24.12.2017
ASIRLIK ÇINAR VEHİP İRMİŞ (91) HAYATA VEDA ETTİ Artvin asırlık çınarlarını bir bir kaybediyor Artvin’de DSİ’nin ilk kuruluşunu gerçekleştiren Vehip İrmiş, 23 Aralık 2017 tarihinde 91 yaşında Ankara’daki evinde hayata veda etti. Vehip İrmiş’in cenazesi toprağa verilmek üzere Ankara’dan Artvin’e getirildi. 25 Aralık 2017 Pazartesi günü Merkez Camii’nde öğlene müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Yusufeli’nin Armaşen Köyündeki aile mezarlığında sonsuzluğa uğurlanacak.

 Babasının vefatı nedeniyle sosyal paylaşımdan dost ve akrabalarını haberdar eden oğlu Osman İrmiş, fotoğraflarla birlikte yayınladığı bilgi notunda şu ifadelere yer verdi.

“İlk fotoğrafında ne kadar dik çıkmış değil mi? Babacığım aynen o fotoğrafta olduğu gibi en vakur haliyle hakkın rahmetine kavuştu bugün. Yarın Artvin’e geçiyor, 25 Aralık Pazartesi Merkez Camii’nde öğlen kılınan cenaze namazına müteakip Yusufeli’ye devam ederek ikindi namazı sonrasında köyümüz Armeşen’de ebediyete uğurluyoruz. Allah mekânını Cennet eylesin!”

Bu haber 2965 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )
Artvin gercek bir beyefendisini kaybetti.
Vehip İrmiş,bey amca Artvin,nin ornek insanlarindan biriydi.Eğitimiyle,duruşuyla,kişiliğiyle gökkubbede hoş bir sada birakarak rahmete erdi.Kendisine Yuce Allahtan rahmetler ,başta kiymetli evlatlari osman ve fatih beye tum İrmiş Ailesine ve Artvine yeri dolmayacak boylesi bir degeri yitirdigi icin bassagligi diliyorum.Mekani cennet olsun.
Ertan kucukay.  -- 24.12.2017 16:01
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com