05.02.2018
ARTVİN KÜÇÜK MELİS İÇİN SEFERBER Artvin’de henüz daha 3 aylıkken lösemi teşhisi konulan Melis için Artvin halkı seferber oluyor. Melis ve yardım bekleyen diğer çocuklar için 21 Şubat Çarşamba Günü, Kızılay kan aracı Artvin Valiliği önünde kan ve kök hücre için bağışları alacak.

 Geçtiğimiz günlerde Merel basında yer alan 3 aylıkken lösemi teşhisi konan 9 aylık  Melis Yılmaz’ın ailesinin feryadı ses getirmeye başladı. Artvin Belediyesi çalışanlarından Yeşim Sancal, haberi okumasının ardından bu duruma sessiz kalamadı ve kolları sıvadı. Birçok görüşme yapan Sancal, son olarak Kızılay Artvin Kan Alım Merkezine giderek görüşmeler yaptı. Kızılay yetkililerinin yapılan görüşme sonrası 21 Şubat Çarşamba günü Artvin Valiliği önünde kan ve kök hücre bağışlar için çalışmalarının yapılmasına karar verildi.

Artvin Kızılay Şubesi il merkezi ve ilçelerimizde önemli çalışmalar sürdürüyor. Bu çalışmalar oldukça sıklıkla yapan Kızılay Artvin Şubesi bu kez Küçük Melis ve diğer yardıma muhtaç çocuklar için çalışmalarını yapacak.
Duyarlı vatandaş Yeşim Sancal,” Haberi okuduğumda çok etkilendim, bu duruma duyarsız kalamazdım. Artvin’de hizmet veren birçok STK ve siyasi partilerle görüşme yaptım. Ayrıca tanıdığım birçok insanı bizzat arayarak Ocak 21 günü Valilik önüne olmalarını rica ettim. Hepsi olumlu yanıt verdi, çok mutlu oldum. Umarım Küçük Melis’e ve onun sayesinde diğer yavrularımıza yardımız dokunur dedi. Sancal, haberi okuyan bütün Artvin halkından o gün orda olmalarını istedi. Yardıma muhtaç küçük Melis için Artvin halkı sessiz kalmaz.” dedi.
KÜÇÜK MELİS YARDIM ELİ BEKLİYOR
Artvin Aşağı Maden (Hod) Köyü sakinlerinden Fehmi Yılmaz’ın torunu Metin ve Nurcan Yılmaz çiftinin evliliklerinden 10 yıl sonra doğan kızları Melis henüz daha 3 aylık iken Lösemi teşhisi kondu.
Melis şimdi 9 aylık. Trabzon Farabi’de 6 aydır tedavi görüyor. Tedavi uzun süreceği için Trabzon’da ev tutuldu. Annesi Nurcan ve babası Metin Yılmaz bir an olsun kızlarının yanından ayrılmıyor. Melis’in hastalığının tek çaresi var. Ona uygun ilik nakli gerçekleştirildiğinde Melis sağlığına kavuşacak.
Anne Nurcan ve baba Metin Yılmaz, 10 yıl boyunca çocuk özlemiyle beklediklerini, Melis’in dünyaya gelmesiyle dünyaların kendilerinin olduğunu ancak hastalığın çok üzdüğünü belirterek; “10 yıl önce evlendik. Melis’in doğmasıyla dünyalar bizim oldu. Ancak 3 ay sonra konan teşhis dünyamızı kararttı.
Kızımız Melis, 6 aydır Trabzon’da tedavi görüyor. Hastane ailece evimiz gibi oldu. Doktorlarımıza, burada çalışan sağlık personeline çok teşekkür ediyoruz. Kızımız Melis İlik nakli olursa sağlığına kavuşacak. İlik bulunması gerekiyor. Bunun için dönerlere ihtiyacımız var. Melis’e döner olmak isterseniz bizimle irtibata geçin. Bize destek veren dost, akraba ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandılar

 

Bu haber 6618 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com