01.01.2018
CHP GENÇLİK KOLLARI ANIL ÖZTÜRK’LE GÜVEN TAZELEDİ Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin Gençlik Kolları 15. Olağan Genel Kurulu’nu tamamladı. Anıl Öztürk yeniden başkan seçildi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin Gençlik Kolları Başkanlığı 15. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Parti binasında gerçekleşen seçime, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, İl Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, Gençlik Kolları Başkanı Anıl Öztürk ve çok sayıda partili katıldı.

 Ahmet Biber: Gençler Yaşamımızın En Dinamik Kesimini Oluşturuyor

Yapılan toplantıda gündem maddeleri tek tek oylandı. CHP İl Başkanı Ahmet Biber kürsüye çıkarak salonda bulunanlara hitap etti.  CHP İl Başkanı Ahmet Biber genel kurulda yaptığı konuşmasında gençlerin donanımlı olmalarını istedi. Biber, gençlere mutlaka cumhuriyet tarihini okumaları gerektiğini söyledi. Son yüzyılı mutlaka okumaları gerektiğini söyledi.
ATATÜRK CUMHURİYETİ BİZ GENÇLERE EMANET ETMİŞTİR
Biber konuşmasında şunları kaydetti: “Atatürk’ün bize emanet ettiği bu rejimi, savunabilmemiz için mutlaka bilgiyle dolanılmış olmamız gerekiyor. Bunun bir eksiklik olarak değil öneri olarak, olması gerektiği için söylüyorum. Ulu önder gençliğe hitabede de belirttiği gibi cumhuriyeti gençlere emanet etti, gençler yaşamımızın en dinamik kesimini oluşturur ileriye doğru bakarlar, enerjileri yüksektir ve o insanlar daha sonra ülkenin yöneticileri olurlar.  Yönetici olurken, insanların bu geçlerimizin ne kadar donanımlı olursa, bu cumhuriyete sahip çıkabileceklerini o mücadele anlayışı içerisinde olacakların düşünüyorum.
FELAKET TELLALLIĞI YAPMAK İSTEMİYORUM AMA…
Önümüzdeki süreçte de gerçekten Cumhuriyet’imiz tehlikede, bir felaket tellallığı yapmak için söylemiyorum.  Bir tespit yapıyorum,  bu tespiti ben değil Türkiye yapıyor. Dolayısıyla bu sürecin ne kadar önemli olduğunu bu güne kadar bu parti çok büyük emekler verdi bu kadar uzun yıllar, tek başına iktidar olamamış partide halen daha büyük kitleler bulunuyorsa cumhuriyete bağlılıktandır. Ama geldiğimiz süreç çokta istediğimiz süreç değil, hem Artvin’deki kazanımları hem de ülkedeki kazanımlarımızı tekrar elde edebilmemiz için o klasik çalışmalarla dur dememiz biraz zor daha büyük performansla çalışmalarımızda belki iki kat üç kat gücümüzü harcayacağız bu gidişe mutlaka dur diyeceğiz.” dedi.
Başkan Biber, “Bu çalışmalarımızda gençlerimiz göz bebeğimiz, onları gözümüz gibi koruyacağız.  Gençleri desteklediğimiz ve onlardan gelecek beklediğimi gençlere ifade etmek istiyorum ve güzel günlerin geleceği hukukun egemen olduğu barış ve kardeşliğin egemen olduğu Türkiye yaratma mücadelesinde birlikte olacağımız söylüyorum herkese saygılar sunuyorum” diyerek yeni yönetimine başarılar diledi.
Tek listenin aday olduğu seçimde mevcut başkan Anıl Öztürk’ün yönetimi yeniden gençlik kolları yönetimin oluşturdu.
BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ
Anıl Öztürk yaptığı teşekkür konuşmasında;  katılımcılara 15. Olağan Gençlik Kolları Kongresi’ne ‘hoş geldiniz’ diyerek sözlerine başladı.  Bugün bu kongre de sadece Gençlik Kolları seçimi yapmıyoruz aslında bizler burada 2019’da kurulacak CHP iktidarının kadrolarını kuruyoruz. Bu yolda birlik ve beraberliği ön planda tutarak ilerliyoruz. Tıpkı il kongresinde olduğu gibi bu partinin küskünü olmadan ilerliyoruz. Birleşe birleşe kazanıyoruz.
HEP BİRLİKTE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ
Bunu 2019 halkımızda görecektir. Bu partide her zaman yapıcı eleştiri yapmamız gerekmektedir. Buna dikkat edelim. Bu partinin herkese ihtiyacı var Selim Bilgin’e de İzzet Varan’a da Yüksel Çorbacıoğlu’ya da Ali Yücel Kurt’a da. Geçtiğimiz günlerde Artvin medyasını meşgul eden bir olay yaşadık bu olayın içeriğine değinmiyorum önemli olan şudur yandaş bir gazetecinin yazdığı yazıdan dolayı partililerimizin bu olaya tek taraflı irdelemesi üzmüştür. Bunu yapmayalım kesinlikle. Gençlik Kolları olarak bu partiyi iktidara taşıyan biz dinamikler bu partiyi omuzlamaya razıyız. Bir olalım birlik olalım bu birlikteliğimiz hiç bir zaman bozulmasın. Ben bu partinin bütün üyelerini çok seviyorum. Hep birlikte belediyeyi kazanmak için çalışacağız güzel işler başaracağız” dedi.
Konuşmaların ardından Anıl Öztürk, önceki dönem CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt’a desteklerinden ve verdiği hizmetlerinden dolayı Gençlik Kolları İl Başkanlığı adına plaket verdi. 

Bu haber 1014 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com