26.12.2017
YUSUFELİ BELEDİYESİ’NDEN BİR KÜLTÜR HİZMETİ DAHA Yusufeli Belediyesi tarafından ilçemizin tanıtımı ve güzelliklerinin daha geniş kitlelere yayılmasını, bunun yanında baraj suları altında kalacak güzelliklerimizi kayıt altına almayı amaçlayan Yusufeli tanıtım filmi hazırlandı.

 Görüntü yönetmenliğini Yener Dedeoğlu´nun yaptığı, Yusufeli’nin her yöresinden görüntülerin, ilçede yapılan etkinliklerin ve Yusufeli´nin tüm güzelliklerinin yer aldığı tanıtım filimi hem Türkçe hem İngilizce seslendirilerek ilgililerin beğenisine sunuldu. Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, "Kaçkar´dan Çoruh´a", (vadinin derinliğinden, dağların zirvesine) temasıyla yaptığımız bu tanıtım filmiyle su altında kalmadan bu güzellikleri yerinde görmenin önemine atfen "Burada olmalıyız."sloganıyla herkesi Yusufeli’ne davet ediyoruz. İlçemizin geleceğinde turizmin çok önemli bir yeri olduğunu düşünüyoruz. dolayısıyla bu tanıtım filmi ile ilçemizin saklı kalmış güzelliklerinin herkes tarafından keşfedilmesini istiyoruz. Dört mevsimin aynı anda yaşandığı adrenalin sporları açısından büyük imkanlar sunan bir coğrafya olan Yusufeli, kano rafting, kayak, treking gibi sporlardan cip safari, kelebek safariye kadar ilginç ve heyecanlı bir  turizm rotası sunuyor doğa severlere. Hem mevcut imkânlar hem gelecekte yeni Yusufeli ile birlikte planladığımız yapay turizm imkânları ile Yusufeli´nin bir turizm kenti olmasını amaçlıyoruz. Barajla birlikte birçok güzelliğimizi kaybediyoruz ancak bu coğrafya bize her zaman yeni fırsatlar sunuyor. Bu fırsatları çok iyi değerlendirerek gelecek adına güzel işler yapma gayretindeyiz. Daha önce de "Yusufeli İçin söyle", "Ey şehr-i Yetim" gibi çalışmalarımız bu amaca yönelikti. Yaptığımız bu çalışmanın da ilçemizin tanıtımına katkı yapacağına inanıyorum. Tanıtım filminin hazırlanma aşamasında, kapak tasarımında emeği geçen belediye çalışanlarına, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne, ilçemizin tanıtımı adına yapılan tüm çalışmalarda her türlü desteği veren Belediye meclisi üyelerine teşekkür ediyorum." dedi.

 
Kültür Bakanlığından alınan 9786056620386 ISBN numarası ile de Belediye yayınları arasında tescil ettirilen tanıtım filmi ilçemizin tanıtımı adına hayırlı olsun.

Bu haber 715 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com