29.12.2017
ARTVİN’DE EKONOMİ VE FİNANS PANELİ DÜZENLENİYOR Artvin’de “Ekonomi Finans ve Artvin” konulu panel düzenleniyor. Bursa’da bulunan ARSİYAD- ARTSO ve ESOB’un organizasyonunda yapılacak panele ise Türkiye’nin yakından tanıdığı ekonomi uzmanı Ali Ağaoğlu konuşmacı olarak geliyor.

 Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde 30 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 18.00’de başlayacak   panele tüm Artvin halkı davet edildi.

ALİ AĞAOĞLU KİMDİR?
Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi mezunu olan Ağaoğlu, iş hayatına 1986 yılında başladı. Anadolu Kredi Kartları A.Ş.’de bölüm yöneticiliğinden sonra, Standard Chartered Bank’ın İstanbul, Westdeutsche Landesbank’ın İstanbul ve Moskova ofislerinin Hazine Bölüm’lerinde görev aldı.
1998-2001 yıllarında Egebank’ın Hazine bölümü Grup Müdürlüğü’nü yapan Ağaoğlu, birleşik Sümerbank’ın Oyakbank’a devrinden sonra; Bayındırbank’ta, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu bünyesindeki bankaların Hazine bölümlerinin koordinatörlüğünü üstlendi. Bu dönemde; TMSF bankalarındaki mevduatları devredilmesi ve sorunlu kredilerin çözümlenmesi konularındaki çalışmalara da katıldı.
Arams, Aktif Çözümleme ve Danışmanlık şirketinde yönetici ortak olarak görev alan Ağaoğlu değişik kurumların finansal piyasalardaki risklerinin yönetilmesi konularında danışmanlık yapıyor.
2007-2008 yıllarında haftalık Tek Borsa dergisinde ve 2004 yılından bu yana Vatan gazetesinde finansal piyasalar alanında köşe yazıları yazan Ağaoğlu, 2008-2012 arasında Fortune Türkiye dergisinin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütmüş, 2009-2013 yılları arasında CNBC-E televizyonunun sabah kuşağında finansal piyasalardaki gelişmeleri yorumlamıştır. Benzer bir görevi halen daha Bloomberg televizyonu akşam kuşağında sürdürmektedir.
Kültür Üniversitesi’nde finansal piyasalar konusunda dersler vermektedir. Aynı zamanda Socar Türkiye’nin Hazine ve Finansal Risk Koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir. Ali Ağaoğlu, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Bu haber 340 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com