09.01.2018
ARTVİN HALKEVLERİ BAŞKANI DURSUN ALİ KOYUNCU OLDU Artvin Halkevleri 7. Olağan Genel Kurulu’nu tamamladı. Genel Kurul’da Dursun Ali Koyuncu Başkan seçildi.

 Artvin Halkevi 7. Olağan Genel Kurulu 07.01.2016 Pazar günü Artvin Barosu Av. Suat Varan Hizmet Binası Salonu’nda gerçekleştirildi. Genel Kural’a ADD Yönetim Kurulu Başkanı Ayla Varan, 78’liler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Seyfettin Altıkulaç, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, CHP Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Demirhan Elçin, Artvin Barosu Başkanı Ali Uğur Çağal, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul Özbayrak, CHP İl ve İlçe Gençlik Kolları, ÖDP Merkez İlçe Başkanı Kamil Güven, ÖDP Borçka İlçe Başkanı Hilmi Turan, ORKOP Başkanı Hasan Yaşar, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Eğitim- Sen Şube Yürütme Kurulu Başkanı Köksal Gümüş, DİSK Genel İş Sendikası Başkanı Selim Bilgin, Borçka Halkevi Başkanı Temel Kılıç, Hopa Halkevi Başkanı Volkan Altunkaya,  Haziran Artvin Yürütmesi Sercan Dede katıldı.

Genel Kurul Divanı’nın oluşturulmasıyla başlayan Genel Kurul Artvin Halkevi Başkanı Yasin Evren Öztürk’ün konuşmasıyla başladı. Öztürk konuşmasında geçmiş dönem değerlendirmesinde bulunarak “Cerattepe mücadelesinin kararlılıkla sürdürüleceğini vurguladı. 2019’ a giderken hep birlikte Belediyeyi AKP’den alıp diktatörlük seçiminde AKP’yi durdurmanın kaçınılmaz olduğunu belirtti. Artvin den iyi bir referandum sonucu elde edildiğini iyi bir çalışmayla diktatörlüğün durdurulabileceğini, yeni dönem mücadelesinde seçimlere yönelik de çalışmaların sürdürüleceği ancak kolektif bir sokak mücadelesi ile hem yerel hem genel seçimler hem de seçimler sonrasında faşist diktatörlükle mücadele yöntemleri konusunda birlikteliğin önemini vurguladı.  Seçilecek yeni yönetime başarılar diledi.”
Öztürk’ün ardından konuklar sırasıyla söz aldı. CHP İl Başkanı Ahmet Biber “86 yıllık hak mücadelesi yürüten Halkevleri’nin, yaratılmak istenen tek adam rejimine yönelik yine mücadelede önlerde olacağına yönelik inancını belirtti. Çağdaş Türkiye’nin, Demokratik Türkiye’nin inşa sürecinde hep birlikte hareket edilmesi gerektiğini vurguladı. Demokratik unsurlarla, mücadeleci gruplarla kararlı bir şekilde birlikte hareket edeceklerini belirtti Cerattepe’nin kırmızıçizgileri olduğu, Cerattepe geri alınana kadar mücadelede birlikte olunacağının altını çizdi.”
ÖDP Merkez İlçe Başkanı Kamil Güven, ülkenin içinde bulunduğu karanlık süreçten yanyana durarak birlikte hareket ederek çıkacaklarını, Cerattepe’yi geri alacaklarını bu süreçte de birlikte hareket edeceklerini, Halkevleri’ne yeni dönem mücadelesinde başarılar dilediğini belirtti.
ORKOP Başkanı Hasan Yaşar, Halkevleri’nin bu ülkenin aydınlık mücadelesinin yüzakı olduğunu, İran tarihini okuyanların nereye gittiğimizi daha iyi anladıklarını, bu karanlık dönemle mücadelede solun birlikteliğinin önemini, birleşik bir cephede buluşulması gerekliliğini vurguladı. İnançlı ve kararlı olunması durumunda bu mücadelenin kazanılabileceğini vurguladı.
Borçka Halkevi Başkanı Temel Kılıç, Borçka’da gerici mahallelerde bile başarılı olan HAYIR mücadelesinden, meclisleşmenin farklı bir deneyim olduğundan, diktatörle mücadele sürecinde bu deneyimle hareket edileceğini belirtmiştir. Cerattepe mücadelesinde her perşembe nöbet tuttuklarını, devrimcilerin her koşulda ezilenlerin yanında olacağını belirtti.
Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, mücadelenin bitmediğini, hukuksal boyutta süren mücadelenin yanında halkla birlikte mücadelenin farklı yöntemlerini denediklerini, yaşam alanlarımızın sadece 500 metre yukarısında bulunan tehlike karşısında mücadeleyi bırakmanın mümkün olmadığını ancak Valiliğin yasaklarının birçok şeyi engellediğini belirtmiştir. Valiliğe Cerattepe bölgesinde bilirkişi incelemesi için başvuruda bulunduklarını ancak Valiliğin yine kabul etmediğini belirtmiştir. Bu günlerin geçeceğini umudun kaybedilmemesi ifade etti.
Konukların konuşmasının ardından raporların ve yönetimin aklanmasıyla birlikte tek liste olan yeni yönetim aday listesi divan başkanı tarafından okundu.
ADAY YÖNETİM KURULU ADINA KONUŞMA YAPAN DURSUN ALİ KOYUNCU:
Artvin Halkevi’nin yeni yere taşınma projesinden bahsederek “Gelecek dönemin diktatörlüğe karşı mücadele dönemidir. Bu mücadelenin anı zamanda Cerattepe’yi geri alma mücadelesidir. Daha bitmedi er ya da geç Cerattepeyi geri alacağız. Diktatörlüğün durdurulması Cerattepe’nin kazanılmasıdır. Mücadeleye devam edeceğiz. Cerattepe mücadelesi hiç kimseye bağlı değildir. Artvinin var olma mücadelesi olan maden karşıtı mücadelede Artvin’i yok etmemek için madencilik faaliyetini durdurmak gerekmektedir.Üzerimizdeki ölü toprağı bir an önce atmalıyız. Yolumuz açık olsun.”
Konuşmaların ardından Divan Başkanı kısa bir aradan sonra seçime geçileceğini belirtti.
Seçim sonucuna göre Artvin Halkevi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Dursun Ali Koyuncu getirildi. Yeni Yönetim Kurulu: Dursun Ali Koyuncu, Yasin Evren öztürk, Ayla Atlılar, Özge Yaşar, Sumanni Çimen.

Bu haber 919 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com