye için çalışacağız.”dedi.
 İyi Parti Borçka İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Akçay da söz alarak İyi parti ve amblemi olan Güneş’in 8 çizgisini anlattı. Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek liste ile gidilen seçimde Emrah Özkan İyi Parti Merkez İlçe Başkanı oldu.
 İYİ PARTİ MERKEZ İLÇE YÖNETİM KURULU (ASIL)
Kemallettin Akgök, Yaşar Yener, Esra Kermen, İlhan Erdem, Suat Akyüz, Selim Bilgin, Murat Yıldırım, Uğur Yusuf Yüzbaşıoğlu, Recep Şimşek, Murat Bilir, Zekeriya Özdemir, Hafıze Akyüz, Songül Paçacı, Ayten Ayık, Beray Özaydın, Ayten Bolluk, Yusuf Genç, Yusuf İnce,   Ömer Dursun, Emre Peker, Bayrak Aksakal, Ufuk Altun ve Ali Yılmaz.
İYİ PARTİ MERKEZ İLÇE YÖNETİM KURULU (YEDEK)
Funda Kermen, Hatice Solmaz, Sallı Çelik, Temel Ayık, Osman Yılmaz, Hakan Düzcan, Cemil Koçak, Utku Coşkun, Dursun Yardım, İlyas Şener, Osman Özçelik, Orhan Uzun , Hüseyin İnanç, İdris Aras, Nuri Yavuzdemir, Murat Demirel, Uğur Akın, Kemal Erdağ, Köksal Aslıbaoğlu, Gökhan Kartal, Müslüm Demirci, İbrahim Gümüş.

Bu haber 2038 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com