11.01.2018
AFGAD ANLAMLI GÜNDE KEMALPAŞA’DAYDI Artvin Faal Gazeteciler Derneği her yıl farklı bir ilçede kutlama geleneğine dönüştürdüğü 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” kutlama programını bu kez çiçeği burnunda yeni ilçemiz Kemalpaşa’da gerçekleştirdi.

 Dernek Başkanı İsmet Başar, Başkan Yardımcıları; Turan Şentürk,  Sami Özçelik, Yönetim Kurulu Üyeleri: Hatice Nur Ersöz, Aydın Tatar,  Ziya Akyıldız, Dernek üyeleri: Semahat Başar, Necmettin Numanoğlu, Serpil Duman, Eda Başar. Kemalpaşa Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na günün anısına çelenk koydu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Çelenk töreninin ardından Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek’i makamında ziyaret eden AFGAD üyeleri, burada başkan Akçiçek’in Kemalpaşa ile ilgili hazırladığı sunumu izlediler.

BÖYLE BİR GÜNDE GAZETECİLERİ İLÇEMİZDE GÖRMEK BİZİ MUTLU ETTİ
Başkan Akçiçek, AFGAD’ın  bu yıl kutlama etkinliğini Kemalpaşa’da yapmasından dolayı Kemalpaşa halkı adına teşekkür ederek; “Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü.” Tüm gazetecilerin özellikle de çalışan ve tutuklu olduğu için çalışamayan, gazetecilerin de gününü kutluyorum. Gazeteciler tutuklanmadan özgürce haber yapmalı. Gazetecilerin tutuksuz yargılanmasını istiyorum. Siz çok zor bir görevi büyük fedakarlıkla yapıyorsunuz. Bu bakımdan sizlere ayrıca teşekkür ediyoruz.
 1995 YILINDAN BERİ İLÇE OLMAK İÇİN BEKLİYORDUK!
Bu yıl 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlama programınızı yeni ilçe olmamız nedeniyle burada yapmanız ayrıca çok anlamlı. Kemalpaşa yeni bir ilçedir. Ama biz ilçe olmak için 1995 yılından beri çalışmalar yapıyoruz. Alt yapıyı her an ilçe olacak şekilde ilçe standardında yaptık. Yani aslında biz ilçe olmak için her an hazır bekliyorduk. İlçe olmamızda emeği geçen, siyasetçilerimize 1996 yılında dönemin milletvekili Metin Arifağaoğlu olsun, şimdiki vekilimiz Uğur Bayraktutan olsun, ilçe olmamız için teklifler verdi. Bu yıl ilçe olduk. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Milletvekillerimiz İsrafil Kışla’ya, Uğur Bayraktutan’a, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
AÇÜ’DEN FAKÜLTE YA DA YÜKSEK OKUL BEKLİYORUZ. ARSA BİNA NE İSTİYORLARSA HAZIRIZ
 Kemalpaşa sınır ilçesi. Dolayısıyla yılda 7 milyon insanın giriş çıkış yaptığı Asya’ya, Orta Asya’ya, uzak Asya’ya  Karadeniz’den  açılan  tek ve en önemli kara  hudut Gümrük Kapısı Sarp’ın içinde olduğu bir ilçe. Bu bakımdan ilçemiz büyük fırsatları içinde barındırmaktadır. Gerek TIR’ların, araçların giriş çıkışları, gerek kimlikle insanların gelip geçmeleri, ticaret hacmi geniş imkanlarımız var. Bunları en iyi şekilde değerlendirmek için çalışacağız.
Yeni ilçe olduğumuz için kamu kurumlarının hizmet binaları kuruluyor. İlk önce İlçe Hastanesi’nin yapılmasını bekliyoruz.  Artvin Çoruh Üniversitesi’nden fakülte olmasa da hiç olmasa Mesleki Yüksek okul açmasını istiyoruz. Gerekirse Belediye binamızı onlara vermeye hazırız. Turizm mi olur, denizcilik, lojistik mi olur, hangisi ne uygun olursa bir bölüm açmalarını istiyoruz.
27 KM’DEN İÇME SUYU GETİRDİK
Ben 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçildim.  3,5 yıllık görev süresi içinde birçok çalışma yaptık.  Özellikle yol ve parke döşeme çalışmalarında çok büyük mesafeler aldık. 27 km mesafeden içme suyu getirdik. İlçenin içme suyu problemini ortadan kaldırmış olduk. Biz çalışmaya devam edeceğiz.”dedi.
BU YIL ETKİNLİĞİMİZİN ADRESİ YENİ İLÇEMİZ KEMALPAŞA OLDU
Bu yıl “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” kutlama etkinliklerinin Kemalpaşa’da yapılması için yönetim Kurulu kararı aldıklarını belirten AFGAD Başkanı İsmet Başar, “Kemalpaşa aslında hak ettiği ama uzun zaman beklediği ilçe olma hayalini 2017 yılı Ağustos ayında ilçe oldu.  Kemalpaşa henüz 5 aylık bir ilçe. Biz bu yeni ilçemizde kutlama etkinliğimizi yapmak için dernek yönetimi ile istişarede bulunduk.
 Bütün arkadaşlarımız bunun çok anlamlı olacağı konusunda fikir birliğine vardılar. Geçen yıl Arhavi’de, daha öncesinde Yusufeli’de, Artvin Merkez’de 10 Ocak etkinliğimizi yapmıştık. Biz her ilçede bu etkinliklerimizi yapacağız.  Zaten derneğimizin yapısında da her ilçeden birer temsilcimizin olması var. Biz Artvin’i Arhavi’den Yusufeli’ne kadar bir bütün olarak değerlendiriyoruz.
SARP GÜMRÜK KAPISI GEREÇKETN ÇOK ÖNEMLİ BİR DEĞER
Bu yıl Kemalpaşa’dayız. Kemalpaşa’nın tanıtımına katkı sunmak, yerel yöneticileriyle buluşmak ve  konuşmak, Kemalpaşa’nın gelişimine basın anlamında katkı sunmak için buradayız.  Başkanımızın da dediği gibi Kemalpaşa’nın çok önemli bir özelliği var. Sarp Gümrük Kapısı gerçekten çok önemli bir geçiş noktası. Bundan dolayı Kemalpaşa çok şanslı bir noktada bulunuyor. İlçe yeni olunca haliyle işleri de çok olacak.  Alt yapısıyla üst yapısıyla, sosyal alanlarıyla Kemalpaşa’ya yakışır bir yapılanma ve çalışma olmasını diliyorum.”dedi.
Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar’ı ziyaret etmek isteyen AFGAD yönetim ve üyelerinden oluşan gazeteciler, yoğunluk nedeniyle Kaymakamlık ziyaretini gerçekleştiremedi. Dernek üyeleri daha sonra başka bir tarihte Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar’ı ziyaret edeceklerini dile getirdi.
Akşam programında ise  gazetecilerle eşiyle birlikte Akasya Restoran’ta  bir araya gelen Kemalpaşa Belediye Başkanı  Ergül Akçiçek, Belediye Meclis üyeleri, Hopa Ticaret Odası temsilcileri hem bol bol sohbet ettiler, hem de yine gazetecilerin sanatçılara taş çıkaran yetenekleriyle türkülerle dolu muhteşem bir geceyi birlikte yaşadılar.

Bu haber 496 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com