27.12.2017
CHP’DE DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI CHP’de devir-teslim töreni. 36. Olağan Kongrede tek aday olarak seçime giren yeni başkan Ahmet Biber, görevi eski başkan Ali Yücel Kurt’tan törenle devir aldı. İlk defa böyle bir görev değişimi töreninin yapılması sırasında söz konusu ülke ve millet olduğunda birlik ve beraberliğin her zamankinden daha önemli olduğu, bunun bir bayrak yarışı olduğu, önemli olanın şahıslar değil, Atatürk’ün 80 milyona emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti ve dünyanın köklü sayılı partiler arasında yeralan Cumhuriyet Halk Partisi olduğu vurgusu yapıldı...

 Devir teslim töreninde konuşan Ali Yücel Kurt, görev süreleri boyunca gerçekleştirdikleri çalışma ve mücadeleden dolayı görevlerini en iyi şekilde icra etmeye çalıştıklarını belirtti.

PARTİMİZİ YIPRATMAK AMACIYLA BUGÜNE KADAR OLDUĞU
GİBİ BUGÜNDEN SONRA DA FARKLI SÖYLEMLER ÇIKACAK.
Atatürk’ün kurduğu ve emanet ettiği Cumhuriyet Halk Partisi gibi köklü bir partide yönetici olmanın hiç kolay olmadığını belirten Ali Yücel Kurt, son dönemlerde şahsi adına çıkan ve hem kendisini hem de partisini yıpratmaya yönelik söylemlerden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Bu tarz saldırıların bundan sonrada olacağını belirten Kurt, “Partimizi yıpratmak amacıyla bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da farklı söylemler çıkacak. Partimiz için daha güçlü bir Artvin için bu tarz söylemlere pabuç bırakmayacağız.
Artvin benim düşündüğüm veya bizim düşündüğümüz noktaya fazla değil birkaç ay sonra gelecektir hepiniz göreceksiniz. Gerçekleri kimse aşamaz. Dolayısıyla bu gerçeklerin ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Artvin halkının sadece şunu diyorum yüzde 70’i veya 80’i madenin taşındığından bilgisi yok” dedi.
HAYAT KIRIK BARDAKTAKİ SUYA BENZER, İÇSEN DE BİTER İÇMESEN DE.
Neyzen Tevfik’in bir sözünde şöyle der; Hayat kırık bardaktaki suya benzer, içsen de biter içmesen de biter. O yüzden hayatından zevk ve keyif almaya bak der. Artvin gerçekleriyle yüzleşmeli artık. Artık bizler mücadelemizi başka yönlere taşıyıp devam ettirmeliyiz. Bende bu vesile ile yeni Başkanımız Ahmet Biber ve yönetimine başarılar diliyorum. Bu zor süreçte bizler bir nefer olarak bugünde yine aynı şekilde çalışıp CHP’yi yerelde ve genelde iktidar yapmak için mücadele edeceğiz.” dedi.
HEM ÜLKE DÜZEYİNDE HEM İL DÜZEYİNDE GERÇEKTEN CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPMAK ZORUNDAYIZ Yeni Başkan Ahmet Biber, yaptığı konuşmasında ise şu ifadelere yer verdi; “Önceki yöneticiler ve yeni seçilen yöneticiler, değerli başkanım, basın mensupları, bugün ki devir teslim töreninde aramızda olduğunuzdan dolayı, hem teşekkür ediyorum hem de sizleri selamlıyorum.
Tabii ki peşinen şunu diyorum; bugüne kadar zor durumlar ve zor dönemler oldu. Değerli arkadaşımız ve yönetimi zor bir dönemde görev almıştır. Bugüne kadar başarı ile getirdiler. Bugün görev bize tevdi edildi. Zor bir dönem. Biraz önce başkanımız söyledi hem ülke düzeyinde hem il düzeyinde gerçekten ciddi çalışmalar yapmak zorundayız. Biz çünkü bazı şeyleri kaybettiğimizde anlıyoruz. Neyi kaybettiğimizi, neleri kaybettiğimiz o zaman anlıyoruz. Ki biz burada belediye başkanlığı özellikle Merkez belediye başkanlığını kaybettiğimizde çok şeyi kaybettiğimizi daha sonra anladık. Öyle bir çalışma sistemi geliştirmeliyiz ki bundan sonraki süreçte inşallah büyük bir dayanışma içerisinde kimseyi dışlamadan kopmadan tüm ilçelerde mahalli olarak almak durumundayız.
ÖNÜMÜZDE İKİ ÖNEMLİ SEÇİM DAHA VAR
Aynı zamanda önümüzde iki tane daha seçim var. Bu belki öncede olabilir zamanında da olabilir. Cumhurbaşkanlığı seçimi. Bu cumhurbaşkanlığı seçimi değil. Bu başkanlık seçimi! Tek adam seçimi, tek adam yönetimi! Ki bugünden biliyoruz henüz 2019 geçidini geçmeden bugün yeni kararnamelerle toplumu nasıl bastırmak istediklerinin işaretini veriyorlar. Diyor ki biz bunları yapacağız kimse sesini çıkarmayacak. Bu anlayışı bize kabul ettirmeye çalışıyorlar. O zaman böyle bir anlayış varsa, önümüzdeki bu Cumhurbaşkanlığı seçimi değerli Genel Başkanımızın söylediği gibi elli artı birle olmaz. Elli artı bir değil, daha büyük kitlelere ulaşarak belki yüzde 60’ları belki yüzde 65’leri yakalamak zorundayız. Bu gidişe dur diyebilmek için.
PARTİ İÇERİSİNDE SEFERBERLİK İLAN EDECEĞİZ
Hepinizin desteğine ihtiyacımız var öyle bir dönemdeyiz ki. Ve artık klasik parti çalışmaları ile bu seçimi alma şansımız azdır. O zaman onlar iki saat çalışıyorsa biz on saat çalışacağız. Bir eve onlar bir kere gidiyorsa biz on kere gideceğiz. Eğer bunları yapabilirsek ve bunu kongrede de dile getirdiğim gibi parti içerisinde de seferberlik ilan edeceğiz. Yani bu seferberlik nedir? Olağan üstü koşul demektir. Çünkü arkadaşlar, olağanüstü koşulları yaşıyoruz
16 NİSAN REFERANDUM SEÇİMİNDE GÜZEL BİR BİRLİK ÖRNEĞİ VERDİK
Dolayısıyla mücadelemiz öyle olacak ki hiç kimseyi dışlamayacağız. Bunun da örneğini 16 Nisan referandumunda verdik. Öyle güzel çalışma programı ve strateji geliştirildi ki bir parti öne çıkarılmadı. Belki önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde de nasıl gelişir bilemiyorum ama birinci turunda demiyorum ikinci turunda aynı anlayışla Cumhurbaşkanlığı seçimini tabi bizim anlayışımız nedir tekrar parlamenter demokratik sisteme dönmek hukukun üstünlüğüne dayanan özgürlükçü parlamenter sisteme dönmek. Yoksa tek adam sistemini biz alacağız biz devam ettireceğiz diye bir şey yok.
BAŞARILI OLMAYA MAHKÛMUZ ARKADAŞLAR.
Bizler tertemiz Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana dimdik ayakta duran Cumhuriyet Halk Partisi gibi bir partinin mensuplarıyız. Bu partiyi Atatürk ve arkadaşları kurmuş. Böyle bir değerli partinin mensuplarıyız. Ve bu parti 1950’den beri tek başına iktidar olamamasına rağmen bugün halen dimdik ayaktadır.
Bu Türkiye’nin şansıdır. Kongrede de söylediğim gibi bu nedenle de Cumhuriyet Halk Partisi bugün toplumun çağdaş, demokrat, hukukun üstünlüğüne inanan, her kesiminde muhafazakârında herkesin beklentisi vardır. Dolayısıyla mücadelemiz öyle olacak ki hiç kimseyi dışlamayacağız. Bunun da örneğini 16 Nisan referandumunda verdik. Öyle güzel çalışma programı ve strateji geliştirildi ki bir parti öne çıkarılmadı. Belki önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde de nasıl gelişir bilemiyorum ama birinci turunda demiyorum ikinci turunda aynı anlayışla Cumhurbaşkanlığı seçimini tabi bizim anlayışımız nedir tekrar parlamenter demokratik sisteme dönmek hukukun üstünlüğüne dayanan özgürlükçü parlamenter sisteme dönmek. Yoksa tek adam sistemini biz alacağız biz devam ettireceğiz diye bir şey yok.
Bu dönem benim başkanlığımda görev alan tüm arkadaşlarımız, Yücel Bey başkanlığındaki arkadaşlarımız buradaki ilçe başkanlığı mahiyetindeki arkadaşlarımız,  merkez ilçe ve il kadın kollarımız, merkez ilçe ve il gençlik kollarımız yani hepimiz önümüzdeki süreçte başarılı olmaya mahkûmuz arkadaşlar. Bunun altını çizerek söylüyorum öz verili olacağız, güler yüzlü olacağız, sevgi dolu olacağız ve bu başarıyı yakalayacağız. Başarı Cumhuriyet Halk Partisi’nin olsun bu başarı ile Türkiye kurtulsun diyorum. Hepinize bu yeni dönemde hepinizle birlikte güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum hepinize saygılar sunuyorum bugünden bismillah diyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1419 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com