03.02.2018
ARTVİN VALİSİ DOĞANAY, ŞAVŞAT-ARTVİN KARAYOLUNDA MEYDANA GELEN HEYELAN BÖLGESİNDEKİ ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ Artvin Valisi Ömer Doğanay, sabah saatlerinde heyelan nedeni ile ulaşıma kapanan Artvin-Şavşat karayolunda sürdürülen yol temizleme çalışmalarını yerinde takip etti.

 Sabah saatlerinde Artvin- Şavşat yolunun yaklaşık 36 kilometresi Kaçkar Suyu mevkiinde tonlarca ağırlığındaki kayalıkların yolu kapatmasından sonra olay yerine kısa sürede giden Vali Ömer Doğanay,  yolun bir an önce trafiğe açılması çalışmalarını bizzat takip ederek, ilgililerden bilgi aldı.

Yol temizleme çalışmaları hakkında Karayolları ve ilgili kurum amirlerinden bilgi alan Vali Doğanay, burada araçlarıyla yolda beklemek durumunda kalan sürücülere geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
-Vali Doğanay, can ve mal kaybımız yok-
Vali Ömer Doğanay, burada yaptığı açıklamada, “Yolumuz sabah saatlerinde kayaların heyelanla yola inmesi sonucu kapandı. Artvin ve zor bir coğrafya.  Devletimiz güçlüdür. Bir an önce yolun açılması için gerekli çalışmaları başlattık.  Bütün iş makinelerimizi söz konusu yolun ulaşıma açılması için seferber ettik. Artvin-Şavşat-Ardahan yolunu tek yönlü ve güvenli olarak ulaşıma açtık. Yolda mahsur kalan vatandaşlarımıza su ve çeşitli gıda maddeleri dağıttık. Bütün ekiplerimize teşekkür ediyorum.  Artvin’imize geçmiş olsun.  Olayda hiçbir can ve mal kaybı olmaması sevindirici olmuştur.” dedi
-Alternatif yol yapılıyor
Sabah saatlerinde heyelan nedeniyle ulaşıma kapanan Artvin-Şavşat- karayolunun ulaşıma açılması için ekiplerin yoğun çalışması devam ediyor. Heyelanın büyük olması nedeniyle iş makineleri Şavşat Deresi yatağı bölümünden alternatif yol açma çalışmalarını sürdürüyor. Yeni yol yapım çalışmalarının yaklaşık bir saat içerisinde tamamlanması planlanıyor. Karayolları yetkilileri söz konusu alternatif yolun yaklaşık bir saat içerisinde tamamlanacağını belirterek, kontrolü olarak tek şeritten ulaşımın sağlanacağını ifade etti.
Artvin-Şavşat Karayolu akşam saatlerinde tek şeritten trafiğe açıldı. 
 
 

Bu haber 1891 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com