07.01.2018
İL SAĞLIK MÜDÜRÜ AKALIN VATANDAŞLARI DİKKATLİ VE DUYARLI OLMAYA DAVET ETTİ Artvin’de yaşanan, ulusal ve yerel basına yansıyan şarbon vakası ilgili kurumları da harekete geçirdi. En son Balcıoğlu Mahallesi’nde geçimini hayvancılıkla sağlayan Bilalettin ve Fahriye Kınalı’nın 3 ineğinin yılbaşı günü başlayan ve bire gün arayla ölmesi Artvin’de yılın ilk konusu oldu. Hayvanlardan birinin numunesi Erzurum’a gönderilmiş, gelen sonuç hayvanın ölüm nedeninin şarbon olduğu kesinleşti.

 Haberin duyulmasının ardından İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın, Toplum Sağlığı ekiplerini Balcıoğlu’na sevk etti. Akalın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“ Artvin’de yaşanan hayvan ölümleri sonrası bizler de İl Sağlık Müdürlüğü olarak İl sağlık Bulaşıcı Hastalıklar Şubesinde çalışan ekibimizi söz konusu olay yerine gönderdik. İl Sağlık Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızdan isteğimiz şudur. Ne olursa olsun hayvanlarıyla ilgili herhangi bir şüphe durumlarında mutlaka çekinmeden İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünü veya İl Sağlık Bulaşıcı Hastalıklar Şubesini mutlaka aramalarını ve ihbar etmelerini istiyoruz.
Ekiplerimizin 7/24 gereken işlemleri, takip ve koordinasyonu yapmaya hazır olduklarını bilmelerini istiyoruz. Çok şükür bu vakada da herhangi bir insanımıza bulaş söz konusu olmamıştır ama temas eden vatandaşlarımız tedbir amaçlı takip altına alınmıştır.”dedi.

Bu haber 2335 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com