31.01.2018
ARTVİN KALKINMA VE EĞİTİM VAKFI GENEL KURULUNU TAMAMLADI Ankara’da faaliyet sürdüren Artvin Kalkınma ve Eğitim Vakfı (AKEV), 28 Ocak 2018 pazar günüolağan Genel Kurulunu Artvin Evinde gerçekleştirdi.

 117 kurucu ve üyenin bulunduğu Genel Kurula vekâletlerle birlikte 92 kişiyanında Sayın Muzaffer Eryılmaz(Çankaya Belediyesi eski Başkanı), Sayın Metin Arifağaoğlu ( Eski Milletvekili – Vakıf üyesi)Sayın Yüksel Çorbacıoğlu (Eski Milletvekili),  Sayın Mustafa Yıldırım (Anayasa Mahkemesi eski Üyesi), Sayın Nuri Kemal Demirel (Vakıf eski başkanı),Erhan Memioğlu (Ardanuçlular Dernek Bşk.), İmdat Aydın (Şavşat Derneği Bşk.), Erol Okumuş  (Vakıf  üyesi - Gölbaşı Artvinliler Derneği Bşk.), Serdar (Ergin) Üstündağ (Deriner Baraj Köyleri Derneği Bşk.), Bekir Demir (Mey-Köy-Der Bşk), Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği eski Başkanlarından    Sayın Sabriye Tuncay,  SayınGüner Yalçın, Sayın Süleyman Karadeniz (Vakıf üyesi), Rasim Yılmaz (Vakıf üyesi) ve çok sayıda Artvinli katıldı.

Vakıf Başkanı Demir Akın’ın “hoş geldiniz” açılış konuşmasını müteakip gündem gereği divan başkanlığına Nazmiye Halvaşi, Başkan Yardımcılığına Gürbüz Akyüz, Yazmanlığa iseAdem Karaibrahimoğluoy birliği ile seçilerek divan oluşturuldu.
Yapılan saygı duruşunun ardından Yönetim Kurulu Faaliyet raporunu Vakıf Başkanı Demir Akın, Denetleme Kurulu Raporunu ise Orhan Gökçe okudu.
İsteyen herkese sınırsız söz hakkı tanınarak Vakfın eski Başkanı Nuri Kemal Demirel ve çok sayıda kurucular ve üyeler söz alarak görüşlerini ve değerlendirmelerini aktardılar. Konuşmaların tamamlanmasından sonra Yönetim Kurulu Başkanı Demir Akın,eleştirilere yanıt verdi.
Raporlar üzerinde yapılan tartışmaların tamamlanmasının ardından yapılan oylama da yönetim faaliyet raporları oy birliğiyle onandı.
Tahmini bütçenin 450.000 lira gelir ve gider kalemleriyle okunmasından sonra oylandı ve kabul edildi.
30 öğrenciye aylık 300 TL. tutarında  verilen “Burs Yönetmeliği”  okunarak kabul edildi.
Vakıf senedinin 10. maddesi gereğince, eksilen üyeler yerine Yönetim Kurulunun önergesi ile Sayınİsmet Acar, Sayın Prof. Dr.Necdet Şükrü Altun, SayınUğur Bayraktutan, Sayınn. Yüksel Çorbacıoğlu,Sayın Ali Tekin ÇelikSayın. Devrim Karasüleymanoğlu, Sayın Hakan Keleş ve Sayın Yavuz Akaltun,yeni üyeler olarak genel kurulca üyeliğe kabul edildiler.
Tek liste ile girilen seçimlerde ikisi boş 64 oy kullanıldı.
YÖETİM KURULU ÜYELERİ:

1.Demir Akın
2.Selim Aksu
3.Ahmet Köroğlu
4.Şevket Çorbacıoğlu
5.Perihan Yıldırım
6.Yavuz Akaltun
7.Aykan Mert
 
DENETLEME KURULU ÜYELERİ:
 
1.Süleyman Karadeniz
2.Orhan Gökçe
3.Gökhan Dede
 
ÖZLEMİN GÖZLERİ
Genel Kurulun tamamlanmasını mütakip; Sayın GünerYalçın’ın titiz bir araştırma ve inceleme sonucunda büyük bir  özveriyle hazırladığı ,Artvin kalkınma ve Eğitim Vakfının yayını olan, Artvinli Şair merhum Hasan Çelebi’nin yaşamı, şiir anlayışı, şiirlerinin özellikleri, tüm şiirleri, şairin düzyazıları ve şairle yapılan söyleşilerin yer aldığı, Genya Yayınlarından daha yeni çıkmış olan “çiçeği burnunda” “ÖZLEMİN GÖZLERİ”  adlı kitap Artvinlilerle tanışmış oldu.
Not. Kitap, vakıftan sağlanabilir.
 
 

Bu haber 1173 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Rasim Yılmaz

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com