08.02.2018
SAYIN AKŞENER TÜRK HALKINA GÜVEN VERDİ İyi Parti Artvin İl Teşkilatı, Artvinli basın mensuplarıyla bir araya geldi. İyi Parti’nin kuruluş aşaması ve açılış sonrası hakkında çalışmaları hakkında bilgi veren İyi Parti İl Başkanı Filiz Akyüz, hafta sonu itibarı ile 2 gün içinde tüm ilçelerin kongrelerini tamamlayacaklarını ifade etti.

 AKYÜZ: İYİLİK VE GÜZELLİKLE YOLA ÇIKTIK

 
Artvin’de hızlı bir şekilde teşkilatlanmasını tamamlayan Türkiye’de teşkilatlanmayı bitiren en erken il olan İyi Parti Artvin Teşkilatı basın mensuplarıyla bir araya geldi. Artvin Belediyesi Çoruh Park Sosyal Tesislerinde yer alan Kent Park Kafede gerçekleşen kahvaltılı basın toplantısına İYİ Parti Artvin İl Başkanlığı İl Yönetimi Kurucu Başkan Filiz Akyüz, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı.
 
Kahvaltının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Akyüz, önemli konulara değindi. İyi Parti İl Başkanı Filiz Akyüz Artvin’de hızlı bir şekilde yapılanmalarını gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Türkiye’deki teşkilatlanmayı ilk olarak bitiren il biz olduk.” dedi.
 
KONGRELERİMİZE BÜTÜN ARTVİN DAVETLİ 
 
Bu hızlı çalışmanın kendileri için gurur verici olduğunu belirten Akyüz, bunu il teşkilatı olarak ekip ruhu, inanç ve yürekten çalışma ile birlikte başardıklarını belirtti.
 Teşkilatlanmanın ardından kongre sürecine geçtiğini ifade eden Akyüz, “Partimizde yönelik engellemeler baskılar, yıldırmalar oldu. Büyük baskılar vardı. Ancak biz inancımızla, demokrasiye olan bağlılığımızla bu sorunların üstesinden hep birlikte geldik.” dedi.
 
Akyüz, cumartesi, pazar tüm ilçe kongrelerini gerçekleştireceklerini ifade ederek, “Zaman açısında sıkıntı yaşadığımız için iki gün içerisinde kongrelerimiz yapmak zorundayız. Hayırlısıyla bu kongrelerimizi tamamlayıp daha sonra İl Başkanlığı ve ardından Nisan’da genel merkezin kongresi var onu bekleyeceğiz .” dedi.
 
BİZ GÖNÜLLERE TALİBİZ
 
İyi Parti şuanda ilginin en fazla olduğu parti diyen Akyüz, buda genel başkanımızın samimiyetinden, farklılığından ve çalışkanlığından kaynaklı bir durumdur. Elektriği yüksek, çok samimi bir genel başkanımız var. Biz İyi Parti olarak, herekse kucak açan bir partiyiz. Muhalefete değil, iktidara, yönetime, talibiz. Gönüllere talibiz. Gönüllere taht kurmak istiyoruz. İyilik, güzellikle yola çıktık. İnşallah bu çizgiden sapmayacağız. Bunun içinde herkes büyük gayret gösteriyor.
 
Çıkarlar doğrultusunda hareket edenlerden daha çok gönlünü koyup maddi manevi bazı şeylerin farkında olup da bende çorbada bir tuzum olsun, Bu iyilik binasına bir taş, bir tuğla da ben koyayım, önümüzdeki demokrasi engellerini kaldıralım.” diye hareket eden milyonlarca güzel ve iyi insanlarımız var. Çok güzel bir birlikteliğimiz var, içine girdikçe zaman içerisinde bunu daha iyi göreceksiniz.
 
 İyi Parti’nin hızla yükselişi, halkın gönlünde taht kurması, büyük ilgi görmesi bazılarını korkutuyor. Havuz medyası bunları görmemezlikten gelse de bizim parti il binalarımızın açılışında bile birçok partinin mitinginden fazla insan akın ediyor.” dedi.
Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve arkadaşları ülkenin bulunduğu durum ve şartlar nedeniyle ülkemizin ve milletimizin bu durumdan kurtulabilmesi için yeni bir partinin kurulmasına ihtiyaç duyulduğunu, Türk milletinin yaşadığı sıkıntıların çözümsüz olmadığını anlatmak ve ülkenin sahipsiz olmadığını göstermek için İYİ Parti kurarak yürekleriyle yola çıktı. Bütün illerde teşkilatlanma çalışmaları başlatıldı.
 
GENEL BAŞKANIMIZ BİZLERİ ONURLANDIRDI
 
Sayın Meral Akşener, Parti İl binası açılışına katılarak bizleri onurlandırdı. Daha sonra Grand Hotel Düğün Salonunda Artvin halkına hitap etti. Gerçekten çok büyük bir ilgiyle karşılandı. İnsanlar salona sığmadı. Bu vesileyle partili partisiz tüm Artvin halkına teşekkür ediyorum. Genel Merkez’den takdir belgesi aldık. Bu bizi çok onurlandırdı, mutlu etti.
 
AKŞENER TÜRK HALKINA GÜVEN VERDİ
 
Sayın Meral Akşener, Türk halkına güven verdi. Bir kere daha bu ülke zamanı geldiğinde, ihtiyaç duyulduğunda yeni liderler çıkarabilecek kadar büyük ve köklü olduğunu gösterdi. Basın olarak sizler çok iyi biliyorsunuz ki, çok zorluklar, engeller çıkarıldı. Bırakın kamunun tesislerini, özel salonlara bile izin verdirtmediler. Bu partinin kurulmasını önlemek için inanılmaz engeller çıkarıldı.
 
SÖZ KONUSU VATANDIR. GERİSİ TEFERRUAT
 
Bugün Türkiye’de siyaset yapmanın ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum. Demokrasi, hukuk, adalet ve eşitlik ilkesi büyük zarar görmüştür. İç ve dış siyaset tek adama bağlanmıştır. Bundan dolayı da büyük hatalar yapılıyor.
 
Değerli basın mensupları; söz konusu vatan ise gerisi teferruattır. Bu söz maalesef bugün yaşanıyor. Söz konusu gerçekten vatandır, millettir, geleceğimizdir. Bundan dolayı 2019’da yapılacak olan seçim çok büyük önem arz etmektedir.
Burada Türk milleti bir şeye karar verecek. Bu seçim ile ya “tek adam” rejimine gidilecek, ya da parlamenter sistem ile yönetilmeye devam edecek.
 
Ülkenin kaderini bir kişinin iki dudağı arasında verdiği kararlarla değil, güçler ayrılığı dediğimiz, Demokrasinin olmazsa olmazı Yasama Yürütme ve Yargı’nın, birbirlerinin alanına girmeden, birbirlerini denetleyen ve hiçbir vesayet altında kalmadan; geleceğimiz için önemli kararlar verilirken, belli bir zümrenin, kişilerin değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk halkının menfaatine uygun yönetim sergileyen bir anlayış olan Parlamenter sistemle yolumuza devam edeceğiz.
Davetimize katılan siz basın mensubu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Ne olursa olsun, basın bir ülkenin sesi, gözü, kulağıdır. Biz bunun bilincinde olan ve basın özgürlüğüne önem veren bir partiyiz.
 
Yerel basın İyi Parti’ye kurulmadan öncede kurulduktan sonrada gereken ilgiyi göstermiş, haberlerimize yer vermiş, doğruları kamuoyuna aktarmıştır. Havuz medyası kör taklidi yaparak bizi görmese de asılsız haberler, ithamlarla genel başkanımızı, partimizi karalamaya çalışsa da hakikat bir güneş gibidir.”dedi.
 Afrin Operasyonuna da değinen Başkan Akyüz, “Öncelikle Afrin’de şehit olan askerlerimize Allah’tan Rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu operasyon gereklidir ve destekliyoruz. Mehmetçik orada canını kanını vatanı milleti uğruna veriyor. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır.
 
Ben bir anne olarak, bir insan olarak bu safhaya nasıl gelindiğini de sorguluyorum. O terör örgütleri orada nasıl yuvalandılar? Bu operasyon sona erdikten sonra , teröristlerden temizlendikten sonra Türkiye’de bulunan Suriyelilerin ülkelerine gönderilmesi gerektiğini düşünüyorum...” dedi.
Basın açıklaması gazetecilerin sorularına verilen cevaplar ve günün anısına çekilen fotoğraf ile sona erdi.

Bu haber 1366 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com