08.02.2018
Milletvekili Kışla Borçka’da Muhtarlar İle Bir Araya Gelerek Sorunlarını Dinledi. Borçka Kaymakamlığı ile Belediyenin organize ettiği toplantı, Belediye Kafeteryasında gerçekleşti.

 Borçka Belediye Kafeteryasında gerçekleşen etkinliğe Kaymakam Hasan Meşeli, Belediye Başkanı Aslan Atan ve Meclis Üyeleri, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, İl Meclis Üyesi Muhammet Çakmak, Özel İdare Müdürü Mehmet Yerebakan, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Veysel Ertürk ile 33 köyün muhtarların tamamı katıldı.

İlçe Başkanı Şükrü Ertürk‘ün açılış konuşmasının ardından söz alan Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, tüm mahallelerin sorunlarını ve sıkıntılarını muhtarlar ile birlikte çözmeye çalıştıklarını belirterek, "Olağan üstü bir durum olsa ilk sizlerle birlikte ulaşıyoruz. Tabi muhtarlarımız temsiliyet açısından ilk temsil noktası. Seçilerek göreve gelen arkadaşlarımız. Bizler yerel yönetimler olarak muhtarlarımızla birlikte iş yaparak, bölgemizin, ilçemizin, mahallemizin sorunlarına birlikte çözüm buluyoruz” dedi.
Muhtarların halk ile belediyeler arasında önemli bir köprü görevi kurduğunu da dile getiren Atan, "Her şeyden önce ülkemizin birliği, beraberliği, büyümesi bizim içi çok önemli. İlçemize 45 ay içinde Merkezi Hükümetimizin Desteği ve Yerel Yönetime vekilimizin katkıları neler diye Belediye bünyesinde bir sunum hazırlattık ve ilçede 62’ye yakın proje gerçekleşmiş ilçede. Bunlar elle tutulur ciddi projelerdir. Özellikle Belediyemizin borçlanması ile yapılan yatırımların 53 Milyon lira Merkezi Hükümetimizin desteğini katarsak bu rakam 160 Milyon liraya ulaşıyor. Borçka tarihinde görülmemiş bir rakam, biz bir memur ve bürokrat olarak hizmet etmeye çalıştım. Eskiden 15 yılda bir okul yapılırdı. 5 yıla planlanır 10 yıl yapması devam eder birden fazla yüklenici değişir ve işler yarım kalırdı, manzara buydu.
İşlerimizi yürütebilmemiz için Merkezi Hükümetimize destek istediğimde projeyi sordular ve alt yapı ve içme suyu ve arıtma tesis için hazırlamış olduğumuz projeyi sunduk. Yapılan inceleme sonrası bize destek veremeyecekleri beyan edildi çünkü bu destek bizden önce alınmış ve görsellik olarak birkaç yer kazınmış ve alt yapı tamamlanmış gösterilmiş. Biz yeni ödenek için YGK kararı ile Bakanlıktan 400 belediye arasından bir tek Borçka için vekilimizin desteği karar çıkartırdık ve hibeden yaralandık. Vekilimizin sayesinde tıkandığımız hiçbir mevzu yoktur. Ben inanıyorum ki elle tutulur ciddi manada bir eksikliğimizin olmadığını görmekteyim, vurgusu ile hizmetleri bir bir sıraladı Borçka’nın geleceğine yönelik her türlü planlamayı ekip olarak yaptıklarının da altını çizen Atan, “İlçe belediyelerimizle, muhtarlarımızla Borçka’mızı daha iyi yerlere taşımak için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz sözlerine yanıt olarak muhtarlar alkışları ile destek verdi.
Kaymakam Hasan Meşeli ise, Vekilin be Belediyenin Çalışmalarını ilçeye atanmamın kısa süre olsa bile ne kadar hızlı ve planlı yürütüldüğünü görmekteyim. Ben tarafsız bir bürokrat olarak Vekilimize ilçeye katkılarından dolayı bir onurluk sunmak istiyorum diyerek plaketini sundu.
Öte yandan Muhtarlar adına da yine vekil Kışla ‘ya plaket sundu.
Programda son olarak söz alan AK Parti Artvin Millet Vekili İsrafil Kışla, Tarihin en önemli kurumlarından birisinin de muhtarlık kurumu olduğunu kaydederek, "Öyle bir noktadadır ki muhtar, bir tarafından toplumun en küçük birimi, mahalle ya da köy, oradaki insanımızın vatandaşımızın en yakınında, onların seçtiği bir insan olarak bütün sistemi organize etmesi beklenen, en uçtaki vatandaşına en kolay ulaşan bir birim adıdır muhtarlık” ifadelerine yer verdi.
Vekil Kışla, Borçka Belediyesinin de hizmetlerinden memnu olduğunu belirterek tüm çalışanları tebrik etti. Kışla, ilçede yapılan yatırımların ve takibi noktasında önemsediğini vurgularken sözü daha çok muhtarlara verdi.
Kışla, 33 köy muhtarının katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda, her muhtara ayrı ayrı söz hakkı vererek dinledi ve not aldı. Muhtarlar yapılan hizmetler için teşekkürlerini ilettiler.

Bu haber 1023 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Ziya AKYILDIZ-BORÇKA

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com