05.02.2018
3 AYLIK MELİS’TEN SONRA 9 YAŞINDAKİ BATUHAN’A DA LÖSEMİ TEŞHİSİ KONDU Kanser vakaları artık çocukları da vurmaya başladı. Özellikle 1986 yılında Çernobil’in patlamasının ardından bilim insanları kanser vakalarının 30 yıl sonra yediden yetmişe kitlesel boyutlara çıkabileceği uyarısı yapmış, o dönemin siyasileri ise TV ekranlarından çay yudumlayarak hiçbir şey olmayacağını iddia etmişlerdi. Kansere tek başına Çernobil’in neden olmadığını savunan bölge insanı özellikle gıda terörü ve çevre kirliliğinin yanında radyasyon yayan bilgisayar, cep telefonları, baz istasyonları, sigara tüketimi ve kirli hava solumasının da önemli faktörler olduğuna inanıyor.

 Bilim insanlarının iddiaları 30 yıl sonra kendisini göstermeye başladı. Karadeniz’de, Türkiye genelinde kanser görülme oranı hızla artmaya başlandı. Ne yazık ki, bu konuda yetkililerin, ilgili bakanlığın geniş çaplı bir araştırması basına yansımış değil.  Kanser yediden yetmişe herkeste görülmeye başlandı.

 Artvin’de 3 aylık Melis Lösemi oldu.  Hopa’da bedensel engelli Nail Kaya’nın 9 yaşındaki oğlu Batuhan Kaya’ya da Lösemi teşhisi kondu. Batuhan Kaya önce Rize’ye, ardından Trabzon’a götürüldü. Batuhan ‘da tıpkı 9 aylık Melis gibi Trabzon’da Farabi Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji Servisinde tedavi görmeye başladı.
Oğlunun lösemi olduğunu öğrenen bedensel engelli Nail Kaya ve eşi bundan dolayı çok büyük bir üzüntü yaşadılar. Baba Nail Kaya;” Ben ve eşim bedensel engelliyiz.  2 çocuğumuz var. Büyük oğlum 13, küçük oğlum 9 yaşındadır.
Oğlumuz Batuhan 23 Ocak 2018 günü rahatsızlandı. Biz grip diye Hopa Devlet Hastanesi’ne götürdük. Kan değerleri anormal çıktı. Doktorlar bizi Rize’ye sevk ettiler. Rize Trabzon’a sevk etti. Burada Lösemi tanısı kondu.  Ailece çok büyük üzüntü yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. 3 aylık iken lösemi olan ve 6 aydır Trabzon’da aynı hastanede tedavi gören küçük Melis’in haberini okuduk. Yılmaz ailesine de geçmiş olsun, acil şifalar diliyoruz. Kaderdaşımız oldular.
Batuhan’ın tedavisi 2-3 yıl sürebileceğini doktorları söylüyor. Oğlum Batuhan,  Hopa Mehmet Akif İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisidir. 2 ay yoğun bir tedavi görecek. Dolayısıyla okulundan uzak kalacak.
EŞİM SKOLYOZ HASTASI BÜYÜK OĞLUM 4 YILDIR GÖZ TEDAVİSİ GÖRÜYOR.
Büyük oğlumu da 4 yıldır Trabzon’a tedaviye götürüyorum. Onun da gözünde bir problem vardı.  Gözünü kaybetme riski vardı. Allah’ın izniyle doktorların yoğun çabaları sonucu gözünü %80-90 kurtardılar. Onun da kontrolleri devam ediyor. Eşim Melek de benim gibi bedensel engelli. Skolyoz hastasıdır.  Önceleri yürüyebiliyordu. Ama şimdi yürüyemiyor.  Şunu söyleyeyim; eş, dostun maddi manevi yardımları, devletimizin sağladığı imkanlar yapılan maddi manevi destekler bize büyük moral kaynağı oluyor. Herkesten Allah razı olsun. Allah kimseye dermansız dert vermesin. Allah kimseye hastalık vermesin. Kanser olayları gerçekten çok arttı. Neden bu kadar çok artış var? Hopa’da çok fazla kanser vakası var. Allah hastalarımıza şifalar versin.”dedi.

Bu haber 899 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com