06.02.2018
ARTVİN ŞOFÖRLER ODASI YENİ BAŞKANI ŞEREF ÖNGÜNER OLDU Artvin Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığına Şeref Öngüner seçildi. 3 adaylı yarışta toplam 298 oy kullanılırken, Şeref Öngüner 138, İlyas Altun 96 ve Yaşar Aydın 29 oy aldı. Mevcut Başkan Ahmet Alpaslan 2yıl önce geçirdiği talihsiz kaza sonrası uzun süren tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuşsa da yeni dönemde aday olmayarak, aday olan 3 arkadaşına yol açarak destek oldu.

 OLAĞAN KURULDA KONUKLAR DA VARDI

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde yapılan Olağan Genel Kurul’a Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Ticaret İl Müdürü Bilal Taş, CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, ARTSO Başkanı Kurtul Özel,  ESOB Başkanı  Demirhan Elçin, Artvin Gazeteciler Derneği Başkanı Zeki  Alkan, AFGAD Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, şoför esnafı, muhtarlar  ve üyeler katıldı.
298 üyenin oy kullandığı olağan kongre divan teşekkülünün oluşturulmasıyla başladı. Divan Başkanlığına ESOB Başkanı Demirhan Elçin seçildi. Gündem gereği saygı duruşunun yapılması ve ardından İstiklal Marşı okundu.  Faaliyet ve hesap raporlarının okunup ibra edildi.
AHMET ALPASLAN BAŞKAN OLARAK SON KEZ SELAMLAMA YAPTI
Dilek ve temenniler bölümünde mevcut başkan Ahmet Alpaslan’ın oğlu Mahir Alpaslan söz alarak duygularını dile getirdi.  Mahir Alpaslan; ”Babamın kaza sonucu uzun bir tedavi görmesi sürecinde gerek Artvin Şoförler Odası Yönetim Kurulu, gerek Artvin halkının yakın ilgisi, alakası, duası hep bizimle oldu. Çok şükür babam kendisini taşıyacak kadar, insanlara merhaba edecek kadar, güler yüz gösterecek kadar sağlığına kavuştu. Hepinize babam adına teşekkür ediyor, bu seçimin Artvin’e ülkemize hayırlı-uğurlu olmasını diliyorum.  Babamın sizi selamlaması için sahneye davet ediyorum. “dedi.  Başkan Alpslan başkan olarak son kez Şoför esnafını selamlayarak sahneden indi. Bu selamlama salonda bulunanları duygulandırdı.
Ahmet Alpaslan’ın yönetim kurulunda görev yapan Serdar Özkan kısa bir konuşma yaparak kendi dönemlerinde neler yaptıklarını anlattı.
BAŞKAN ADAYLARI KONUŞTU
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe söz alarak seçimde adaylara başarı dilerken, Artvin’de otopark ihtiyacının her geçen gün daha çok hissedildiğini, mahallelerde yer gösterilmesi halinde otopark yapacaklarını söyledi.
Daha sonra başkan adaylarının konuşmalarına geçildi. İlk konuşmayı başkan adaylarından Yaşar Aydın yaptı. Aydın, şoförlük mesleğinin çekirdeğinden geldiğini, sorunları ve çözümleri çok iyi bildiğini, bu yüzden aday olduğunu anlattı.
Başkan adaylarından İlyas Altun da, seçildiği takdirde birleştirici güç olarak, sorunları el ele vererek çözeceklerini, yapılan hizmetlerin üstüne  bir hizmeti de kendilerinin koyacağını dile getirdi.
 Şeref Öngüner ise yaptığı konuşmasında “Şoförler ve Otomobilciler Odası Olağan Genel Kuruluna aday olmak için onurlu ve bir o kadar da gurur verici bir yola çıktık. Navlon parası geçinmenin, navlon parası ile okumanın karda kışta, sağ salim dönebilecek mi acaba deyip pencereden baba yolu gözlemenin ne demek olduğunu iyi bilen ve bunları yaşamış olan kardeşinizim.
Bir mesleğe ömrünü adamış her biri adıyla efsaneleşen,  anılarını dinlerken bile bizleri duygulandıran o zor şartlarda bile bu mesleği bizlere sevdiren büyüklerimizi buradan ahrete göçmüş olanları rahmetle, yaşayanları ise saygıyla yâd ediyorum.  Onların ahlakı, o terbiye ile büyümüş, bugün bu büyük camiaya doğruluk ve hakkaniyet ilkelerimizle şoför esnafının derdini, sıkıntısını, eksiğini iyi bilen bir evladınızım. Bizle, bu onurlu göreve çıkarken il merkezinde faaliyet gösteren bütün kooperatiflerle istişare ederek bu doğrultuda yönetim kurulu oluşturduk.
HER DAİM GÖREVDE BULUNACAĞIZ
Daha iyi hizmet Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak şoför esnafının yaşam koşullarını iyileştirmek,  mesleki sorunlarına çözüm bulmak, çözüm bulurken yerinde ve hakkaniyet içinde yasalar çerçevesinde bir kurumsal kimlik altına almak için hizmet etme çabası içinde her daim görevde bulunacağız.
İlimizin en faal, en dinamik disiplinli ve itibarı olan bir camia haline getirmek, şoför esnafının alınterini ve emeğin karşılığını yapacağımız hizmetlerle taçlandıracağız.” dedi.
SAAT 17.00’DE SANDIKLAR AÇILDI
Konuşmaların ardından seçimlere geçildi.  Saat 17.00’de açılan sandıklarda oy sayımına geçildi. 298 üyenin oy kullandığı seçimde  adaylardan Şeref Öngüner 138, İlyas Altun 96 ve Yaşar Aydın ise 29 oy aldı.  Bu sonuçla Şeref Öngüner Artvin Şoförler ve   Otomobilciler Esnaf Odası yeni başkanı Şeref oldu. Öngüner’in başkanlığı kesinleştikten sonra kürsüye gelerek üyelere teşekkür ederek diğer başkan adaylarını sahneye davet ederek birlik fotoğrafı çekindiler.
 BURADA KAYBEDEN YOKTUR KAZANAN ARTVİN ŞOFÖRLER ODASI’DIR.
Kısa bir teşekkür konuşması yapan Öngüner;” Çok değerli üyelerimize, bu olağan kurulda davetinize icap edip gelen bizi onurlandıran konuklarımıza, basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum. Yaşar Ağabey ve İlyas Ağabey’e teşekkür ediyorum. Burada bir tek kazanan var.  Artvin Şoförler Odası’dır. Bizim ayrımız, gayrımız yoktur. Büyüklerimiz ağabeyimiz, küçüklerimiz kardeşimizidir. 4 yıllık bir süre için görev aldık. Hep birlikte sorunlarımızı çözmek, var olan hizmetin üstüne yeni hizmetler koymak için bugünden kollarımızı sıvadık. Herkese e içten teşekkürlerimizi sunuyor, yönetim kurulumuzu selamlama için sahneye davet ediyorum.” dedi.  Yeni yönetim Başkan Öngüner ile birlikte üyeleri selamladı,  yeni başkan ve yönetim salonda bulunanlar tarafından ayakta alkışlanırken, başkan adaylarından Yaşar Aydın ve İlyas Altun yeni yönetime başarı diledi.
İŞTE YENİ BAŞKAN VE YÖNETİM KURULU
Şeref Öngüner, Remzi Yıldız, Hakan Gümüş, Ercan Özvar, Mehmet İrmiş,   Ercan Yılmaz,  Ali Bayrak,  Sedat Pişkin, Fuat Yazıcı, Metin Aydemir, Dursun Bülbül,  Hakan Öztürk, Ercan Kocaman, Selçuk Gerez.
DENETLEME KURULU
Serkan Şentürk, Enver Çelik, Ertan Coşkun,  Ahmet Balcı, Temel Balcı, Ercan Alpaslan.

Bu haber 911 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com