19.12.2017
CHP İL BAŞKANI HİSSELERİ AMCAOĞLU’NA DEVRETTİM CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, son günlerin kamuoyunda ve sosyal medyada konuşulan en çok ismi oldu.
Artvin’in hemen üst tarafından yürütülen madencilik faaliyetlerine karşı Artvin halkı 25 yıldır çevre mücadelesi veriyor. CHP Artvin örgütü de bu mücadeleye karşı en büyük destek veren siyasi partilerin başında geliyor. CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt ve iş ortağı aynı zamanda amcaoğlu olan Seçkin Kurt’un ortağı olduğu Deriner Beton AŞ firmasının Cerattepe’de maden çıkarmaya hazırlanan Cengiz İnşaat ve onun taşeronlarına beton vereceği iddiası sosyal medyada hit oldu.
Başkan Yücel Kurt, yapılan eleştiri ve yorumlara daha fazla dayanamayarak parti binasında basın açıklaması yaptı. Açıklamaya gazetecilerin yanı sıra CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk katıldı.
Başkan A. Yücel Kurt şu açıklamaya yaptı: “Cumhuriyet Halk Partisi il başkanı olarak; ortağı olduğum bir şirketten dolayı üzerime istinat edilen kara propaganda neticesinde siz değerli yurttaşlarımı bilgilendirmek üzere bu basın açıklamasını yapıyorum.
CHP‘li olmak vatanseverliktir, hukuksuz ve faşizan baskıların darağacındaki ilk şüphelisi, kara propaganda ve yıpratma projelerinin sanığı olmak demektir. CHP’li olmak hele de çirkefleşmiş siyasetin vurdumduymaz localarında dik kalmak demektir. CHP’li olmak çevre demektir, yaşanılabilir kültürünü ve ananelerini kuşaklara aktarabilecek gelecek demektir. Günümüz Artvin coğrafyasında Cerattepe demektir CHP’li olmak.
Değerli Basın Mensupları; sermaye şirketi olarak kurulmuş bir şirketin %12,5 payına sahip ortaklarındanım. Bu şirket kuruluş aşamasında da benim şirketten ayrıldığım zamana kadar da Artvin’ e ve Cerattepe’ye ihanet eden bir zihniyetin müdavimliğini ve sermayesini asla kabul etmemiştir. Eski kayıtlarınızdan şirketimize gelen tekliflere verdiğimiz karşılığı ve duruşumuzu tüm basın ve Artvin halkı biliyor.
Şirket; içerisinde farklı müteahhitlerle sözleşme karşılığı iş yapıyor ve betonda veriyordur. Konumuza mevzu olan durum hasıl olduğunda, işgal ettiğimiz siyasi yapının gereği olarak (– ki (olay vukuu olduğunda Artvin’de dahi değildim) 10 Kasım 2017 tarihinde şirket defterinde aldığımız karara istinaden tüm paylarımı devrettim. Ticari hayatın kendine özgü süreçlerini (–şirketten ayrılma ve kredilendirilme - ) bekledikten sonra 18.12.2017 tarihinde ekte sizlere de sunacağım belgeler yoluyla belirtilen şirketten ayrıldığımı hepinize deklere ediyor, saygılar sunuyorum.
Sermaye ve arkasındaki karanlık topluluklar; fikri ve icmali sevgi, saygı ve insanlıktan yana olan, düzgün ve kararlı yüreklerin olduğu CHP ‘sini vurmaya devam edeceklerdir. Ama bunu başaramayacaklardır. Çünkü bizlerde artık namussuzlar kadar cüretkarız.
Yaşanabilir bir Türkiye, yeşil ve otantik bir Artvin dileğiyle…”
 
Başkan Yücel Kurt’un açıklamasının ardından bir gazetecinin ‘hisseleri kime devrettiniz?’ şeklindeki sorusuna ise Başkan Kurt, “Amcaoğlu’na devrettim.” dedi. Hisselerini devrettiği kişi olan amcaoğlu Seçkin Kurt ise bir dönem CHP Artvin İl Başkanlığı yapmış ve adı önümüzdeki yerel seçimde CHP Artvin Belediye Başkan adayı olarak geçen isimler arasında.

 

       CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt’un kendisi hakkında kara propaganda yürütüldüğünü söylerken açıklama sonrası hisselerini amcaoğluna devretmesi ise siyasette -etik davranış- konusunun sorgulanmasını ve bu konunun Artvin kamuoyunu uzunca süre meşgul etmesi bekleniyor. 
 

Bu haber 2013 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )
Hangi Hisselerini Devrettin Başkanım
Koyu chp li bir seçmen olarak chp nin artvin il başkanı ve yönetiminin derhal istifa etmesi gerektiğine inanıyorum bizim artvini satanları orda burda aramamıza hiç gerek yok artvini satanlar bizim içimizdedir. Birisi bana söyler mi o masanın etrafında oturan yardımcılarınız sizin bu açıklamalarınıza gerçekten inandılarmı Allah aşkına bu olay patlak vermeseydi gizli kalmaya devam etseydi hisselerini yine devredicekmiydin?
 Artvin Cerattepe -- 20.12.2017 21:35
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com